kategoria: Szukam gry
[#1] Gra "Zdrajca"
Szukam działającej wersji, czytałem tu i ówdzie że jest problem z uruchomieniem. Kiedyś próbowałem uruchomić bez rezultatu wersję z MACD4 stosując się do znalezionych porad, odpuscilem bo za cienki jestem. Może ktoś posiada działającą wersję lub obraz WB skonfigurowany tak by poszło chociaż pod winuae.

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 13:51:12 przez companiero
[#2] Re: Gra "Zdrajca"

@companiero, post #1

Link usunięto warez dla WinUAE.

Opis konfiguracji warez
Gdyby nie działało to poeksperymentuj jeszcze z Cycle Exact, zaznacz Adjustable between CPU and Chipset i przestaw CPU idle pare kresek w prawo.

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 14:57:19 przez Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: Gra "Zdrajca"

@Shoonay, post #2

Haha, "warez"!
[#4] Re: Gra "Zdrajca"

@sVC6MWEk, post #3

Ano warez.


Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: Gra "Zdrajca"

@Shoonay, post #2

dajcie na maila ten cały "warez" :) jani@gery.pl
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Gra "Zdrajca"
[#7] Re: Gra "Zdrajca"

@companiero, post #5

Poszło na mail, niestety potomni także się nie dowiedzą jak skonfigurować grę ponieważ to też zostało uznane za warez, no cóż...
W razie dalszych problemów zapraszam na pewno inne forum ;)
[#8] Re: Gra "Zdrajca"

@Shoonay, post #7

Sama treść warezem nie jest. Mylisz tutaj pojęcia. Natomiast sam portal do którego prowadził link już jak najbardziej tak.

Benedykt Dziubałtowski
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Gra "Zdrajca"
[#10] Re: Gra "Zdrajca"

@Shoonay, post #7

@Shoonay - emulacja czy TC?

@jubi - pomóż więc zmienić prawo, aby inni przestali się czepiać ;)

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 16:09:43 przez Lucas
[#11] Re: Gra "Zdrajca"

@sVC6MWEk, post #10

Wiesz inicjatywę z execami masz fajną. Podoba mi się to. Ale coś z wykonaniem CI nie wyszło. Jak byś chciał mógłbyś mieć wszystko legalnie.


Benedykt Dziubałtowski
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Gra "Zdrajca"
[#13] Re: Gra "Zdrajca"

@Shoonay, post #7

Dzięki działa :) OK
[#14] Re: Gra "Zdrajca"

@Benedykt Dziubałtowski, post #11

To trochę zakrawa na akcję pt. "Sztuka dla sztuki". Piecowcy jakoś nie mają większych oporów przed umieszczaniem tego typu linków na różnego rodzaju forach. Rozumiem, jeżeli rozpowszechnianie dotyczyłoby oprogramowania, które jest względnie nowe i powoduje "okradanie" autora.
W przypadku gry takiej jak "Zdrajca" raczej wątpliwe jest to, że autorzy przeczesują bezkres internetu w poszukiwaniu nielegalnie udostępnianych linków celem usunięcia ich albo nawet wytoczenia sprawy w sądzie..
Skąd wiem? Bo po tak długim okresie czasu od wydania tej gry, myślę że większość wie, łącznie z twórcami, którzy nie udostępnili źródeł ponieważ:
a) zapomnieli o istnieniu swojej gry
b) źródła przepadły przy wiosennych porządkach w domu
c) nie jest im do niczego potrzebne, ale gdyby ktoś ich o to poprosił, to pewnie nie mieliby przeciwskazań...
1
[#15] Re: Gra "Zdrajca"

@kashinho, post #14

a) zapomnieli o istnieniu swojej gry

Pamiętają :)

b) źródła przepadły przy wiosennych porządkach w domu

To aktualnie badam.

c) nie jest im do niczego potrzebne, ale gdyby ktoś ich o to poprosił, to pewnie nie mieliby przeciwskazań...


Więc najpierw zapytaj ich o zdanie a potem publikuj. Tak jest grzeczniej i zgodnie z litera prawa ( bez względu na to jakie ono jest ) prawda?
[#16] Re: Gra "Zdrajca"

@sVC6MWEk, post #10

Zmiana prawa Ci nic nie da. Nadal masz lewy rom w execu ( obojętnie czy amputowałeś trackdisk.device czy nie) jest to nadal lewy rom. Masz tez lewy klucz z whdload.

Z ciekawości wysłałem kilka maili. Byłem Ciekaw czy była by możliwość używania w ten sposób legalnie kluczy czy też romów. Okazuje się, że jest światełko w tunelu :)
[#17] Re: Gra "Zdrajca"

@Benedykt Dziubałtowski, post #15

Jakby wszyscy tak chcieli postępować zanim udostępnia linki do gier. To gwarantuje że co najmniej 50% gier PC z ery dosowej dawno by przepadła. A tak dzięki temu można je znaleźć i pograć a nie tylko wspominać i oglądać obrazki w necie.
[#18] Re: Gra "Zdrajca"

@Dark_luke, post #17

Mylisz się. Zdecydowaną większość gier można nadal kupić za parę groszy.


Benedykt Dziubałtowski
[#19] Re: Gra "Zdrajca"

@Benedykt Dziubałtowski, post #18

Jasne .
Gry pod Herculesa, CGA, EGA.
Na pewno.
[#20] Re: Gra "Zdrajca"

@kashinho, post #14

a) zapomnieli o istnieniu swojej gry

Pamiętają, ale np. Zabora sam ostatnio szukał egzemplarza bo własnego już nie ma.

Benedykt: nie wiem po co się tłumaczysz. Jest regulamin, który panowie zaakceptowali i bicie piany jest bez sensu. Jak chca to niech się pozzaportalowo wymieniają warezami.
[#21] Re: Gra "Zdrajca"

@GumBoy, post #20

PS. 5 minut wolnego czasu i jedno pytanie u źródła później i wiem, że należy zapukać w drzwi Eureki. Ewentualnie zapytać jeszcze Traitora (namierzyć go na necie to 30 sekund roboty).
[#22] Re: Gra "Zdrajca"

@companiero, post #1

Udało Ci się odpalić ? Chętnie bym zagrał ale mam ten sam problem co ty.
[#23] Re: Gra "Zdrajca"

@HERBiUSZ, post #22

Srebrna łopata.
3
[#24] Re: Gra "Zdrajca"

@Hubez, post #23

Po tym czasie już złota ;)
Ja pamiętam że żeby odpalić trzeba było skopiować grę tak jak była na CD na partycję o nazwie "MACD4" (tudzież tak samo jak się nazywa ta płyta).
[#25] Re: Gra "Zdrajca"

@madman15, post #24

No proszę. Miałem ją z MACD4. Macie może egzemplarz gry do "pożyczenia"?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2022 20:46:36 przez łysy0800

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2022 20:47:07 przez łysy0800
[#26] Re: Gra "Zdrajca"

@łysy0800, post #25

płyta jest na chomikuj. też miałem jzdy żeby to uruchomić... Amos się wywalał z błędem o fontach. ale jakoś się udało. chyba ostatecznie na kompie z cdromem :)
1
[#27] Re: Gra "Zdrajca"

@juen, post #26

Zdecydowanie polecam często zapisywać stan gry. Grę z MACD ukończyłem na A1200. Działa i jest do przejścia. Niemniej lubi się wywalić i po prostu zamknąć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem