kategoria: WHDLoad
[#1] Najstarszy slave WHDLoad?
Chyba odkryłem najstarszy - i wciąż aktualny - slave WHDLoad. Pochodzi z instalki do "Alien Breed SE 92". Data wydania 15.10.1998.

Ktoś zna starszy slave?
[#2] Re: Najstarszy slave WHDLoad?

@PopoCop, post #1

Ciekawy fakt :)
[#3] Re: Najstarszy slave WHDLoad?

@PopoCop, post #1

"The first public release of WHDLoad was on September 5, 1996."

Można założyć, że instalki z 1996 roku będą najstarsze...

A na Aminecie leży instalka do gry WorldsOfLegend z sierpnia 1997 roku...
[#4] Re: Najstarszy slave WHDLoad?

@PopoCop, post #1

Zależy w jakim sensie najstarszy. Dla WHDLoad jako programu rozwijanego od 1994 roku, a dostępnego publicznie od 1996r, stworzono oczywiście starsze slavy. Sama mam gdzieś poarchiwizowane, takie z 1997 roku.

Natomiast jeśli chodzi o ostatnią odsłonę danego slave, to trzeba by pogrzebać. Z całą pewnością jednak nietrudno znaleźć coś starszego od tego Alien Breeda SE. Po chwili poszukiwań na stronie domowej wyskoczyło mi np. to, czyli TwinWorld datowany na 1998-07-09.

Edit:
Po dłuższych poszukiwaniach, wyszło że najstarszym, którego aktualnie można pobrać ze strony domowej WHDLodad jest Onslaught z 1 września 1997r. Z tego samego roku jest jeszcze Cytron. Natomiast takich z 1998 jest już całkiem sporo.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 17:14:14 przez agawa
[#5] Re: Najstarszy slave WHDLoad?

@agawa, post #4

Ciekawe, czy wiekowość tych slave'ów wynika z tego, że zostały napisane porządnie i nie wymagały poprawek w nowszych wersjach, czy też z tego, że prawie nikt ich nie używał i ewentualne błędy nie zostały zgłoszone.
[#6] Re: Najstarszy slave WHDLoad?

@PopoCop, post #5

Wystarczy, że zastosowany w nim hack jest na tyle uniwersalny, a gra obsługiwana mało złożona, że podstawowe, pierwotne funkcje WHDLoad są w stanie im sprostać. Nie dopatrujmy się teorii spiskowych.
[#7] Re: Najstarszy slave WHDLoad?

@PopoCop, post #1

Wow, WHDLoad istniało jeszcze zanim umiałem zainstalować WB na twardym dysku
[#8] Re: Najstarszy slave WHDLoad?

@_arti, post #7

A jeszcze wczesniej byl JST, poprzednik WHDLoad.
[#9] Re: Najstarszy slave WHDLoad?

@Andrzej Drozd, post #8

JST nie był poprzednikiem WHDLoad, a raczej konkurencją.
[#10] Re: Najstarszy slave WHDLoad?

@mailman, post #9

W latach 1997-1998 miałem mnóstwo gier NDOS zainstalowanych na twardzielu (850MB) za pomocą WHDLoad, na przykład Body Blows Galactic.
Na Aminecie było tego już wtedy sporo i niemal co tydzień pojawiały się slave'y do kolejnych gier.
[#11] Re: Najstarszy slave WHDLoad?

@mailman, post #9

Pewnie tak, a ja wcześniej spotkałem się z JST niż z WHDLoad. Wiele gier wydawanych na "giełdowych" kompilacjach CD, dla gołych Amig z CD (np. CD32) było właśnie w JST.
JST zaczął się w 1995 i skończył jakoś w 2001. Ogólnie WHDLoad pamiętam od 2003-2004 roku. Wtedy nastąpił bum na niesystemowe gry odpalane z poziomu WB. Zarejestrowałem się dużo później, chyba coś koło 2007 r.
Generalnie JST jest dla mnie poprzednikiem WHDLoad, który kiepsko odpalał się na WB i często wymagał odpalenia gry bez ładowania sekwencji startowej. Ale nie był taki zły, na pewno mniej wymagający niż WHDLoad, przynajmniej jeśli chodzi o wielkość ramu.
[#12] Re: Najstarszy slave WHDLoad?

@PopoCop, post #1

Biorąc pod uwagę informacje z tej strony, pierwszy slave był tworzony do gry Cannon Fodder 2, na stronie informacyjnej instalatora tejże gry jest nawet napisane, że pierwsza wersja powstała w maju 1996.
[#13] Re: Najstarszy slave WHDLoad?

@sanjyuubi, post #12

Widzę, że niektórzy nie rozumieją o czym dokładnie jest ten wątek.
Chodzi mi o slave'y, które powstały dawno temu i są wciąż aktualne, czyli nie pojawiły się ich nowsze wersje.

A slave do CF 2 to mógł sobie powstać i przed wojną, ale jest już nieaktualny, bo wyszły potem kolejne wersje.
[#14] Re: Najstarszy slave WHDLoad?

@Andrzej Drozd, post #11

JST istniał wcześniej i stał się natchnieniem do stworzenia whdload, które stało się gwoździem do trumny JST :)
[#15] Re: Najstarszy slave WHDLoad?

@PopoCop, post #13

Zgodnie z tym, slave do Onslaught jest najstarszy. Jakoś trudne to to nie było, a magia poszukiwań prysnęła jak bańka mydlana. Jeśli istnieją jakieś inne, to pewnie nieoficjalne podejścia indywidualnych osób.
[#16] Re: Najstarszy slave WHDLoad?

@sanjyuubi, post #14

JST w moim odczuciu przez długi czas był znacznie lepszy niż WHDLoad.
Nawet teram mam kilka tytułów w JST.
Poza tym JST oferuje fajne możliwości "DEGRADERA" które można zastosować do każdego wykonywalnego pliku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem