kategoria: Szukam gry
[#1] Szukam instrukcji do Realms (Virgin Games 1991)
Witajcie,
Poszukuję oryginalnej instrukcji (lub skanu) do strategicznej gry Realms.
Przeszukałem już najpopularniejsze strony z amigowymi manualami, ale bezskutecznie - brak tytułu na liście lub martwe linki. głową w mur
Jeżeli więc ktoś z forumowiczów posiada takową lub wie gdzie można ją znaleźć w sieci to byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się informacją.
[#2] Re: Szukam instrukcji do Realms (Virgin Games 1991)

@gonarek, post #1

Na stronie, którą podałeś jest odnośnik do instrukcji w wersji ASCII. Ale pewnie widziałeś i szukasz wyłącznie skanu...?
[#3] Re: Szukam instrukcji do Realms (Virgin Games 1991)

@gonarek, post #1

Manuala do "Realms' nigdy nie widzialem ale gra jest na tyle prosta, ze mozna grac i bez niego.
[#4] Re: Szukam instrukcji do Realms (Virgin Games 1991)

@gonarek, post #1

Na przykład tu link
[#5] Re: Szukam instrukcji do Realms (Virgin Games 1991)

@AD99, post #4

Ciężko TXT wydrukować i włożyć do boxa :) a o to pewnie koledze chodzi
[#6] Re: Szukam instrukcji do Realms (Virgin Games 1991)

@AmigaPL, post #5

Odnośnik ASCII na lemonie oczywiście widziałem, a gra faktycznie nie jest skomplikowana, ale tutaj chodzi o coś zupełnie innego.
Problem polega na tym, że mam oryginalne dyskietki z tą grą, ale nie mogę jej uruchomić z powodu wbudowanego zabezpieczenia, które pyta o podanie wyrazu z instrukcji znajdującego się na losowo wybranej pozycji. A żeby dało się tą pozycje prawidłowo określić to potrzebna jest instrukcja, w której zachowano pierwotny układ stron i akapitów. Dlatego tylko oryginalny manual lub jego skan na coś mi się tu zdadzą.
[#7] Re: Szukam instrukcji do Realms (Virgin Games 1991)

@gonarek, post #6

jeśli masz HD i trochę więcej ramu jest instalator WHDLOAD do orginanej gry
jak nie znajdz ADF bez zabezpieczenia
[#8] Re: Szukam instrukcji do Realms (Virgin Games 1991)

@AmigaPL, post #7

WHDL odpada (A500 1mb).
Natomiast zdobycie wersji "odbezpieczonej" to oczywiście żaden problem, tylko to trochę takie niesmaczne mieć oryginał, a musieć grac na cracku .
[#9] Re: Szukam instrukcji do Realms (Virgin Games 1991)

@gonarek, post #8

Proponuję założyć podobne wątki na forach Lemona i EAB.
[#10] Re: Szukam instrukcji do Realms (Virgin Games 1991)

@gonarek, post #6

Jakiś czas temu widziałem na Ebay, ktoś sprzedawał samą instrukcję.
[#11] Re: Szukam instrukcji do Realms (Virgin Games 1991)

@AD99, post #10

Update:

Dzięki nieocenionej pomocy kolegi PopoCop poszukiwana instrukcja odnalazła się i to w dość nieoczekiwanym miejscu.
Samemu raczej nie przyszłoby mi do głowy szukać tam czegokolwiek związanego z grami na Amigę

Może komuś innemu też się przyda: link

Oczywiście nadal jestem zainteresowany wersją papierową, gdyby ktoś z kolegów miał i chciał odsprzedać lub wymienić.
[#12] Re: Szukam instrukcji do Realms (Virgin Games 1991)

@gonarek, post #11

A czy ta instrukcja jest taka sama jak do Amigi ?
Pisałeś ze potrzebujesz jej do "odbezpieczenia"gry
[#13] Re: Szukam instrukcji do Realms (Virgin Games 1991)

@Norbert, post #12

Nie do odbezpieczenia, tylko do uruchomienia (kod wpisuje się za każdym razem).
A instrukcja jest jak się okazuje jedna, wspólna dla Amigi, Atari ST oraz PC - patrz pierwsza strona.
[#14] Re: Szukam instrukcji do Realms (Virgin Games 1991)

@gonarek, post #13

Faktycznie instrukcja jest wspólna.
"Odbezpieczenie" gry = uruchomienie gry
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem