kategoria: Ludzie
[#1] Björn Lynne - Wasze pytania
Za kilka dni będę miał możliwość spotkania się twarzą w pysk z Björnem Lynne, znanym kiedyś na scenie jako Dr. Awesome. Pomyślałem, że namówię go na małą rozmowę dla PPA. Jeśli chcecie go o coś zapytać, macie szansę :)
[#2] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@Jazzcat, post #1

Początki tworzenia muzyki,na czym jak zaczynał ..ktore party najlepiej wspomina ...potem proszę zapytać o ulubione demo na Amigę / grę ..a na końcu jaki mial konfig i czy ma jeszcze Amige.
dzieki
[#3] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@AmigaPL, post #2

Tak, i jeszcze czy ma konto na PPA
[#4] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@AmigaPL, post #2

OK

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 14:42:31 przez Mikrobi
[#5] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@AmigaPL, post #2

OK
czy lubi ostre sosy... a tak serio to na pewno wiesz o co go spytać
ciekaw jestem wywiadu :)
[#6] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@Jazzcat, post #1

Na jakiej amidze tworzył :)
[#7] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@Jazzcat, post #1

Zapytaj go czy jest chętny napisać muzykę do demka na A500 OK
[#8] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@Jazzcat, post #1

Jak wspomina swoją twórczość na potrzeby gamedev'u. Dlaczego go porzucił dekadę temu.
Czy pamięta "Cosmos" i czy to jest jego ulubiony, amigowy, utwór ? :)
[#9] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@Jazzcat, post #1

Niech zapoda do ściągnięcia oryginalne .XMy do Worms Open Warfare 2 ;)
[#10] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@Jazzcat, post #1

Szkoda że wcześniej nie widziałem tego wątku...
Przede wszystkim mógłbyś Ty napisać, z jakiej okazji się spotkaliście i o czym gadaliście :)

Ja sam pewnie pytałbym go o stare czasy. Nie wiem czemu, ale na zawsze koles bedzie mi sie kojarzył z modułkiem do Kebaba (Cremona) no i różnymi pozbieranymi z różnych produkcji modułkami (12th Warrior, Now what 3, Avoid Tune). Ostatnio z cztery lata temu, czytałem z nim wywiad w jakimś starym zinie, przeprowadzonym przez telefon. Fajnie byłoby go popytac o ulubione muzy z tamtych czasów z Polski, albo z kim się kolegował.
Pod koniec lat dziewięćdziesiątych, pojawił sie ten nowy Awesome z Hiszpanii, i trzeba przyznać, ten to robił niesamowite XM'y!. Gdzieś w 2001 kupiłem od Bjorna z jego sklepiku kilka scenowych płyt i kilka jego własnych (wszystkie podpisywał), ale jego muza jakoś traciła magię na CD zamiast w jakimś musicdisku :(
Zamieśc relacje ze spotkania!
[#11] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@Jazzcat, post #1

.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 09:06:27 przez Andrzej Drozd
[#12] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@Kagaster, post #10

Spotkanie udało się bardzo i w najbliższym czasie przygotuję z tego materiał dla PPA i RetroKompa. Opowiedział mi np. kilka ciekawostek o czasach Crusadersów i Eurochart, o współpracy z Fleshbrainem, o grze Escape from Colditz. O wszystkim będzie można niebawem poczytać :)

Bjorn przyjeżdża raz na jakiś czas do Polski w celach towarzyskich, głównie po to, żeby się spotkać z muzykami, którzy z nim współpracują. W mitingu uczestniczyli jeszcze Scorpik i X-Ceed, więc było wesoło. Gadaliśmy praktycznie o wszystkim :) Muzyka, scena, jedzenie, dzieci itd.

Moduł "Cremona" pamiętam i też mi się zawsze będzie kojarzył z Kebabem. Wiele lat później z pewnym smutkiem odkryłem, że nie został niestety napisany specjalnie do Kebaba, tylko pochodzi z jakiegoś musicdisku wydanego kilka miesięcy wcześniej :)
[#13] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@Jazzcat, post #12

Kończę właśnie przygotowywać materiał do druku. Na zachętę krótki fragmencik zamykający rozmowę - miło posłuchać szczęśliwego człowieka ;)
[#14] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@Jazzcat, post #13

miło posłuchać szczęśliwego człowieka ;)


Hm, proszę nie traktować tego jako złośliwości, nie znam kontekstu rozmowy, ani człowieka, ale odniosłem wrażenie, że..
..może w tej chwili kiedy to wymawiał był szczęśliwy (i tylko szukał twardych dowodów), może chciał bardzo przekonać słuchających, a może najbardziej potrzebował przekonać do tego samego siebie..

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 15:29:45 przez BULI
[#15] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@BULI, post #14

Nie. Dr Awesome to wspaniały, pełen życzliwości, uśmiechu i sukcesu człowiek. #truth_fact
[#16] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@michalmarek77, post #15

Dr Awesome to wspaniały, pełen życzliwości, uśmiechu i sukcesu człowiek. #truth_fact


Nie mam powodu wątpić, że taki właśnie jest ok, racja, ale czy jest naprawdę szczęśliwy?..
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Björn Lynne - Wasze pytania
[#18] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@BULI, post #16

Na ogół ludzie o tym nie mówią, tylko to po nich widać.
Wydaje mi się że jeżeli ktoś podkreśla że jest szczęśliwy, to znaczy że jego punktem odniesienia jest poprzedni stan, kiedy był - na przykład - w depresji :(

W każdym razie - Bj0rn jest zawsze Awesome!
[#19] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@Ralpheeck, post #18

Ładnie to wyłożyłeś..

W każdym razie - Bj0rn jest zawsze Awesome!


OK
[#20] Re: Björn Lynne - Wasze pytania

@BULI, post #19

A tak przy okazji, jakie są wasze ulubione moduły Bj0rna? Nie pamiętam jakiegoś wybitnego demo soundtracku, głównie fajna muza z musicdisków, zinów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem