[#1] Muzyki z amigowych gier na SIDzie
[#2] Re: Muzyki z amigowych gier na SIDzie

@Solo Kazuki, post #1

rewelka uwielbiam SIDa !!! (a wszczegolnosci utwory Wacka)
[#3] Re: Muzyki z amigowych gier na SIDzie

@Solo Kazuki, post #1

Fajne.
Jedne nabrały melancholii, inne zrobiły się charakterystycznie dla SIDa melodyjne (jak np. w Flimbo's Quest) i chociaż niektóre straciły na głębi (co oczywiste biorąc pod uwagę limity SIDa ;)) to i tak są zajebiaszcze ;)

Nie sądziłem tylko że coś takiego jak sampling jest możliwy, jak oni u licha przerobili śpiewane intro z Cannon Fodder?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2012 16:46:24 przez Shoonay
[#4] Re: Muzyki z amigowych gier na SIDzie

@Shoonay, post #3

sampling na sidzie 4 bitowy (jesli mnie pamiec nie myli) jest jak najbardziej mozliwy
dzis wszystko zgram na dyskietke 5.25 i jak dzieciak da odpale wieczorem na realnej maszynie z 1982 r
[#5] Re: Muzyki z amigowych gier na SIDzie

@Solo Kazuki, post #1

Dla mnie bomba! Uwielbiam SID-a. Tym bardziej, że C64 był moim pierwszym komputerem!
[#6] Re: Muzyki z amigowych gier na SIDzie

@Sir_Lucas, post #5

...Tym bardziej, że C64 był moim pierwszym komputerem!

jak chyba wiekszosci na tym forum,potem naturalnym nastepca byla Amiga (bron Panie Boze ST)

ciekawe kto z was ma swojego pierwszego "bochenka" :) komp nie do zdarcia a 6581 tym bardziej :)

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2012 19:32:51 przez HOŁDYS
[#7] Re: Muzyki z amigowych gier na SIDzie

@Shoonay, post #3

Nie sądziłem tylko że coś takiego jak sampling jest możliwy, jak oni u licha przerobili śpiewane intro z Cannon Fodder?

Sampling nie jest niczym nowym na C=64. Pamiętaj że poza 3 kanałami z oscylatorów SID ma 4 kanał na sample.

A poniżej jeszcze kilka przeróbek

Project X

Xenon II
Xenon II
Xenon II

Jaguar XJ-220

Parasol Stars
Parasol Stars
Parasol Stars

Lost Vikings

Simulcra
[#8] Re: Muzyki z amigowych gier na SIDzie

@Solo Kazuki, post #7

Jasne że sampling istnieje od dawna, ale bądźmy szczerzy, słowa tworzyły zazwyczaj metaliczne sylaby w stylu "wrrrrryyyy, kryyyyyy, wruuuuu, brrrrryyyy", które często wymuszały domyślanie się co "mówią". ;)
Już nie chodzi mi o samą czystość samplingu, ale właśnie o to jak wcisnęli to w SIDa - tu właśnie moja wiedza była niepełna - dotychczas wydawało mi się że SID korzysta tylko z 3 "piszczałek".
[#9] Re: Muzyki z amigowych gier na SIDzie

@Shoonay, post #8

Bo korzysta z trzech. Czwarty kanał jest trickiem, ale jak słychać trick znakomicie się spisuje.
[#10] Re: Muzyki z amigowych gier na SIDzie

@Solo Kazuki, post #1

Ekstra OK
[#11] Re: Muzyki z amigowych gier na SIDzie

@Shoonay, post #3

Heh... Podpinaliśmy sampler (najczęsciej własnoręcznie zrobiony bo gotowych na rynku wtedy nie było...), używaliśmy własnych programów (bo też wtedy nie było albo były słabe) i samplowaliśmy ;) Sztuką było upchać to w 64KB (w sumie nawet trochę mniej, bo część zajmował player a i były też inne ograniczenia) ale dało się ;). No i C64 nie ma Pauli, tylko 4 bitowy rejestr głośności SIDa i tym były odtwarzane sample ;) Do tego, żeby to lepiej grało wyłączało się ekran ;)

Cannon Fodder (to pierwsze...) jest mojego autorstwa, i było składane na naszym sofcie:

Sample Mixer [1994]

:)

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 19:48:10 przez pajda
[#12] Re: Muzyki z amigowych gier na SIDzie

@Solo Kazuki, post #1

MOD
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem