kategoria: Pomoc w przejściu gry
[#1] Traps'N'Treasures - nietypowe pytanie
Tytułem wstępu - robię sobie na użytek TC'owiczów trainer +17 do wersji HD Traps 'N' Treasures.

Trainer docelowo będzie miał takie opcje:
+ Toggle Unlimited Lives & Refill Lives
+ Toggle Unlimited Energy & Max Energy
+ Toggle Unlimited Time
+ Toggle Invulnerability (z wysokości giniemy)
+ Toggle Unlimited Gold
+ Activate Compass
+ Toggle Mega Jump
+ Toggle Freefall (gdy spadniemy - nie giniemy)
+ Drop One Step ("spadamy" niżej - tak jakby pod nami na chwilę zniknęła przeszkoda)
+ Get All Tools (wszystkie dodatkowe narzędzia (16) nie wliczając "książki" w ilości: 10szt. na łebka - ciekawostka, chyba w trainerze od GROO brakuje 2 narzędzi.)
+ klucze RGBY - 1 klucz => 1 klawisz => 1szt. na sztywno
+ Rescue Crew - ratujemy wszystkich piratów
+ Skip Level
+ Toggle Weapon (7szt. - pod jednym klawiszem - czyli pukamy/trzymamy TAB i zmienia się broń w slocie)

Oczywiście po włączeniu trainera nie będzie się zapisywał plik highscore na dysk twardy.

Jak widać trainer to esencja wersji dyskietkowej od GROO/ATX & Backlash.

*Dzyń*Dzyń*Dzyń* Koniec reklamy


Pytanie brzmi:
Po wciśnięciu jednego klawisza dodają się wszelkie przedmioty ze sztywną ilością. Dlatego chciałbym Was zapytać ile sztuk danego przedmiotu powinno być na dany stage. Z jednej strony nie chcę przesadzać dając 99 szt. wszystkiego, a z drugiej jeżeli jakiś tools przez całą grę będzie tylko RAZ wykorzystany, to po co dawać np. 10 sztuk?

Chodzi mi o te przedmioty:
- tego przedmiotu nie ruszamy
- sugerowana ilość: 20 szt.
- sugerowana ilość: 20 szt.
- sugerowana ilość: 20 szt.
- ???
- sugerowana ilość: 20 szt.
- ???
- ???
- ???
- sugerowana ilość: 20 szt.
- ???
- ???
- ???
- ???
- ???
- ???
- ???

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 06:39:23 przez Lucas
[#2] Re: Traps'N'Treasures - nietypowe pytanie

@sVC6MWEk, post #1

Ale przypomniałeś! Świetny tytuł, zagrywałem się swego czasu w to (bardzo dawno temu). OK

Co do Twojego pytania, nie podpowiem, bo nie wiele z tego pamiętam- trzeba będzie odświeżyć pamięć :D
[wyróżniony] [#3] Re: Traps'N'Treasures - nietypowe pytanie

@sVC6MWEk, post #1

Lampa przydaje się rzadko, w całej grze jest tylko kilka pomieszczeń które trzeba rozświetlić.
Ja bym dał 5 i to w zupełności wystarczy.

Map z tego co pamiętam na każdy stage przypadało 6 - po zebraniu wszystkich był bonus level.

Odważnika używamy tylko raz, w Grocie Czaszki. Więc x1.
To samo w przypadku Skarabeusza, Worka, Węża, Dzwonu.

Reszty przedmiotów nawet nie kojarzę - może finalnie nie zostały uwzględnione?

Proponuję ci przeczytać solucję do gry - tam znajdziesz wszystkie informacje gdzie czego użyć. Wystarczy podliczyć i voila :)
[#4] Re: Traps'N'Treasures - nietypowe pytanie

@AceMan, post #3

Map z tego co pamiętam na każdy stage przypadało 6 - po zebraniu wszystkich był bonus level.

Są dwa rodzaje map - bonusowe i po ich zebraniu po prawej stronie "uzupełnia" się jedna duża mapa. Oddzielnie są "toolsowe" - po wciśnięciu space mamy podgląd całego poziomu.
Dlatego tutaj nawet 20 mógłbym walnąć :)

Lampa przydaje się rzadko, w całej grze jest tylko kilka pomieszczeń które trzeba rozświetlić.
Ja bym dał 5 i to w zupełności wystarczy.

Odważnika używamy tylko raz, w Grocie Czaszki. Więc x1.
To samo w przypadku Skarabeusza, Worka, Węża, Dzwonu.

Wielkie dzięki - o to mi chodziło.

Proponuję ci przeczytać solucję do gry - tam znajdziesz wszystkie informacje gdzie czego użyć. Wystarczy podliczyć i voila

Znalazłem jeszcze longplaya na YT:
http://www.youtube.com/watch?v=brRfKerQ9vs

Tyle, że ja nigdy nie przeszedłem tej gry, przegrałem dwa poziomy i stwierdzam, że grywalność miazga. Chciałbym ją całą przejść dlatego nie chcę zepsuć sobie przyjemności patrząc jak inni przechodzą grę od A do Z - a tak na zagadkach sam się rozdziewiczę OK
Niemniej myślę, że kogoś znajdę, kto się poświęci i obejrzy longplaya - jeżeli jednak ktoś jeszcze chce uzupełnić sugestie AceMan'a - chętnie przeczytam.

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 12:50:05 przez Lucas
[#5] Re: Traps'N'Treasures - nietypowe pytanie

@sVC6MWEk, post #4

A tak w ogóle to trainery są be ;P
Największy fun to przechodzić na czysto. No, ewentualnie z PKLABAUTERMANNP ;D
[#6] Re: Traps'N'Treasures - nietypowe pytanie

@AceMan, post #5

Ło Panie, ja robię trainery które pozwalają nieraz rzucić nowe światło na grę.

Nikt Ci nie każe używać wszystkich opcji w trainerze, ale czyż taka zmiana broni TAB'em nie dałaby Ci świeżego kopa na przejście gry w nieco inny sposób niż ten oklepany?

Ostatecznie będzie tak:
pod ` 20szt. bomb, mapek i lup
pod 5 1szt. pozostałych przedmiotów



Dziękuję za pomoc OK

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 20:24:06 przez Lucas
[#7] Re: Traps'N'Treasures - nietypowe pytanie

@sVC6MWEk, post #6

>> ale czyż taka zmiana broni TAB'em nie dałaby Ci świeżego kopa na przejście gry w nieco inny sposób niż ten oklepany?

Ale to nie zostało przewidziane przez twórcę :)
Jestem trochę takim purystą w tym temacie (i nie tylko w tym) - lubię grać w grę dokładnie taką, jaką przewidział dla mnie twórca, unikając wszelkich (nieprzewidzianych) ułatwień i zmian.

Dodatkowo, wtedy ma się większą satysfakcję z ukończenia gry :)
[#8] Re: Traps'N'Treasures - nietypowe pytanie

@AceMan, post #5

Aceman, odkurzyłeś zaklęcie, które do dziś mi nie chce wyjść z głowy.
[#9] Re: Traps'N'Treasures - nietypowe pytanie

@voyager, post #8

Jest w nim coś takiego, nie? :D
[#10] Re: Traps'N'Treasures - nietypowe pytanie

@AceMan, post #7

Ale to nie zostało przewidziane przez twórcę :)

Gdyby zostało, nawet bym o tym nie wspominał.

Dodatkowo, wtedy ma się większą satysfakcję z ukończenia gry :)

Za pierwszym razem jest ogromna, potem drugie, trzecie podejście, aby potwierdzić, że dajemy radę.
Ale nieraz, gdy już setny raz przechodzimy swój ulubiony tytuł, to niektórzy z ciekawości sprawdzają, czy np. wzięcie broni strzelającej napalmem zabije rybki
A tego bez trainera już nie sprawdzisz.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 18:05:04 przez Lucas
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem