[#1] 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)
Nie widziałem na PPA wzmianki o tym, więc informuję, że ukazał się nowy magazyn o amigowych grach i scenie: "880 Gamer". Ma on postać pliku .pdf z coverdyskiem .adf. Do ściągnięcia tu
[#2] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@PopoCop, post #1

Mnie podaba się.Dobrym pomysłem są okładki opakowań gier.Prawdziwe retro.
[#3] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@PopoCop, post #1

Świetne. Nawet nie wiedziałem o istnieniu tego pisma. Dzięki. OK
[#4] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@PopoCop, post #1

Heh - chyba zrobiliśmy serwerowi lekkiego DDOSa ;) - transfer pliku w okolicach 40 - 50 KB/s.
A pisemko miało (zdaje się) wyjść na papierze. A może wyszło, a to jest wrzut w stylu PPA?
[#5] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@APC74, post #4

Wg informacji uzyskanej od autora pisma (redakcja jest jednoosobowa) numer 2 będzie w październiku.
[#6] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@PopoCop, post #5

Pismo naprawdę fajne i ładnie zrobione. Mam nadzieje ze wystarczy samozaparcia by pociągnąć przez długi czas.
[#7] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@Drupi77, post #6

Szczerze mówiąc, to poza formą, nic tam ciekawego nie ma. Przecież w pismach najważniejsza jest zawartość. Następne "pedefiątko" które szybko zdechnie? Takie odnoszę wrażenie.
[#8] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@Radek_Cz, post #7

Mam to samo wrażenie. Odgrzewany kotlet. Ile można się zachwycać tylko tym, że "komuś się chce"? Szkoda mi tu czyjejś pracy. Ktoś się napracował, złożył to w ładnego pdfa, zzipował i umieścił na serwerze. Ściągnie to garstka osób i zapomni. A mógł to zrobić w formie www/bloga, tak żeby każdy artykuł był oddzielną podstroną, aby to się indeksowało w google i funkcjonowało jako linki, które ktoś może wkleić tu i tam. Można byłoby wracać do tych tekstów w przyszłości. Ile było podobnych gazetek, które gdzieś przepadły i jeśli ktoś chce do nich wrócić to musi się bawić w Poszukiwacza i Kolekcjonera?
[#9] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@Aurel, post #8

Niestety, mimo że jestem fanem wszelkiego rodzaju retro i mam stosy gazet z dawnych lat i czytam również inne wydania - to mnie nie wzięło :/
Nic tutaj nie znalazłem co mogłoby mnie przykuć na dłużej niż 10 sekund przejrzenia screenów.
Szkoda - zobaczymy jaki będzie numer #2
[#10] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@PopoCop, post #1

Magazyn może być, tylko nie rozumiem dlaczego, skoro w nazwie jest 880, na pierwszej stronie i pod wstępniakiem mamy dyskietki 1,44.
Pozdro.
[#11] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@Robii_k, post #10

1.44 MB czy 1.76MB. Pytam, bo jeszcze nie sprawdzałem.
[#12] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@PopoCop, post #1

Gratuluje autorowi samozaparcia, jeśli tworzy to w pojedynkę.
[#13] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@QkiZ, post #12

Ja również mu gratuluję, zwłaszcza że magazyn ma look & feel retro magazynów. Autor mógłby jednak skupić się nieco na poprawkach literówek i drobnych błędów językowych (nie jestem "nativem", a udało mi się tylko w pierwszych kilku artykułach wychwycić rzeczy, które przy drugim czytaniu na pewno on sam by też zauważył). Z tego co czytałem na jednym z forów, drugi numer ma się pojawić w październiku, a to oznacza, że zakładany dwumiesięczny cykl wydań jest nie do zrealizowania.
[#14] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@mailman, post #13

Dostępny jest drugi numer.
[#15] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@mailman, post #14

Jest już trzeci numer.
link
[#16] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@PopoCop, post #15

I czwarty...
[#17] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@mailman, post #16

jeden stół pinballa ,dobre i to.
[#18] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@simka113, post #17

Całkiem przyjemna lektura i dla mnie mało znane tytuły z A500 (artykuły+reklamy) OK
[#19] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@BULI, post #18

Pojawił się nowy numer magazynu.

http://www.users.on.net/~stanners/
[#20] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@PopoCop, post #19

Może jakiś news na głównej by się przydał? Bo widać że autor ma jeszcze trochę zapału a wydaje mi się że mało osób o tym magazynie słyszało :)

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 11:23:33 przez Davka
[#21] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@PopoCop, post #19

Jest i numer szósty.
[#22] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@PopoCop, post #21

Jeden etap Street Fightera.
[#23] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@PopoCop, post #21

[#24] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@PopoCop, post #23

Dobrze się czyta :)
[#25] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@PopoCop, post #23

Dzięki za przypomnienie. Dawno temu zerknąłem, potem zupełnie zapomniałem.
[#26] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@PopoCop, post #23

Dobry numer.Krótki artek o remaku Shadow of the Beast ,który był anonsowany w numerze trzecim.Duży artek o Elite i małe ,nieznane mi produkcje scenowe i proste gry.
[#27] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@PopoCop, post #23

Numer ósmy, świąteczny.
[#28] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@PopoCop, post #27

Miła dla oka i ucha platformówka Thomas tearaway jako adf.
[#29] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@simka113, post #28

Zupełnie nie widzę sensu w opisywaniu po raz kolejny starych gier. Trzeba się skupiać na tym co nowe.
[#30] Re: 880 Gamer - nowy magazyn (pdf)

@twardy, post #29

Zupełnie nie widzę sensu w opisywaniu po raz kolejny starych gier. Trzeba się skupiać na tym co nowe.

Jeśli chodzi o nowe gry na Amigę, to nie ma się na czym skupiać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem