kategoria: Pomoc w przejściu gry
[#1] problem z black crypt
Czy ktoś spotkał sie z problemem , że po ukonczeniu 13 poziomu schodzac niżej, a sa 4 drogi do 4 wrogow, czesciowo nie ma scian !!! Tzn. mozna przechodzic niby miedzy pomieszczeniami gdzie powinny byc sciany, a np. demn z poziomu 14 "zawisł" i nic sie nie da mu zrobić !!!

probowałem kilku wersji z roznych zrodeł ale ciagle ten sam problem ;-(
czyzby cos na savedisk'u zle sie zapisało jak na poczatku generowałem druzyne???

dla zainteresowanych wysle tego save'a
[#2] Re: problem z black crypt

@Alone_knight, post #1

A może ktoś przeszedł tą grę i moze zagwarantować że jego wersja jest dobra ???
A czy kickstart moze miec jakis wpływ na to ????

A co jeszcze ciekawego znalazłem:
"As for the third crown, I think my copy of 'Black Crypt' was slightly corrupt because there were two areas that I could'nt get into First format a blank disk and call it 'GAMESAVE' then create a new party on it and go to the first level Now put your original saved game disk and load your game (You should save your game on level 13 before doing any of this) If your not on level 13 then get there and face the stairs that go down to level 14, now put the new gamesave disk in and go down to level 14 (the whole level is refreshed and you will be able to get one of the crowns in the same way as before. After getting a crown go back up to level 13 and remove the new gamesave disk, replace your original gamesave disk and go back down to level 14 and the level should be as you left it with all the level revealed (if you explored it the first time)"

Czyzby na save nie zapisywało sie wszystko co zdobylismy i co jeszcze pozostało w krypcie ???
A kazdy poziom sie odswieżał jak pisze ???
[#3] Re: problem z black crypt

@Alone_knight, post #2

Poślij save'a.
[#4] Re: problem z black crypt

@cholok, post #3

wysłałem wraz z informacja gdzie jest problem
[#5] Re: problem z black crypt

@Alone_knight, post #4

Faktycznie jest problem. Sprawdziłem większość wersji, ale nie wszystkie. Generalnie wszystkie wersje różnią się tylko pierwszym dyskiem, oprócz 3 dysku [crTRSI][a2], ale ten wykluczam, bo jako jedyny zawieszał się. Więc wystarczy sprawdzić zmieniając tylko pierwszy dysk wszystkich wersji. Trzeba sprawdzić wszystkie. Te same cracki, ale w alternatywnych wersjach mają pliki o różnych zawartościach, czyli [crConspiracy] i [crConspiracy][a] to nie to samo, aczkolwiek niektóre [crTRSI] są identyczne. Jednak, jeżeli problem występuje już na początku gry, czyli save jest generowany niepoprawnie to trzeba by było grać od początku, ewentualnie spróbować zapisać save każdą wersją i sprawdzić, czy są takie same. Trochę roboty jest. Wersja w rodzynkach jest oryginalna, więc teoretycznie powinna być "przechodnia", ale nie z Twoim savem.

Ze starych czasów pamiętam, że nie miałem żadnych problemów z Black Crypt.
[#6] Re: problem z black crypt

@cholok, post #5

no to cos sie wyjasniło.
ale przyznam ze sadziłem ze to 3 dysk jest wadliwy bo te levele dogrywaja sie juz z 3 dysku.
sprobuje pobrac wiec kilka rodzajów dysku pierwszego i pokombinuje.
Dzieki za odzew i jak cos sie uda to dam znać.
Tak dla potomności:D
[#7] Re: problem z black crypt

@cholok, post #5

Ale co znalazłem ciekawego pod komentarzami do recenzji do BC na naszej stronie:
"Gra jest super, niestety wersja zamieszczona w dziale "Rodzynki" wywala błąd przy przejściu z poziomu 12 na 13. A tak fajnie się grało"

Może to coś ta wersja jest skopana ???

Jesli ktos przeszedł ta wersje bez problemu to niech da znać
[#8] Re: problem z black crypt

@Alone_knight, post #7

Jest też w sieci wersja bez opisu crackera, a więc teoretycznie nieskrakowana, ale jest różna od tej z rodzynek. A propos wiszącego demona, można go zabić.
[#9] Re: problem z black crypt

@cholok, post #8

problem wydaje się rozwiazany !!!
zastanowiło mnie po co chce save disk jak przechodzi sie na poziom nizej ???
wczesniej nawet tego nie zauwazyłem bo wrzucałem do dwóch stacji i save disk i dysk 3 wiec tego nie widziałem z czego szczytuje!!!
a teraz ustwiłem jedna stację i zamiast wrzucać ten błedny save disk to wrzuciłem mu wczesniej utworzony na 1 poziomie ale na nie zcracowanej wersji inny save disk i o dziwo zadziałało.

Kolego sprobój zrobić podobnie na twojej wersji.
U mnie nic sie nie tnie i wszystkie sciany sa jak nalezy, a demon atakuje :D
Mysle ze to wyjasnia że coś zapisywane jest na save disku, o czym nie wiemy, a co przy generowaniu kolejnego poziomu doczytuje i w tym przypadku było błedne.
[#10] Re: problem z black crypt

@Alone_knight, post #9

Przy każdej zmianie poziomu generowany jest plik tempdungeon (czy jakoś tak) i zapisywany na savedisku. Dlatego gra prosi o savedisk przy każdej zmianie poziomu. To nie rozwiązuje problemu, a tylko go omija. Zresztą parę postów wcześniej sam podałeś cytat z lemonamiga na ominięcie problemu.
[#11] Re: problem z black crypt

@cholok, post #10

Dla mnie liczy sie efekt i uważam ze problem tak czy inaczej jest rozwiązany.
Własnie ten cytat i wynikaja z niego konsekwencje naprowadziły mnie takie próby.
W kazdym razie dzieki za pomoc.
[#12] Re: problem z black crypt

@Alone_knight, post #1

Ja "Black Crypta" ukończyłem. Nie pamiętam jednak czy grałem w wersję WHDLoad czy zainstalowaną na HD z obrazów dysków na PPA. Mogę to sprawdzić w domu.
[#13] Re: problem z black crypt

@Alone_knight, post #11

Wydaje się, że problem jest z save'ami. Są jakby obcięte. Początkowy save ma 170 KB, a te Twoje 90 KB. Trick jest taki, robimy load, wtedy gra tworzy kopię pliku gamesavex (nazywa go tempdungeons) i wczytuje aktualny stan. Jeśli teraz zejdziesz poziom niżej gra się skaszani, bo gamesave był skaszaniony, ale podmieniając plik tempdungeons na ten z początku, czyli de facto kopiujemy plik gamesavex i zmieniamy mu nazwę na tempdungeons (ale dopiero po loadzie). Wtedy po zejściu niżej jest ok. Jeśli teraz zapiszemy stan to gamesave jest właściwej długości.
[#14] Re: problem z black crypt

@mailman, post #12

Obie wersje zawierają identyczne pliki. Sprawdziłem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem