kategoria: WHDLoad
[#1] Gry CD32 na Amiga1200
Dlaczego gry w wersji dla CD32 zainstalowane przez WHDLoad nie wykorzystują płyty CD do odtwarzania muzyki. Dużo gier działa ale brakuje właśnie tej muzyki. Czy nie idzie do pliku slave dorobić odtwarzanie audio tracków, które moglibyśmy słuchać poprzez podłączenie wyjścia audio_connector napędu CDROM do SoundBlastera128 w Mediatorze ? No chyba że SoundBlaster nie potrafi odgrywać równocześnie dwóch źródeł dźwięku: podłączonej PAULI do wejścia Light blue Analog line level input oraz podłączonego napędu CD/DVD do wejścia CD Audio connector na karcie SB128...

A może istnieje inny sposób grania w gry CD32 razem z muzyką na rozbudowanej A1200 ?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 11:36:18 przez Pawelek
[#2] Re: Gry CD32 na Amiga1200

@Pawelek, post #1

No chyba że SoundBlaster nie potrafi odgrywać równocześnie dwóch źródeł dźwięku:

Oczywiście potrafi (nie tylko 2 źródła) tak jak potrafi to mikser Delfiny, czy mikser na płycie głównej A4000 ok, racja
[#3] Re: Gry CD32 na Amiga1200

@Pawelek, post #1

A może istnieje inny sposób grania w gry CD32 razem z muzyką na rozbudowanej A1200 ?


Tak jak pisałem Ci na prv, z moich "badań" wynika, że z trackami cd audio radzi sobie tylko Squirrel CD32/CDTV emulator, który wchodzi w skład pakietu Squirrel tutaj jest też info o tym http://amigatimes.wz.cz/cd32emulatory.htm
[#4] Re: Gry CD32 na Amiga1200

@BULI, post #3

Ok, a czy da się jakoś połączyć tego Squirrela z WHDLoad ? Teraz gry WHDload pięknie mi się odpalają na fullscreen przez TunerTV(S-video) w mediatorze z wykorzystaniem programu AGA96 by Phibrizzo. Wystarczyło do konfiguracji globalnej whdload dodać odpalanie tej małej pchełki :)
[#5] Re: Gry CD32 na Amiga1200

@Pawelek, post #4

Nie, nie da się na obecną chwilę tego połączyć
[#6] Re: Gry CD32 na Amiga1200

@Pawelek, post #1

Ja miałem do A1200 dokupiony CDROM z dołączonym sterownikiem CacheCDFS. Podłączony na drugiej taśmie IDE. W instalce był odtwarzacz CDAudio i emulator CD32. Miałem kilka płyt do CD32 i kilka do CDTV i wszystkie z nich działały na tym bez problemów. Nawet nie musiałem wyciągać 030 ani niczego przełączać. Większość w multitaskingu bo można było sobie przełączyć na ekran WB. Oczywiście grały też tracki audio ale dźwięk z nich miałem przez osobny kabelek niż z Amy. :)
To było w epoce zanim twardziele stały się tak pojemne że zgrywało się płyty do ISO by je odpalać bez sięgania po nie na półce. ;)

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 15:46:30 przez ZbyniuR
[#7] Re: Gry CD32 na Amiga1200

@ZbyniuR, post #6

Znalazłem też coś takiego jak CD32 Games Install Kit
[#8] Re: Gry CD32 na Amiga1200

@Pawelek, post #7

Znalazłem też coś takiego jak CD32 Games Install Kit


To nie obsługuje tracków audio.
[#9] Re: Gry CD32 na Amiga1200

@ZbyniuR, post #6

Pakiet CacheCDFS miał emulator CD32 i odtwarzacz CD (jak większość pakietów CDFS do Amigi), ale u mnie na 100% nie działały tracki audio w grach CD32.
Samo audio mogłem sobie posłuchać i to nawet pod czas grania, ale emulator tego nie obsługiwał (nie włączał tych tracków sam w odpowiednim momencie w grze cd32), więc albo coś źle pamiętasz, albo ja miałem pecha do device!?
Jechałem chyba na ATAPI.device, ale pewności brak.
[#10] Re: Gry CD32 na Amiga1200

@BULI, post #9

Hmmmm. - Głowy nie dam. Za daleko mam tego kompa by to sprawdzić.

Pamiętam że potem miałem też nowszą wersję tego sterownika która wymagała opłaty by zamknąć irytujące okno. Jego plusem były długie nazwy na płytach PC, bo starszy widział je jako DOSowe.

Oraz sterownik z innej firmy chyba jakoś na "A" nie pamiętam. Który też działał, aczkolwiek nie pamiętam dlaczego nie przypadł mi do gustu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem