[#1] UFO Enemy Unknown problem
Witam

Po pierwsze witam wszystkich, to mój 1 post na ppa.pl.

Niestety poddałem się z problemem działania gry UFO. Pierwszy problem jest taki że gdy uruchamiam zainstalowana grę na hdd ( nie przez WHDload ) wszystko ładnie działa aż do przejścia w tryb tactical. Wtedy gra na chwile jakby wychodzi do workbencha ( co jest normalne ) i powinien włączyć się ekran z "uzbrajaniem" drużyny. Niestety u mnie wygląda to tak ze wychodzi do workbencha i na tym koniec. Pojawia się białe tło z paskiem workbench na gorze i tylko reset pomaga. Tak samo się dzieje z grą The Settlers.

Mailem na to alternatywne wyjście : uruchomić workbench bez s-s i wtedy ufo działało pięknie. Jednakże po wymianie kości rom z 3.0 na 3.1 mam teraz piękny komunikat " no suitable display mode available ". I nie można teraz nijak uruchomić tej gry.

Konfiguracja : Amiga 1200 + ACA1232 40mhz + workbench 3.0 podłączona scartem do TV JVC 32''

Dodam tylko że podczas desperackich testów na winuae po zmianie romu z 3.1 na 3.0 ufo z workbenchem bez s-s uruchomiło się jak dawniej.

PS. Proszę o wyrozumiałość ponieważ posiadam Amigę dopiero od paru miesięcy więc jeszcze jestem niedoświadczony.
[#2] Re: UFO Enemy Unknown problem

@Furmanto, post #1

Nie wiem, może po prostu masz ten ekran gdzieś pod spodem? Spróbuj LAmiga+M.
Edit: I co się dzieje z dźwiękiem? Gra dalej?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 16:31:39 przez Jenot
[#3] Re: UFO Enemy Unknown problem

@Furmanto, post #1

W tym momencie gra dokonuje zapisu stanu gry "na mapie" i wczytuje część taktyczną. Powody tego, że na tym ekranie gra "staje" mogą być następujące:
1. brak pamięci (piszesz, ze bez s-s tak działało, a teraz nie - obstawiam uszkodzony kick lub coś nie tak z tym podłączeniem przez Scart)
2. uszkodzony plik z częścią taktyczną (ale skoro działało...)
3. brak możliwości zapisania stanu (brak miejsca na dysku, niezwalidowana partycja).

Nie napisałes na m czy masz HDD czy CF.
[#4] Re: UFO Enemy Unknown problem

@mailman, post #3

Przepraszam mój błąd. Posiadam kartę platinium CF 4gb.

Gdy uruchamiam UFO normalnie po załadowaniu się workbencha i przechodze do części taktycznej mam to : link , komputer jest zawieszony.

Gdy uruchamiam UFO bez s-s mam to : link

do mailman

odp 1. Wszystko inne działa bardzo dobrze, katowałem glooma, slam tilta, xtr itp i ani razu komputer się nie zawiesił czy tez wyświetlił jakiś błąd.
odp 2. tak na romie 3.0 bez s-s UFO chodziło bardzo dobrze. Nie było problemów z przełączaniem między geospace a tactical.
odp 3. Miejsca mam dużo, wcześniej na starym romie zapisywało bez problemów

od Jenot

Nic się nie dzieje. Komputer jest zawieszony.

Na chwilę obecną ratuję się funkcją maprom z acatune i przed wczytaniem się workbencha bez s-s wpisuję komendę na załadowanie romu 3.0 do pamięci. UFO znowu działa. Wnioskuję że ten rom 3.1 coś mi miesza że wyskakuje " no suitable display mode available "
[#5] Re: UFO Enemy Unknown problem

@Furmanto, post #4

Dograj PAL i NTSC do devs:monitora.
Napisz czy pomoglo
[#6] Re: UFO Enemy Unknown problem

@Norbert, post #5

Ewentualnie spróbuj zainstalować UFO przez WHDLoad.
[#7] Re: UFO Enemy Unknown problem

@Norbert, post #5

Też obstawiam brak PAL w devs/monitors
[#8] Re: UFO Enemy Unknown problem

@lekarz_med, post #7

UFO poprzez WHDload to kosmiczna porażka, sypie błędami o każdej porze.

W devs/monitors oraz screenmode wygląda tak link

Ewentualnie jeśli to pomoże daje obrazek z problemami zdiagnozowanymi przez snoopdosa gdy chce uruchomić UFO na workbenchu bez s-s z romem 3.1 link
[#9] Re: UFO Enemy Unknown problem

@Furmanto, post #8

Z ciekawości odpaliłem ufo przez whdload, mam wersje cd32 i pograłem niecałą godzinkę. Nie było problemów, nic złego sie nie dzieje. Mam zainstalowany classic workbench. Może zainstaluj ten system (gotowiec) i gra ruszy.
[#10] Re: UFO Enemy Unknown problem

@Furmanto, post #8

Wszystko fajnie, ale przesuń na sam dół to co wyświetla snoopdos (najnowsze komunikaty z momentu pojawienia się requestera).
Bo na razie to co pokazałeś to moment odpalenia gry, gdzie jest wszystko dobrze.
[#11] Re: UFO Enemy Unknown problem

@Furmanto, post #8

UFO poprzez WHDload to kosmiczna porażka, sypie błędami o każdej porze.

Przeszedłem całą grę w wersji AGA zainstalowaną przez WHDLoad (wiele tygodni grania) i zdarzyło się kilka razy, że wystąpił "Access fault". Ale na pewno nie było to sypanie błędami o każdej porze.
[#12] Re: UFO Enemy Unknown problem

@PopoCop, post #11

Może mam jakąś starszą wersję UFO pod WHDload. Odpaliłem ją wczoraj i już po 3 minutach kiedy chciałem wysłać drugi interceptor wywaliło grę do workbencha i komunikatem error " dalej nie pamiętam ". Drugie podejście też zaowocowało podobnym efektem końcowym ale w trakcie kupowania rzeczy ( naukowcy, żołnierze itp ).

Jeśli te błędy ze zwykłą wersją okażą się bardziej skomplikowane do rozwiązania to pozostanę przy metodzie workbench bez s-s i maprom kick 3.0. Grunt że jakoś działa ale jestem ciekaw dlaczego po wymianie romu na 3.1 są takie problemy.

Podsyłam dla lekarz_med obraz ze snoopdosa.

link
link

Edit : Może podeślijcie mi działającą wersję pod WHDload jeśli jest taka możliwość. Adres mailowy mam podany w profilu.

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 10:39:37 przez Furmanto
[#13] Re: UFO Enemy Unknown problem

@Furmanto, post #12

Ja tu widzę jedną rzecz odnośnie systemu 3.0/3.1 - lowlevel.library/nonvolatile.library - te biblioteki są dołączane do 3.1 (z 3.0 ich nie ma). Może dla 3.1 spróbuj wersji CD32?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 10:43:32 przez Hexmage960
[#14] Re: UFO Enemy Unknown problem

@Furmanto, post #12

A co z MAX trasfer dla karty CF? Może kick 3.1 ma większy wpływ na to, że się wywala niż kick 3.0 przy złym ustawieniu MAX transfer? Jaki ustawić MAX transfer dla CF'ki poszukaj na forum, nie wiem jaki ma być, albo ktoś Ci podpowie w tym wątku.
[#15] Re: UFO Enemy Unknown problem

@Tomski, post #14

Osoba od której kupiłem amigę dała ciała z kartą CF. Owszem system z grami i programami ładnie zrobiony ale partycję systemową ustawił na 50mb to raz a dwa max transfer jest ustawiony na 0xffffff a z tego co czytałem powinno być 0x1FE00, trzy to taki myk że na DH0 mam FFS a na DDH1 i DH2 mam coś innego ( standart albo coś podobnego ). Dla 100% pewności muszę odpalić Amige.
[#16] Re: UFO Enemy Unknown problem

@Furmanto, post #8

Dorzuć więc jeszcze NTSC i spróbuj wtedy
[#17] Re: UFO Enemy Unknown problem

@Furmanto, post #15

a dwa max transfer jest ustawiony na 0xffffff a z tego co czytałem powinno być 0x1FE00


No to zmień. Ten parametr można zmieniać i nie wiąże się to z utratą danych.
[#18] Re: UFO Enemy Unknown problem

@g0trek, post #17

Dla testu, można przenieść całą grę do RAM: i z niej uruchomić UFO.
Jesli zadziala winne będzie maxtransfer.

Na kick 3.1 uruchom SETPATCH i IPREFS przez UFO.
[#19] Re: UFO Enemy Unknown problem

@g0trek, post #17

do g0trek

Dziękuję za przydatną informację. Myślałem że nie da się zmienić maxtransfer gdy już są gotowe partycje z plikami.

do Norbert

Chodzi o "przez UFO" czy "przed UFO" ? Poszukam tych plików i spróbuję uruchomić grę.
[#20] Re: UFO Enemy Unknown problem

@Furmanto, post #19

Ma być "przed UFO".
Pliki znajdziesz na dysku systemowym
[#21] Re: UFO Enemy Unknown problem

@Norbert, post #20

Myślę że temat można zamknąć ponieważ po modyfikacjach dokonanych przez użytkownika Norbert UFO przy kick 3.1 na workbenchu bez s-s nie wyświetla już komunikatu " no suitable display mode available " tylko uruchamia się i działa jak na starym 3.0

Niestety po pełnym wczytaniu workbencha przy przejściu do części taktycznej komputer nadal się zawiesza lecz na 95% stawiam że to wina samego systemu tak jak pisał ponior i nadchodzi czas zainstalowania świeżego WB.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
[#22] Re: UFO Enemy Unknown problem

@Furmanto, post #21

Witam. Dzisiaj uruchomiłem UFO i mam problem z save. Ekran miga i co kilka sekund pojawia się ekran z gry. Tylko reset całej Amigi pomaga. Komputer to A1200 + Apollo 030 z 8MB RAM, system 3.0.
[#23] Re: UFO Enemy Unknown problem

@chicago, post #22

Jeżeli grasz pod WHDLoad, to ten efekt jest normalny jak pierwszy raz robisz save. Wystarczy poczekać. Przy kolejnych save jest już szybciej.

Cytat z pliku readme do instalera:
Remark: first save game and creation of temporary files is a bit long
(very much os swap but after is fast)


Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 17:56:50 przez PopoCop
[#24] Re: UFO Enemy Unknown problem

@chicago, post #22

Nie korzystaj z wersji WHDLoad - takie objawy są przy save'ach i często przy wchodzeniu i wychodzeniu z misji. Przecież UFO jest grą, która ma instalator - zainstaluj z dyskietek i nie będzie problemu.
[#25] Re: UFO Enemy Unknown problem

@Jenot, post #24

Dokładnie. Po co grać w grę na WHDLoad skoro ta ma instalator na HD.
[#26] Re: UFO Enemy Unknown problem

@QkiZ, post #25

Dzięki za odpowiedź. Miganie i długi czas save zasadniczo wydłuża rozgrywkę. Trzeba będzie zainstalować z dyskietek.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem