kategoria: Szukam gry
[#1] Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?
Tak jak w temacie, może ktoś wie gdzie szukać obrazów "czystych" bez crack'u?
Mam kilka oryginalnych gier i dwie z nich już nie domagają, a chciałbym mieć je sprawne.
Jedna z nich to "Fun school 4 - for 5 to 7 year olds"- tę mi porysowała stacja dyskietek:(

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 10:11:10 przez AD99
[#2] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@AD99, post #1

Jeśli jest możliwość, przegraj z tych uszkodzonych dyskietek jak najwięcej plików.
Gdy już znajdziesz cracki , zamień plik na te Twoje.
Najczęściej zabezpieczenia są w pliku exe.
[#3] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@Norbert, post #2

Dzięki za odpowiedź.
Niestety z tą powyższą już nic nie da się zrobić, co najwyżej może służyć jako wartość sentymentalna, lub podstawka pod kubek. A można jakoś te ADFy "zcrackowane" "odzyskać", przywrócić to stanu oryginału?
[#4] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@AD99, post #3

Poszukaj osoby, która ma sprawny oryginał i spytaj czy ci zrobi ADFa.

Jeżeli gra zajmuje więcej niż 1 dysk, to jest szansa, że crack zmienia tylko pierwszy dysk, a pozostałe są w stanie oryginalnym. Jeśli więc uszkodzony jest dysk inny niż nr 1 to możesz spróbować, czy crack zadziała.
[#5] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@AD99, post #3

Może ktoś oryginał ma sprawny i może wykonać obraz ADF z niego. Albo ADFy dostępne w necie musiał być sprawdzać czy to wersja, której szukasz. Wtedy do takiej uszkodzonej dyskietki możesz jak ją rozkleisz podmienić nośnik np. z nowej dyskietki i skleić. Nie raz tak ratowałem dyskietki z błędami czyszcząc je preparatem do głowic magnetofonowych, potem składałem, spora część błędów znikała.
[#6] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@Adinfo, post #5

W necie właśnie tej konkretnej wersji nie znalazłem, a szukałem trochę. Dyskietki mam dwie i obydwie są porysowane mechanicznie, nie do uratowania. Nie wiem czemu mi stacja taki psikus odwaliła. Inne dyskietki czyta i zapisuje normalnie, bez rysowania po nich. Tym bardziej mnie to boli, bo chciałem dziecko tym zainteresować na realnym kompie, a nie na emu(tak jak wspomniałem ADFu nie znalazłem).
[#7] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@AD99, post #6

Nie masz pewności, że stacja porysowała dyskietki. Wystarczy, że coś dostało się do wnętrza dyskietki, stację pokręciła kilka razy nośnikiem a w środku już to "coś" zrobiło swoje. Jeżeli by to stacja zrobiła resztę dyskietek tez byś miał uszkodzone.
Na przyszłość proponuję nie używać oryginałów a korzystać z kopii by "pograć" jeżeli te oryginalne mają tak wielką wartość sentymentalną.
Ja tak robię z dyskietkami, kasetami (C64, ZX Spectrum).OK
[#8] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@Canga, post #7

Innej opcji chyba nie ma. Dziwnie chodziły te dyskietki w stacji. Niby sprawdzałem przed użyciem i raczej nic nie było, ale głowy nie dam sobie uciąć. Z oryginałów raczej nie gram. W tym przypadku nie miałem nawet szansy na zrobienie kopii. Także duuupa.
[#9] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@AD99, post #3

A można jakoś te ADFy "zcrackowane" "odzyskać", przywrócić to stanu oryginału?


Jeśli dyskietka oryginalna i tak padła to nagrasz na innej scrackowaną wersję i możesz grać.

No chyba że chcesz nagrać kopię i sprzedać z oryginalnym pudełkiem, tylko wtedy widzę sens szukania wersji bez cracka.
[#10] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@AD99, post #6

Adfa znalazłem na sieci.
Według nazwy to ta samo gra.
[#11] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@agrajek, post #9

Nie mam zamiaru sprzedawać tej gry, po prostu lubię oryginały. Tyczy się to również gier na PC. Można oczywiście na przykład ściągnąć z netu piracką grę i zrobić sobie ksero okładki lub wcale. Każdy robi tak jak lubi, ja w tym przypadku chciałbym zachować pełną "oryginalność" - być może tylko ja tak mam?
Co do ADFu to szukałem trochę ale tej konkretnej wersji nie znalazłem, bo wyszły chyba dwie nawet o tej samej nazwie...
[#12] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@Norbert, post #10

Możesz dać link?
[#13] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@AD99, post #12

Już nie aktualne, kolega z PPA na priv pomógł znaleźć te konkretne ADFy :) dziękujęszeroki uśmiech
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Temat do zamknięcia.
[#14] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@AD99, post #1

Tak przy okazji, to nie zawsze istnieje coś takiego jak czysty ADF. Niektore gry wykorzystywały własny format zapisu na dysku, dzięki czemu uzyskiwały np. 1MB z dyskietki, taki Super Frog i MK2 zajmują oryginalnie po 3 dyskietki (jest to też rodzaj zabezpieczenia przed kopiowaniem), a scrackowane po 4 dyskietki, crackerzy poprzenosili w takich grach dane na dodatkową dyskietkę. Obrazy, które potrafią przechować taką oryginalną grę mają rozszerzenie IPF, ale nagranie takiej gry na dyskietkę, może być czasami niemożliwe bez specjanego sprzętu.
[#15] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@sanjyuubi, post #14

Bardzo ciekawa dla mnie informacjapomysł
Na taka odpowiedź też czekałemOK
Rzeczywiście przypominam sobie ładnie kilkanaście lat temu, jak popylałem z kumplami w MK2 i tam były 4 dyskietkiok, racja
Dlatego byłem zdziwiony jak zobaczyłem na aukcji MK2 na 3 dyskietkach
[#16] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@AD99, post #15

Witajcie:) Wracam na ppa po kilkunastu latach

Kupiłem grę MK2, mam 3 dyskietki. Szczęśliwie gra działa. Jak mam zrobić Waszym zdaniem jej działającą 100% kopię Czy kopiujecie na dysk twardy albo używacie programu Xcopy? Jakim programem robicie 100% wierną kopię dysków MK2? szeroki uśmiech
[#17] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@Amiter, post #16

Kopie znajdujemy w sieci.
Pytamy się zawsze wujka Gugela.

Użyj dowolnego programu do robienia obrazu dyskietki (adf, dms)

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 22:41:12 przez Norbert
[#18] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@Norbert, post #17

Pliku ADF z dyskietek oryginalnych Mortal Kombat nie da rady zrobić. A przynajmniej nie tak, aby nadawały sie z powrotem nagrać na dysk.
[#19] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@Amiter, post #16

Było już w tym wątku dwie wypowiedzi w górę od twojej.
[#20] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@Amiter, post #16

Jak by ktoś chciał to mam całą płytę z grami gdzie można skopiować na dyskietki z tym że plik nie jest adf ty lko DMS i można rozpakować pod Amigą prosto na dyskietke.
[#21] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@mailman, post #18

Czy przypadkiem MK nie był na 2 dyskietkach a wersja piracki na 3. ?
Wersja "złamaną" można kopiować.
[#22] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@AD99, post #19

Tak, zawsze czytam cały wątek, ale ta wcześniejsza odpowiedź była udzielona już jakiś czas temu. Pomyślałem, że w tzw. międzyczasie mogło pojawić się alternatywne rozwiązanie tego zagadnienia

Widzę, że robienie ADF`ów będzie grubszą sprawą, ale to tylko dodatkowa frajda jak się uda skutecznie zrobić backup
[#23] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@Norbert, post #21

Pirat MK2 był na 4 dyskietkach, pamiętam doskonale.
Ja dzisiaj mam oryginał MK2 i jest on na 3 dyskietkach OK
[#24] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@Amiter, post #23

Była też wersja org na 4 dyskach (US version). Rzadka, ale twórcy slave'a do whdload taką mieli.
[#25] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@Amiter, post #22

Tu masz jak zrobić IPF, tutaj można kupić KryoFlux, tutaj piszę jakie są formaty.

W ogóle to jest taka strona gdzie te obrazy są. A HxC obsługuje IPF.
[#26] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@Norbert, post #21

Wersję złamaną tak, ale pytanie było o zrobienie kopii oryginału. Tutaj to tylko wwarp albo ipf.
[#27] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@AD99, post #1

Mejbi taki sposób ? Próbował ktoś ?
How to make ADF
[#28] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@mikecios, post #27

Programów do tworzenie adf jest wiele na aminecie.
Wystarczy je użyć.

Z zabezpieczonych gier nie da się zrobić poprawnego adf.

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 10:11:43 przez Norbert
[#29] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@Norbert, post #28

A Amiga Explorer?
On chyba nagrywa ADF na dyskietkę blok po bloku, pamiętam, że dzięki niemu nagrywałem dyskietki FFS na kicku 1.3.

Może w drugą stronę też zadziała?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 10:27:04 przez Tomuś
[#30] Re: Gdzie znaleźć "czyste" ADFy?

@Tomuś, post #29

A myślisz ze jak działają te programy z aminetu ?
Tez czytają blok po bloku.

AE tez korzysta z tego sposobu i nic więcej.

Do tworzenia wiernych kopii gier służy inne oprogramowanie i sprzęt.
Mowa jest o tym poprzednich postach
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem