kategoria: Instalacja gier
[#1] problem z niektórymi grami systemowymi pod os 3.9
Witam,

Pokopałem cos w systemie i nie wiem jak z tego wybrnąć. Do sedna :
mój config to LG Flatron M2094D Digital TV monitor podłączony SCARTEM z moja A1200/030-40mhz (ACA1232) zainstalowany system 3.9 z wszystkimi łatami, MUI itp.
Ustawiona rozdzielczość to obecnie 640-512 pix hi-rez laced PAL w 64 kolorach. Nie które gry np. Genetic Species , Evils Doom a nawet program np SysInfo dostaja wariacji - tj. ekran dzieli się na 2 części zaczyna delikatnie falowac. Menu tych gier jest podwójne na ekranie sasiednio obok siebie.
Inne gry whdload dziala dobrze wchodza na rodzialke PAL low res i nie ma problemu.
Zauważyłem ze problem jest chyba z jakims trybem pracy (HAM ?) owych gier i programów.
Jak pierwszy raz instalowalem system i ustwilem blat na na nizsza rodzialke to bylko ok ale teraz nawet jak powróce do niskiej rodzielczosci , zapisze restartuje to nic nie pomaga i wyzej wymineione tytuły dostaja "jobla" i ekran dzieli sie na 2 czesci. Moze to jakis problem z RTG w libs ale przeinstlaowalem i nie pomaga...
Ponizej link z ustwieniami Prefs ScrenMode
link

Prosze o sugestie...
[#2] Re: problem z niektórymi grami systemowymi pod os 3.9

@fibi, post #1

Działa ten OS 3.9 znośnie na takiej konfiguracji?
[wyróżniony] [#3] Re: problem z niektórymi grami systemowymi pod os 3.9

@fibi, post #1

Na początek wywal z Devs/monitors do Storage/monitors wszelkie nie używane tryby ze szczególnym uwzględnieniem Productivity i DblPal.
Potem sprawdź czy nie masz gdzieś jakiegoś promotora do promowania ekranów PAL na VGA.


Pozdrawiam
[#4] Re: problem z niektórymi grami systemowymi pod os 3.9

@sebbb, post #2

W 16 kolorach jest całkiem normalnie. Podejrzewam, że na 64c trochę się muli ale to AGA, nie karta graficzna więc generalnie powinno być spoko. ACA, szczególnie 030/40Mhz, to dość szybka karta.
[#5] Re: problem z niektórymi grami systemowymi pod os 3.9

@_arti, post #4

64 kolorach dziala calkiem przyjmnie , w 256 kolorach praktycznie tak samo ale zmieniłem w dół aby zaoszczedzic na chipie..
[#6] Re: problem z niektórymi grami systemowymi pod os 3.9

@_arti, post #4

No i potrzebny jest jeszcze FBlit. Bez FBlita tryby 64 kolorowe są nieużywalne.
[#7] Re: problem z niektórymi grami systemowymi pod os 3.9

@RadoslawF, post #3

zrobilem tak jak pisales i..... jak reka odjął :)
pomogło , wielkie dzieki
( problemem byl te 2 tryby w devs)
[#8] Re: problem z niektórymi grami systemowymi pod os 3.9

@_arti, post #4

Karta jest całkiem szybka - SysInfo w porywach do 9.64 , SysSpeed pokazuje 13.19 Mipsów

Ciekawe natomiast jest to ze 3 programy dignostyczne pokazuja ze mam MMU a zakupilem wersje EC
[#9] Re: problem z niektórymi grami systemowymi pod os 3.9

@_arti, post #4

Muszę to obadać z cikawości mógłby to postawić na jednej A1200 a na drugiej zostawić Workbench 3.1 do dyspozycji mam Blizzard 30/50 i 60/66
[#10] Re: problem z niektórymi grami systemowymi pod os 3.9

@Andrzej Drozd, post #6

Do czego potrzebny FBlit?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem