kategoria: Pomoc w przejściu gry
[#1] Darkmere: The Nightmare's Begun
Mam problem z przejscie pierwszego poziomu - niby wszystko jest jasne co trzeba zrobic ..ale jest pewne ale...

Dostarczylem kowalowi potrzebne 5 skladnikow do budowy miecza , (powiedział mi ze koles od passworda miesza na Hoolan Streen 1 ), ok przeszedlem przez most do drugiej czesci miasta odnalazlem co trzeba pobieglem do Alchemica ktory mi powiedzial zebym w karczmie na East Street odnalazl Dwarfa i porozmawial z nim on powie co dalej .. i ok .. odnalazlem brata zabitego w lesie.. chce z nim pogadac .. mowi zeby postawic mu Piwko...wyjmuje z plecaka 3 butelki Alle 2 Orcowego i 1 cedrowe nie chce zadnego mowi zeby mu postawic jakis SkullBuster to moze zacznie rozmowe... bo szczyn nie pije
ide do barmana zamawiam tego SkullBustera ... a tu napis out of stock .. brak

co zrobic aby zdobyc to piwo i zeby zdobyc klucz na hoolan street 1
Zrobilem sobie save .. na dysietce (czy ograniczenie savow jest per save disk ? czy ogolnie)

Kto przeszedl niech podpowie gdzie zdobyc to niepasteryzowane piwko dla Dwarfa

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2012 19:52:43 przez HOŁDYS
[wyróżniony] [#2] Re: Darkmere: The Nightmare's Begun

@HOŁDYS, post #1

Musisz rozmawiać z postaciami, a dopiero później zadawać im pytania. Barman nie ma Skullbustera (skończył się) i musi zrobić nową partię. A do tego potrzebne jest zioło, które zdobędziesz od aptekarza na Kelorn Street. Mam nadzieję, że to pomoże Ci ruszyć dalej.

Grę skończyłem kilka razy i jest niesamowicie klimatyczna. Co do zapisu, nie odpowiem, bo grałem przez WHDLoad.
[#3] Re: Darkmere: The Nightmare's Begun

@mailman, post #2

dzieki ... jeszcze jedno pytanie - czy to normalne ze po paru godzinach gry gdy mamy spora ilosc przedmiotow w inwentarzu ...okienko pokazuje sie po 2-4 sek ??? czym wiecej zbieram przedmiotow tym jest coraz gorzej...

Gram na orginalnej Amidze 500 2.5 MB RAM + dodatkowa stacja ...

ps.masz na mysli alchemica ? ktory ma na sprzedaz rozne mikstury ?
ps.szczegolowosc grafiki jest wprost idealna :) jakby ktos na BOXie napisal AGA Specific ..to bym sie nie obrazil i uwierzyl
ps.przy wiekszej ilosci pamieci WHDLOAD nie jest niezbedny bo caly dysk z levelm wczytuje sie do ramu i ani razu lampka DF1: nie zamrugala...



Ostatnia aktualizacja: 14.07.2012 22:12:42 przez HOŁDYS

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2012 22:16:42 przez HOŁDYS
[#4] Re: Darkmere: The Nightmare's Begun

@HOŁDYS, post #3

dzieki ... jeszcze jedno pytanie - czy to normalne ze po paru godzinach gry gdy mamy spora ilosc przedmiotow w inwentarzu ...okienko pokazuje sie po 2-4 sek ??? czym wiecej zbieram przedmiotow tym jest coraz gorzej...

Tak, w recenzji tej gry o tym wspomniałem.

ps.masz na mysli alchemica ? ktory ma na sprzedaz rozne mikstury ?

Aptekarza. Jest za mostem, którego strzeże rycerz.
[#5] Re: Darkmere: The Nightmare's Begun

@mailman, post #4


Aptekarza. Jest za mostem, którego strzeże rycerz.



tam jest tylko Alchemik Medhekneth - u niego moge tylko kupic mikstury - ale tego skullbustera nawet nie ,moge zapytac - wiec jakas lipa rowniez nie moge mu nic dac (albo nie mam tego czego potrzebuje) - zwiedzilem cale Kelorn Strasse i zadnego innego sklepu NFZ nie ma
generlanie utknolem

dziwna tez sprawa gdy dzis odczytalem savedisk - na mojej pozycji zapisu byl postep ukonczenia levelu w % .. 113 %. jak to mozliwe ?
[#6] Re: Darkmere: The Nightmare's Begun

@HOŁDYS, post #5

Czy pohandlowałeś już z czarnym rycerzem na Avon Road? Aby to zrobić, musisz mieć Battle Axe, który z kolei znajdziesz w zbrojowni (South Wall Street) lub go tam kupisz. Czarny rycerz pozwoli Ci przejść na drugą stronę mostu, gdzie jest alchemik, który sprzeda Ci zioło. Zdradzi Ci on również historię o trzech flaszkach magicznego napoju, które musisz dla niego zdobyć, aby dostać zioło.

Wydaje mi się, że nie rozmawiasz z postaciami lub niewystarczająco je męczysz pytaniami, stąd wrażenie, że utknąłeś.
[#7] Re: Darkmere: The Nightmare's Begun

@mailman, post #6

Mailmanie gdybym nie dal mu miecza i toporu nie przepuscil by mnie ..

w opcji z pytaniami mam to co zazwyczaj .. cos chyba pominolem albo nie zrobilem wczesniej stad liniowosc pozwolila mi utknac..
na razie sobie od Darkmere odpoczne ...

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2012 22:21:46 przez HOŁDYS
[#8] Re: Darkmere: The Nightmare's Begun

@HOŁDYS, post #7

sprawdzilem film long play darkmare na YT i koles przy pierwszej wizycie u alchemika ma duzo wiecej pozycji na liscie do zapytan ...musialem cos pominac albo zrobic w odwrotnej kolejnosci...
[#9] Re: Darkmere: The Nightmare's Begun

@HOŁDYS, post #8

Piszę już o tym trzeci raz - nie przeprowadziłeś z każdą z postaci dokładnej rozmowy i nie wypytałeś jej o wszystko. Stąd też nie masz kluczowej odpowiedzi.
[#10] Re: Darkmere: The Nightmare's Begun

@mailman, post #9

a co gdy juz nie mam mozliwosci przeprowadzenia rozmowy z ta osoba bo ja zabilem ? (druid,barbarian, itd)
[#11] Re: Darkmere: The Nightmare's Begun

@HOŁDYS, post #10

Hmm... No to klapa faktycznie. Może zacznij od początku. W sumie to jesteś na początku gry ;)
[#12] Re: Darkmere: The Nightmare's Begun

@mailman, post #11

tak mysle ze utknolem ....
moze po powrocie z urlopu
[#13] Re: Darkmere: The Nightmare's Begun

@HOŁDYS, post #12

Az z ciekawosci zaczolem gracOK Alechemika wypytalem o wszystko jak leci i pojawilo sie pytanie dotyczace 3 flaszek.Generalnie kazdego pytam o wszystkopomysł
[#14] Re: Darkmere: The Nightmare's Begun

@Aniol, post #13

Darkmere skonczone :D Bardzo fajna i bardzo oldschoolowa gra. Mialem w nia pograc prawie 20 lat temu ,ale dopiero teraz w koncu sie za nia zabralem :D Wezme sie teraz za Cadavera , kiedys go zdaje sie przeszedlem ;)
[#15] Re: Darkmere: The Nightmare's Begun

@Aniol, post #14

Swoją drogą ciekawe z skąd w jaskini wzięło się ostatnie nie stłuczone smocze jajo?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem