[#1] Cannon foder 2 save problem
co może być powodem , chce zapisać sobie stan gry w CF2 , ładuje dyskietke formatuje pod CF2 chwile sie dyskietka formatuje potem guru , CF2 nie oryginalny kopia z internetu z adf
[#2] Re: Cannon foder 2 save problem

@marcin1982, post #1

CF2 nie oryginalny kopia z internetu z adf


Sam sobie odpowiedziałeś.

Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: Cannon foder 2 save problem

@marcin1982, post #1

Spróbuj inną dyskietkę formatować albo może inną kopię CF2...
[#4] Re: Cannon foder 2 save problem

@kjb666, post #3

sprobóje inną kopie cf2 tak jak mówisz OK
bo dyskietki probowałem różne , ale dzisiaj już sobie daje luz bo połowe dnia spędziłem przy Ami
[#5] Re: Cannon foder 2 save problem

@marcin1982, post #4

Stacja dysków oryginalna, czy przerobiona pecetowa?
[#6] Re: Cannon foder 2 save problem

@Norbert, post #5

przerobka z pc co to ma do rzeczy ? przerobiona jest elektronika stacji z zadną inną grą niemam problemów na tej stacji

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2012 21:05:28 przez marcin1982
[#7] Re: Cannon foder 2 save problem

@marcin1982, post #6

Bardzo dużo ma do rzeczy. Prymitywne przeróbki flopów na diodzie powodują, że sygnał redy generowany jest z sporym błędem. Dla odczytu nie ma to większego znaczenia ale dla zapisu już tak. Aby prawidłowo wygenerować rdy dla amigi to trzeba by użyć odpowiedniego scalka plus potencjometra i całość wysterować z opóźnieniem 0,5 sekundy.

Benedykt Dziubałtowski
[#8] Re: Cannon foder 2 save problem

@Benedykt Dziubałtowski, post #7

to nie przerobka na diodzie , to prosta przerobka przelutowanie zworki z ds1 na dso i przelutowanie rezystorka z jednego miejsca na drugie , stacja w wb formatuje dyskietki idealnie wszystko działa z niczym problemu niema tylko ta gra jedna jedyna

ok w tygodniu sprawdzę inną kopie gry , jak się nie poprawi wsadzę na moment oryginalne fdd z amigi 500 i sprawdzę

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2012 21:34:55 przez marcin1982
[#9] Re: Cannon foder 2 save problem

@marcin1982, post #8

począwszy od systemu 2.0 amiga sama generuje redy więc pod wb zawsze będzie działać formatowanie. problem dotyczy gier ndos. sprawdź czy x copy działa.
[#10] Re: Cannon foder 2 save problem

@Benedykt Dziubałtowski, post #9

ok nie wytrzymałem , poszedłem przełożyć stacje na oryginał ami , sytuacja bez zmian
nadal to samo formatuje i po chwili zwiecha
dyskietki formatowane pod wb1.3 mam amige 500 i działaja na stacji od pc




Ostatnia aktualizacja: 04.11.2012 22:01:00 przez marcin1982
[#11] Re: Cannon foder 2 save problem

@marcin1982, post #10

To wina najpewniej tej "wersji" Cannon Foddera, pamiętam że kiedyś gdy w niego się zagrywałem spotkałem się z podobnym problemem.
[#12] Re: Cannon foder 2 save problem

@Minniat, post #11

sprawdzę w tyg , chyba że ktoś ma w necie sprawdzone obrazy adf które na 100 proc formatują i zapisują stan gry ? jakiś sprawdzony link do pewnej wersji
[#13] Re: Cannon foder 2 save problem

@marcin1982, post #12

Na linka nie licz, bo to niezgodne z regulaminem :P
[#14] Re: Cannon foder 2 save problem

@marcin1982, post #10

Z tego co pamiętam skrakowany CF2 tak miał... Przypominam sobie, że dało się to obejść przygotowując ręcznie savedisk - musiał mieć odpowiednią nazwę oraz zawierać plik (chyba pusty) o odpowiedniej nazwie. Niestety nie pamiętam szczegółów, bo kombinowałem z tym jakieś 15 lat temu :) i nie mam tego savedisk już...

W każdym razie dało się problem rozwiązać.
[#15] Re: Cannon foder 2 save problem

@marcin1982, post #12

Wpisz w google bttr savedisk :) - obrazy savedisków do różnych gier- powinien działać, tzn nagrywać save'y.
[#16] Re: Cannon foder 2 save problem

@devlin, post #15

dzieki sprawdze OK
[#17] Re: Cannon foder 2 save problem

@devlin, post #15

devlin pomógł sciągłem save disk i all ok , przy okazji sprawdziłem formatowanie i nagrywanie na przerobionej pecetowej stacji samsung sfd321 również wszystko wporządku takze można obalić mit głoszony pare postów wyżej
[#18] Re: Cannon foder 2 save problem

@marcin1982, post #17

To nie mit. Szkoda, ze nie zadałeś sobie trudu i dokładnie nie przeczytałeś mojego posta.


Benedykt Dziubałtowski
[#19] Re: Cannon foder 2 save problem

@Benedykt Dziubałtowski, post #18

nie mam zastrzeżeń do twojego postu pewnie masz rację , bynajmniej na stacji samsung sfd321b ten problem nie występuje mogę przy czasie nakręcić filmik stacja formatuje i kopiuje zawartość dyskietki źródłowej bezbłędnie , stacje takie przerabiałem już chyba z 4 , wszystkie działają pięknie dlatego zaskoczył mnie twój post , stacja jest przerobiona fachowo przez moją osobę i jestem pewien jej działania , stacji nie kupowałem jako gotowej tylko sam w niej grzebałem według tego schematu link
[#20] Re: Cannon foder 2 save problem

@marcin1982, post #19

To o czym pisałem dotyczy gier NDOS oraz stacji przerabianych na diodzie półprzewodnikowej. Być może twoja stacja jest przygotowana do generowania sygnału redy tak jak Amiga tego potrzebuje. Samo formatowanie działać będzie.


Testowałeś takie programy jak d-copy x-copy. Z tego co wiem one poza systemem sobie działają. Gra Alfabet śmierci do save używa niesystemowego zapisu danych. Nie kojarzę w tej chwili więcej produkcji jak sobie przypomnę dam znać.


Benedykt Dziubałtowski
[#21] Re: Cannon foder 2 save problem

@Benedykt Dziubałtowski, post #20

Ja miałem taką stację w A500 i miałem problem z odczytem np. drugiego dysku w F17 Challenge. Trzeba było robić przeróbkę.
[#22] Re: Cannon foder 2 save problem

@mailman, post #21

samsunga?
[#23] Re: Cannon foder 2 save problem

@marcin1982, post #22

Aż tak głęboko nie zaglądałem?
[#24] Re: Cannon foder 2 save problem

@marcin1982, post #1

Tu masz link na spejalny Save Disk do Cannon Fodder 2:

http://www.back2roots.org/Games/Savedisks/Cannon%20Fodder%202%2C3/


Pozdrawiam
[#25] Re: Cannon foder 2 save problem

@marcin1982, post #1

Witam

Odkopuję, mam problem.

Chciałem pograć w Cannon Fodder 2 - w zasadzie to chciałem przejść całą grę i mam problem z ogarnięciem SAVE.

Wersja WhdLoad przy próbie wykonania SAVE wywala mnie od WB.

SLAVE 1.12

Whdload 18.8..8.126

Nie ma możliwości wykonania dyskietki save (brak takiej opcji), a próba zapisu kończy się wywaleniem do WB i błędem:

DOS-Error#205
(object not found)
on writing "save/nazwa pliku"

Stworzenie katalogu "save" nic nie daje.

Próbowałem grać w wersję HD by JF Fabre (HD loader 1.2)

I tutaj niby próbuje coś sejwować, ale save jest nietrwały, potrafi zniknąć po prawidłowym wyłączeniu gry, a okienko (ikonka) oznaczając save disk jest zbugowana, w ogóle cała operacja sprawia wrażenie jakby była zbugowana (w trakcie wykonania próby save na monitorze mamy rózne krzaki) - siłą rzeczy, podsumowując - gry też nie da się zasejwować.
Jest niby dostępna opcja "Create save disk", ale nie działa (pomimo włożenia czystej dyskietki).

Ma ktoś gotowe rozwiązania by móc na real Amidze wykonać save w Cannon Fodder 2?

Dziękuję



Ostatnia aktualizacja: 06.04.2024 14:28:18 przez Hubez
[#26] Re: Cannon foder 2 save problem

@Hubez, post #25

Sprobuj uruchomic gre z FFS lub z RAM-u (albo przypisz tam same save'y).
Ja grajac w CF2 z dyskietek, nie mialem zadnych problemow z save'ami.
Tylko z save'ami do CF1 byly problemy.
[#27] Re: Cannon foder 2 save problem

@Hubez, post #25

Katalog SAVE ma być w katalogu DATA
2
[#28] Re: Cannon foder 2 save problem

@Norbert, post #27

Porada kolegi okazała się w 100% trafna, można grać :)

Dziękuję
1
[#29] Re: Cannon foder 2 save problem

@Hubez, post #28

To jest napisane w dokumentacji slave.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem