kategoria: Szukam gry
[#1] Szukam pewnej gry z niesamowitą grafiką
Z tego co pamiętam w grze, nie wiem czy w całej, ale na pewno w pierwszym etapie, jeździło się na koniu, ale nie był to byle jaki konik, a koń sporych rozmiarów, jak na możliwości Amigi, zajmował z 1/3, może 1/4 ekranu. Galopował ze sporą prędkością w prawą stronę, a na nim jakiś bohater, o ile pamięć mnie nie myli miał on rozpuszczone dłuższe włosy, możliwe żeby był pół nago, był umięśniony i spalony słońcem. Za co zapamiętałem tę grę to niesamowita grafika, na pewno wyróżniała się od całej reszty wśród kolekcji gier jakie posiadałem. W pierwszym poziomie, pamiętam pięknie narysowane, szczegółowe drzewa, świerki, sosny. Przeważał kolor zielony, jechało się na tle bujnego lasu. Przeskakiwało się chyba przez jakieś niebieskie kałuże. W cutscenkach wątpliwie pojawiała się jakaś kobieta (księżniczka, królowa tego lasu, lub jakaś antagonistka - nie wiem). Przygrywająca muzyczka była dosyć dziwna, ale klimatyczna.

Grałem w to w 1999r. na Amidze 500.

Czekam na jakieś propozycje, ew. pytania pomocnicze, które może coś rozjaśnią mi w głowie :)

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 19:21:14 przez wlodi5
[#2] Re: Szukam pewnej gry z niesamowitą grafiką

@wlodi5, post #1

[#3] Re: Szukam pewnej gry z niesamowitą grafiką

@PopoCop, post #2

Hmm, tak, możliwe że z tej gry znam tego konia, i grę Wrath of the demon też doskonale pamiętam, też ją miałem ale przeglądając gameplay na YT nie widzę tego poziomu grafiki jaki pamiętam i tego levelu z sosnami na początku. Nie wiem, czy chodzi o jeszcze coś innego, może zlały mi się dwie różne gry w jedną :D
[#4] Re: Szukam pewnej gry z niesamowitą grafiką

@wlodi5, post #3

Może Ci się intro z Settlersów wkomponowało? ;) dużo drzew, piękna grafika, biały koń.
[#5] Re: Szukam pewnej gry z niesamowitą grafiką

@Jenot, post #4

Hehe :D Na pewno nie :) Intro z settlersów to klasyka, z niczym bym tego nigdy nie pomylił. Poza tym w Settlersach były drzewa z okrągłą czaszą, a tam pamiętam że były to szpiczaste piękne choinki i to w trakcie gry, nie w intrze. Coś mi teraz zaświtało, że był tam chyba jakiś ptak typu orzeł, którego bohater wypuszczał z ręki, ale to już jakieś głębokie odmęty pamięci, nie wiadomo z jakiej parafii :D
[#6] Re: Szukam pewnej gry z niesamowitą grafiką

@wlodi5, post #5

W Ivanhoe jest jeszcze etap z koniem, to chyba jedyna gra oprocz Wrath of the Demon, ktora ma taki etap.
[#7] Re: Szukam pewnej gry z niesamowitą grafiką

@Don_Adan, post #6

Ivanhoe, to na pewno nie to.
[#8] Re: Szukam pewnej gry z niesamowitą grafiką

@wlodi5, post #7

Może być Never ending story , ale tam koń nie był taki duży.
[#9] Re: Szukam pewnej gry z niesamowitą grafiką

@wlodi5, post #7

Jeśli dobrze pamiętam, duży koniu był też w Back to the future 3 ;)
.
[#10] Re: Szukam pewnej gry z niesamowitą grafiką

@rePeter, post #9

To znaczy na pewno konia zapamiętałem z Warth of the demon, bo nawet ta dziwna muzyczka się zgadza. Natomiast możliwe, że tą grafikę i sosny pamiętam z innej gry w której konia już nie było, tylko chodziło się jakimś gościem. Cóż, pogram trochę w tego demona bo rzeczywiście to co opisałem idealnie do niego pasuje, może w którymś levelu znajdę to o czym myślałem. Chociaż przeglądając wstępnie gameplay na YT, nic podobnego nie zauważyłem.
[#11] Re: Szukam pewnej gry z niesamowitą grafiką

@wlodi5, post #10

W Entity jest dużo choinek, ale wątpię, że o to ci chodzi.
[#12] Re: Szukam pewnej gry z niesamowitą grafiką

@wlodi5, post #3

przeglądając gameplay na YT nie widzę tego poziomu grafiki jaki pamiętam


A może to klasyczny syndrom związany z rozwojem technologii i wspomnieniami? :)
Super grafikę pamiętasz jako super, bo tak podpowiadały Ci odczucia w tamtych latach.

Później przez kolejne lata rozwój grafiki postępował naturalnym tempem, a tamto wspomnienie tak jak było w swoim czasie takt zostało zamrożone we wspomnieniach i odczuciach jak w tamtej chwili.

Utrwalił Ci się poziom jakości grafiki proporcjonalnie do wrażenia jakie wywołała na Tobie w tamtym czasie. Dzisiaj jakość grafiki tryska detalami, kolorami, rozdzielczością... ale nic nie robi już takiego wrażenia jak kiedyś, bo zostaliśmy tym zalani i umysł się nasycił do granic możliwości, więc mało co jest w stanie nas zaskoczyć i zrobić na nas takie wrażenie jak kiedyś? :)

Podobne zjawisko zachodzi przy oglądaniu niektórych starych, kultowych filmów SF oraz Horrorów. Mimo iż filmy są kultowe to czasami rysuje się uśmiech na twarzy gdy widzimy efekty specjalne które wtedy robiły na nas takie wrażenie

Chciałbym też zaznaczyć, że ten syndrom nie przytrafia się wszystkim. Dla mnie niektóre gry z Amigi czy "automatów" są piękne do dzisiaj, czasami wręcz irytuje mnie wygładzenie pixeli :)
[#13] Re: Szukam pewnej gry z niesamowitą grafiką

@Duracel, post #12

Dla mnie niektóre gry z Amigi czy "automatów" są piękne do dzisiaj, czasami wręcz irytuje mnie wygładzenie pixeli :)


Wiem co czujesz, do dzisiaj ręcznie rysowana pikselowa grafika w grze Metal Slug i późniejszych odsłon King of Fighters budzi u mnie zachwyt animacją i dbałością o szczegóły, a ich wersje w 3D jakoś już takich emocji nie wywołują.
[#14] Re: Szukam pewnej gry z niesamowitą grafiką

@wlodi5, post #10

A może to koń z teledysku?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem