[#1] Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.
Mój syn lubi oglądać Enchantment Under the Sea i Chillbits, ze względu na grafikę i muzykę.
Znacie jeszcze jakieś demka ze spokojną muzyką w ten deseń?
Oglądaliśmy Batman Raises, ale tam jest straszny diabeł :(
[#2] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@Ralpheeck, post #1

To może:

- Sushi Boyz
- Mark Ferrari Slideshow (mój 3.5-latek się zachwycał obrazkami)
1
[#3] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@Ralpheeck, post #1

Co ?
1
[#4] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@Ralpheeck, post #1

Córkę zawsze bawiła animacja w demku Sonic Attack, szczególnie jak miała 3-4 latka
1
[#5] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@Ralpheeck, post #1

Jeśli masz na myśli "tematykę podwodną" ze spokojna muzyką, to z amigowych zasobów polecam jeszcze na przykład demo grupy Tulou "The Ventures Of Prince Dakkar And His Pilgrimage To The Abyss":

4
[#6] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@Ralpheeck, post #1

Na pewno Chillobits by Offence.

Na pewno Enigma by Phenomena.
1
[#7] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@Ralpheeck, post #1

Snowman

link

Jednak dobrze pamietalem, ze byla wersja na Amige, tego dema z Atari ST.
1
[#8] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@Ralpheeck, post #1

Jak nie ma nic do pająków to chyba to:

https://www.pouet.net/prod.php?which=84819

+

Te interka Abyss, którymi trudno się znudzić ze względu na to, że nie przynudzają efektami tzn. jest kolorowo i szybko się zmieniają. Wszystko w akompaniamencie super kawałków Pinka:

Done - https://www.pouet.net/prod.php?which=91911
Coda - https://www.pouet.net/prod.php?which=80998



Ostatnia aktualizacja: 27.04.2024 11:36:00 przez kempy
1
[#9] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@Ralpheeck, post #1

Nie wiem ile dziedzic ma lat, ale Puggs in Space zawsze podoba się małym dzieciom.
2
[#10] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@Ralpheeck, post #1

Jesli ma byc kolorowo to moze nie tylko klasyczne dema, ale tez intra do gier.
Typu intro do SuperFroga lub intra do gier Psygnosis np. do Bills Tomato Game.
[#11] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@Ralpheeck, post #1

Ja wyczuwam taką zasadę, że im demo ma mniej demoscenowy styl, a bardziej przypomną animacje Disneya, tym jest bardziej dla dzieci i osób niezainteresowanych demosceną (np. wielu retro-graczy). Chociaż oczywiście pozostaje jeszcze kwestia tematyki animacji.

Gdy mój syn był mały to bardzo lubił oglądać longplay z „Another World”. Traktował film z przechodzenia tej gry jak film animowany. Nigdy nie grał w „Another World”, a zna go bardzo dobrze. Nawet, mając chyba 6 lat powiedział, że gdy dorośnie to chce mieć rude włosy jak Lester z „Another World”. Ma zdjęcie jak bawi się w Lestera - ciemna koszulka, rude włosy (zafarbowane na 2 dni).
Nie jesteśmy w stanie przewidzieć co spodoba się dziecku. I mnie na przykład zupełnie nie chwycił klasyczny Disney. Te wszystkie Myszki Miki, Donaldy. Raz zobaczyły i zero zainteresowania. I to nie tak, że to jest za stare czy coś takiego, bo Reksio, Uszatek Sąsiedzi, Krecik, Krokodyl Giena przyjęły się całkiem nieźle.
2
[#12] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@Ralpheeck, post #1

A ten pan z widłami go nie przeraził? Skąd wie kto diabeł?
[#13] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@Ralpheeck, post #1

D.O.S.
Sequential
[#14] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@koczis, post #12

No właśnie przeraził :)
Zauważyłem że dziecku można modyfikować firmware, poprzez zainteresowania. Jeżeli rodzice będą patrzeć w telefony, to dziecko chce patrzeć w telefon. Jeśli rodzice oglądają telewizor, no to on też będzie to lubił. I tak można dziecku zaszczepić różne rzeczy. Czytanie książek, rysowanie, pod warunkiem że to samemu się robi.

Strach po zobaczeniu tego diabła dzieciak ma w ustawieniach fabrycznych.
2
[#15] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@Ralpheeck, post #14

Przykład Jest Najlepszą Szkołą Bo Do Innej Ludzie Nie Chcą Chodzić - Oskar Wilde

Dlatego jeśli chcesz by dziecko np myło zęby i czytało książki to sam to rób, zamiast kazać mu by to robiło. :)

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2024 09:30:11 przez ZorrO
1
[#16] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@Ralpheeck, post #14

Koszmarne uproszczenie. Jako dzieciak znienawidziłem działkę RODos i wczasy pracownicze nad jeziorem - nudziłem się tam jak pies. Jestem wychowany w samochodozie i z telewizorem - nie tykam ani auta, ani telewizora.

Szansa, że dzieciak załapie tematykę demosceny jest znikoma i, w sumie, nie wiem po co. To już nie ma czaru nowości i awangardy. A dla kogoś, kto nie pamięta czaru nowości i awangardy, nie ma też wymiaru nostalgicznego.
1
[#17] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@Daclaw, post #16

Chyba źle się wyraziłem. Mój syn lubi stare gry, bo widzi że ja w nie gram. Czasami jak widzi że oglądam demka, i chce ze mną oglądać, to wolałbym z nim oglądać jakieś spokojne.
Lepsze to niż ma mu ktoś pokazać jakieś tiktoki lub pranki na youtubie.
[#18] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@Ralpheeck, post #17

Animacje Erica Schwartza na Amigę są cudowne i na pewno spodobają się maluchom.

Zaś co do demosceny to takie klasyki jak Arte powinny się spodobać. To demo jest dosyć przyzwoite i nadaje się do obejrzenia dla najmłodszych.

Polecam też maluchom uruchomić takie programy dla Amigi jak Fantavision, Deluxe Paint, Scala. Gwarantują mnóstwo zabawy.

Z gier zaś takie radosne jak Wiz2, Hit Puzzle, Bouncy, PlayPac itp.

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2024 19:37:15 przez Hexmage960
[#19] Re: Spokojne demka które mogą oglądać dzieci.

@Ralpheeck, post #1

Desire - HAMazing

- przyjemne
- kolorowe
- spokojne
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem