Wątek zamknięty
[#1] [pomoc] Prośba o pomoc w wycenie oryginalnych gier na Amigę
Czołem!

Zostałem niedawno poproszony o pomoc przy wycenie garści gier wydanych wieki temu na Amigę. Wszystkie to oryginały, nie kopie, ale człowiek, który mnie poprosił o pomoc nie jest w stanie zweryfikować tego, czy działają czy nie - ma tylko gry, nie ma sprzętu i nie chce inwestować w kupno Amigi, żeby gry sprawdzić. Ja jestem tylko pośrednikiem i znam jedynie tytuły, o które chodzi, a sam wypadłem z amigowego świata dobre 20 lat temu (moją A1200 sprzedałem wtedy i zająłem się grami planszowymi), więc tu ogromna prośba do Was o pomoc i określenie choćby szacunkowego zakresu cenowego za każdy tytuł. Już samo to będzie dla mnie ogromną pomocą. Gry, o których mowa, to:

CRYSTAL DRAGON
DESTROYER
EKSPERYMENT DELFIN
ISHAR 2
ISHAR 3
CLASSIC BOARD
HEARTLIGHT
SYZYF
MYSZON
DRACULA
ATLANTYDA
UFO: ENEMY UNKNOWN
DREAMWEB
DIUNA II
TORNADO
TYRAN
LASER WORLD
TRON
GALAGA
JASIU JONES

Poza tym (tu już czysto informacyjnie, dla potencjalnie zainteresowanych) ten sam człowiek ma na sprzedaż około 200 dyskietek z (cytuję) "różnymi nagranymi grami".
Z góry wielkie dzięki za pomoc!
[#2] Re: [pomoc] Prośba o pomoc w wycenie oryginalnych gier na Amigę

@Binah, post #1

Proponuje wystawić na alledrogo od 1 zł i zobaczysz (czy raczej "kolega" zobaczy) ile są warte.
Jakiś czas temu kupiłem oryginalne Tornado za 30 zł. Ale np Hired Guns kupiłem za 90 zł bo uwielbiam te grę i chciałem mieć oryginał. Raczej nikt ci tego nie wyceni, bo te gry są tyle warte ile ktoś będzie chciał za nie zapłacić. Takie jest moje osobiste zdanie na ten temat.
[#3] Re: [pomoc] Prośba o pomoc w wycenie oryginalnych gier na Amigę

@Binah, post #1

Allegro i od złotówki. Jedyne wyjście. Tak czy siak, poza może 2-3 tytułami, fortuny tu nie będzie
[#4] Re: [pomoc] Prośba o pomoc w wycenie oryginalnych gier na Amigę

@Binah, post #1

Jak ktoś zbiera gry to dla niego w pierwszej kolejności ma znaczenie w jakiej kondycji są dyskietki, czy są instrukcje i jak wygląda pudełko. Nie zamieściłeś nawet zdjęć
[#5] Re: [pomoc] Prośba o pomoc w wycenie oryginalnych gier na Amigę

@Binah, post #1

Proponuje udać się z wycena do L. Millera i jego kolegów. Oni byli w tym dobrzy.
[#6] Re: [pomoc] Prośba o pomoc w wycenie oryginalnych gier na Amigę

@Binah, post #1

Przede wszystkim pojawiają się następujące pytania przy wycenie czy gry które wymieniono to wersje pudełkowe z instrukcjami czy tylko oryginalne nośniki, jeśli kompletne wydanie (pudełko, instrukcje, dyskietki) oraz jakie są to wydania tzn jeśli Dune II czy jest to Virgin czy też wydanie Hit Squad oraz ostatecznie w jakim stanie są wersje z pudełkami, rozdarcia, wgniecenia itp.
W mojej ocenie 8-9 tytułów posiada większą wartość reszta raczej to gry o niskiej wartości.
[#7] Re: [pomoc] Prośba o pomoc w wycenie oryginalnych gier na Amigę

@Binah, post #1

DIUNA 2 będzie rarytasem.
[#8] Re: [pomoc] Prośba o pomoc w wycenie oryginalnych gier na Amigę

@_arti, post #3

Poniżej wstawiam linki do zdjęć poszczególnych gier. Jakość fotek nie jest porażająca, ale tylko takimi dysponuję. Gdyby ktoś chciał lepsze, najpewniej istniałaby opcja poproszenia sprzedawcy o takie - jak mówiłem ja jestem tylko pośrednikiem.

Dostałem tez informację, że za wspomniane około 200 dyskietek z różnymi nagranymi grami (nie wiem, jakimi) cena wynosi 100 złotych.

Na wszelki wypadek od razu powiem, że konto na fotosiku jest moje (dziś przed chwilą je założyłem tylko po to, żeby zamieścić zdjęcia), kontakt ze sprzedawcą gier jest tylko przeze mnie :D
A oto linki:

http://www.fotosik.pl/u/TemporalDarkness/album/2358455

http://www.fotosik.pl/u/TemporalDarkness/album/2358456

Pozdrawiam!
[#9] Re: [pomoc] Prośba o pomoc w wycenie oryginalnych gier na Amigę

@Binah, post #8

Od zamieszczania ogłoszeń jest dział "Giełda".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem