kategoria: Muzyka
[#31] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #29

Jestem jak najbardziej za tym aby korygować się nawzajem, a zwłaszcza w kwestii masteringu, to jest na korzyść dla wszystkich, zmęczone uszy słyszą za mało, albo za dużo. Przykładowo sugestię AceMana z wycięciem/zmodyfikowaniem tracków, wziąłem pod uwagę i coś popracuję w tym kierunku (nie wyłączając Ci tym razem, żadnych efektów;)) btw. odsłuchałem ostatnią wersję i muszę przyznać, że podniosłeś troszeczkę poprzeczkę hehe.
[#32] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #31

Ej, wypraszam sobie, nic nie podnosiłem. Jeżeli coś podniosłem, to nie ja upuściłem - widocznie tam leżała. :)
[#33] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Xandra, post #30

Witam, mogę się zapisać do kolejki? :)

Jasne.
[#34] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #31

Jestem jak najbardziej za tym aby korygować się nawzajem, a zwłaszcza w kwestii masteringu, to jest na korzyść dla wszystkich, zmęczone uszy słyszą za mało, albo za dużo.


No ja myślę, że spokojnie coś w trakcie powyłapujemy i coś się podszlifuje. Na razie powstaje chaos :)

Oto moja wersja ppa_05b.rar, w której wlazłem Extendowi za miedzę i dodałem kilka swoich śmieci:
https://drive.google.com/file/d/0B5_SHD4_e7X8eHdGdEp0aGtqdGM/view?usp=sharing


Mam pytanko. Jak wciskam F1 by powrócić do edytora patternów to zwijają mi się scope'y. Da się temu jakoś zaradzić?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 03:27:46 przez nogorg
[#35] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #34

to ja też w kolejkę :)
[#36] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #34

To pojechałeś fajnie dalej. Aż żałuję, że tylko parę patternów dodałem (nie chciałem przesadzać). W zasadzie zrobiłeś to, co miałem na myśli - trochę pozmieniać, dorobić przejścia akordów jakieś fajne i przerzucić się na swój fragment. Tylko taka mała sugestia może - nie wiem czyj to tam głos jest ale jeżeli to skądś wzięty ot tak sobie, to sugerowałbym, żeby nie wplatać jakichś obcych skądś wziętych sampli do utworu. Zachowajmy czystość autorstwa. :) Chyba, że sam śpiewałeś albo żona/dziewczyna - to wówczas dopisze się ją do creditsów.

To co - teraz Xandra?

Jakby co - direct link: http://www.xtd.evil.pl/rozne/ppa_05b.xrns
(nic nie zmieniałem, po prostu nie lubię linków, gdzie się trzeba przeklikiwać)

Przy okazji - może nie wiecie, ale xrns to jest tak naprawdę zip (zmieńcie rozszerzenie i sprawdźcie; to samo jest zresztą w przypadku formatów docx, xlsx itd.). Zipować go potem albo rarować nie ma sensu. :)


Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 10:49:02 przez XTD
[#37] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #36

A, ok. Spakowałem go bo nie byłem pewien jak go Google Drive i przeglądarka potraktuje ale chyba to zbędne.

Co do użytego wokalu to pochodzi on z klasyka Zero-G - Datafile One, z którego nawet Haddaway w "What Is Love" korzystał :). Sampling to temat rzeka i ja generalnie nie mam z nim problemu, a wręcz przeciwnie. Ten element wstawiłem w celach humorystycznych, bo mnie po prostu rozbawił ale nie będę się przy nim upierał więc można go spokojnie, bez pretensji z mojej strony, wygumkować. W ogóle swoją część też traktuję jako 'zaczyn' i jeśli będziemy robić jakąś drugą turę to coś tam pogmeram. No chyba, że ktoś go wcześniej poprawi/rozwinie.


PS: W ramach ciekawostki: przegenialny Maniacs of Noise - "Firing Up" tworzyło 5 muzyków z 4 krajów. Tego ostatniego nie pobijemy ale liczba kompozytorów wraz z oczekującymi już jest większa. Teraz można atakować czas trwania: 23 minuty

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 11:33:15 przez nogorg
[#38] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #37

Coś czuję, że rzeczywiście wyjdzie z tego taki "Friendship" (nazwa modułu z pierwszego party w Gdyni pisanego przez kilku scenowych muzyków). Fajnie, że się zmieniają style i się miesza to wszystko. Powoli też zmienia się styl pisania - może rzeczywiście w dobrą stronę. Zarówno ja, jak i AceMan oraz Groovebox bardzo delikatnie dokładaliśmy swoje patterny - a to może właśnie błąd. Jak pokazał kolega Grogon - nie ma się co szczypać i ograniczać do kilku sekund (zwłaszcza, że wówczas trzeba często kontynuować czyjś motyw, żeby nie wyszedł megamix). :) Spoko, w kolejnym przebiegu nadgonimy i powstanie 10-minutowy potwór. :)

Docieramy się, panowie. :)
[#39] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #38

Ja absolutnie nie mam nic przeciwko ingerencjom w moją część i przetworzeniu jej nawet w bardzo radykalny sposób. Chciałbym jedynie, aby jakaś część oryginalnej idei została zachowana.

Z tego też powodu władowałem się w Twoją część, bo motyw był za fajny, by go po prostu uciąć i zacząć pisać znowu swoje. A tak jest właśnie szansa na uzyskanie lepszej struktury kompozycyjnej utworu. Oczywiście ciągle jest to multi-kompozycja i w jakimś stopniu musi pozostać z natury swej rzeczy eklektyczna.
[#40] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #39

Jakby co, to ja bym chętnie przysiadł znowu dnia jutrzejszego :)
[#41] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #39

Xandra - napisz "robię", żebyśmy wiedzieli czy żyjesz. Jak nie to następna osoba weźmie toto w łapy.

@Aceman: spooko, poczekamy, jest jeszcze Xandra, Voyager, Voicer... W ogóle to widzę, że koledzy w scenowej książce telefonicznej też lubią być na końcu? :)

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 13:15:42 przez XTD
[#42] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #41

Trza by ludzi skolejkować, bo już tracę delikatnie orient. Może coś w ten deseń:

Ostatni update: http://www.xtd.evil.pl/rozne/ppa_05b.xrns

[_] XTD
[_] AceMan
[_] groovebox
[_] Voyager
[_] nogorg
[x] Xandra
[_] voicer

x - aktualnie pracuje.


Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 13:37:30 przez groovebox
[#43] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #42



Link do ostatniego xrnsa: link
[#44] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #43

Congratulations! eXTenD dożyłeś do emerytury! super

ps. jeszcze można by wziąć pod uwagę, czas oczekiwania. np. 24h bez odzewu i następny proszę. Bo tak się będziemy zawieszać w bezczynie, albo się rozpocznie niekontrolowany natłok updatów spoza kolejki.

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 13:42:20 przez groovebox
[#45] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #44

Spokojnie, powstrzymam się od updte'ów spoza kolejki.

A co do czekania - to fakt. Nie ma odzewu do jutra, to pewnie już Voyager będzie miał czas.
[#46] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #45

Teraz tak - nie wiem jak w najbliższym czasie będzie z moim czasem. Niech ktoś pilnuje i jak coś to przekaże do Voyagera, żeby kończył. :)
[#47] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Xandra, post #30

Kogo moje oczy widzą! szeroki uśmiech
[#48] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Xandra, post #30

Korzystasz z kolejki Xandra czy Voicer może przejmować ster?
[#49] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@nogorg, post #48

Tak. Poproszę czas do poniedziałku. Mogę?
[#50] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Xandra, post #49

Pisząc tylko we własnym imieniu: dla mnie ok.
[#51] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Xandra, post #49

ale pracujesz nad materiałem? czy chcesz zacząć od poniedziałku?
[#52] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #51

Tak od poniedziałku. Solówki się samie nie piszą, no czasem, przypadkiem ;)
[#53] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Xandra, post #52

W sumie to może Voyager coś jutro dopisze i na poniedziałek będzie gotowy do dokończenia. Trzeba by się go zapytać.
[#54] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #53

Ok, dam radę po poniedziałku ;)
[#55] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@Xandra, post #54

No ok, jest wtorek, coś tam dokończone jest? Jeszcze Voyager pewnie czeka.
[#56] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #55

Ja tam sobie rzeźbię na boku. Bo może nie wiecie, ale jak się odpali ReNoiza w dwóch egzemplarzach to sobie można między nimi wymieniać tracki, patterny a nawet sample. Tak, że jak nadejdzie moja kolej powinienem się szybko ogarnąć.

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 19:20:41 przez groovebox
[#57] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #56

No ale nie wiesz jak ktoś pociągnie ten kawałek dalej. To jest taki trochę megamix, taki zmienny utworek. Nagle się okaże, że ktoś zmieni tempo albo w ogóle styl (tzn. pewnie tak nie będzie ale jakieś zmiany mogą nastąpić).


Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 19:59:29 przez XTD
[#58] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #57

Nie boję się, nie boję się, kiedy eXTenD za rękę prowadzi mnie. Generalnie Renoisa używam do livemixu. Mam do niego podpiętych kilka zabawek. Ja się czuję na siłach stosując taką metodykę. Podszlifuję to co jest już zrobione i oczywiście dogram się na spokojnie do tego co właśnie gdzieś tam u kogoś w domowym zaciszu powstaje. :))) Uchylę rąbka tajemnicy. Np. dograłem AMENy na patternach 14-17, czekają tylko na skopiowanie. Szkoda życia na czekanie ;)
[#59] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@groovebox, post #58

Gadałem z Voyagerem, który dzisiaj będzie kontynuował utwór i jutro go przedstawi już ze swoim wkładem. Tak więc tutaj prośba - czy Xandra może częściej odwiedzać ten wątek? Jakieś update'y rzucać? Zakładam, że jednak się nie udało nic zrobić póki co (wiadomo - długi weekend), więc będzie po Voyagerze kończyć. Ale to musi być wiadome. Tak samo Voicer - czy nadal chętny? Czy śledzi temat?

BTW. Co to są AMEN-y?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 20:00:44 przez XTD
[#60] Re: Wspólny kawałek w Renoise'ie - ktoś chętny?

@XTD, post #59

Pewnikiem X-meny klasy A
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem