[#1] Grafika stworzona na Amidze, czy nie tylko?
Oglądając SlideShow ten oto, naszła mnie myśl - ciekawe które z grafik zostały stworzone TYLKO przy użyciu Amigi? Pomijam ShapeShiftera, mam na myśli tylko amigowy soft.

Czego używali, bo przecież ciężko na samym Dpaint/PPaint/Brilliance takie efekty uzyskać?

Czy jestem w błędzie i używali grzybów + fotoszopa?
[#2] Re: Grafika stworzona na Amidze, czy nie tylko?

@agrajek, post #1

Stawiam na fotoszopa.
[#3] Re: Grafika stworzona na Amidze, czy nie tylko?

@agrajek, post #1

A ja na MS Paint 2.0 na SVGA.

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 20:32:13 przez pong777
[#4] Re: Grafika stworzona na Amidze, czy nie tylko?

@pong777, post #3

Widać nie jesteś w temacie.
[#5] Re: Grafika stworzona na Amidze, czy nie tylko?

@agrajek, post #4

No wiadomo! Bo to był Corel Draw X8
[#6] Re: Grafika stworzona na Amidze, czy nie tylko?

@agrajek, post #4

sam zaputaj lazura i pozamiatane.pomysł
[#7] Re: Grafika stworzona na Amidze, czy nie tylko?

@agrajek, post #1

wystarczy zobaczyć na rozdzielczości -
lazur zaczął rysować na grzybie później (mówię o dacie powstania większości prac)
nie pamiętam dokładnie - ale przed 2k

a poza tym nie ma tu nic czego nie dałoby się na ami zrobić
- zapominasz np. o Tvpaint, na którym i dzisiaj mógłbym spokojnie robić prace tzw. truecolor
a były przecież inne programy (photogenics, art.. cośtam ;) itp. do natural painting)
[#8] Re: Grafika stworzona na Amidze, czy nie tylko?

@jokov, post #7

na ami to brillance wydaje mi sie, tak samo jak dzordan. porownaj sobie style, oryginale prace lazura maja bardzo podobna kolorystyke jak dzordana:)
[#9] Re: Grafika stworzona na Amidze, czy nie tylko?

@agrajek, post #1

Z tego co piszą tu to większość grafik jest stworzona na amidze. Nie pamiętam ale chyba w berecie#2 albo w Excess#4 lub 5 był wywiad z Lazurem albo taki opis jego twórczości, i coś na temat tego kiedy przeszedł na PC. Zresztą kolejny slideshow firmowany prze Scoopex pod tytułem "5977" był wydany po wersji na PC.
Pamiętam jak wtedy płakano o tym że 2 jego rysunki zamiast zastać odpowiednio wyświetlone w truecolor(bo był już to Photoshop), to zostały przekonwertowane po chamsku do 8bit.

Co do techniki to pamiętam że w innym wywiadzie Animal twierdził że Lazur używał typowej techniki "jedno pixelowego brusha". Wywiad był w którymś Magazynie Amiga.
[#10] Re: Grafika stworzona na Amidze, czy nie tylko?

@jokov, post #7

wystarczy zobaczyć na rozdzielczości


Dokładnie, jak jest 320x256/640x512 od 2 do 256 kolorów, to DeluxePaint lub Brillance, jak rozdziałki PieCykowe to Fotosklep lub Fractal Design Painter (obecnie Corel Painter). Amiga AGA w 1996 roku jako sprzęt do grafiki praktycznie została zdetronizowana na amen przez PieCyki.

lazur zaczął rysować na grzybie później (mówię o dacie powstania większości prac)
nie pamiętam dokładnie - ale przed 2k


https://demozoo.org/sceners/1529/

Na moje oko to Lazur zaczął w połowie 1996 używać PieCa.

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 10:02:21 przez sigma2pi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem