kategoria: Szukam gry
[#1] ZGZ - Zestaw gier zręcznościowych
Czy ktoś posiada ZGZ jak z filmiku YT

link

w formie dyskietki lub ADFa? Myślę, że byłbym w stanie załatwić publikację do Rodzynków ale z tego co pamiętam to nawet autorzy nie mają już źródeł/dyskietek/ADFów.

Ratujmy polską twórczość amigową. Proszę taką osobę o kontakt na priv.
[#2] Re: ZGZ - Zestaw gier zręcznościowych

@pong777, post #1

Jako hobbystyczna praca, wprawka w Amosie to jest oczywiście świetne,
ale ogólnie jako amigowa gra to raczej straszny crap.
Naprawdę trzeba go ratować?
.
[#3] Re: ZGZ - Zestaw gier zręcznościowych

@rePeter, post #2

Nie są aż takie aby się ich wstydzić, graficzki ładne, zachować do muzeum na pewno warto
[#4] Re: ZGZ - Zestaw gier zręcznościowych

@pong777, post #1

filmik i komentarz pod filmikiem to zdaje się autorzy :)
[#5] Re: ZGZ - Zestaw gier zręcznościowych

@rePeter, post #2

No nie przesadzaj z tym "crapem", są to po prostu wariacje na temat ponga.
Więc w tym temacie trzymają poziom ok, racja

Całkiem udane grafiki OK
[#6] Re: ZGZ - Zestaw gier zręcznościowych

@rePeter, post #2

Zawsze warto. Zwłaszcza że po obecnych czasach będzie coraz mniej namacalnych pamiątek - wszystko idzie w recykling, dane pojawiają się i znikają.

Co do samej jakości dzieła - daje to jakiś wgłąb w poziom produkcji i rodzaje rodzimych gier w tamtych czasach - można by się tu pokusić o wiele ciekawych analiz, gdyby zebrać materiał do kupy. No i muzyka w tym tym w sumie mi się podoba. ;)
[#7] Re: ZGZ - Zestaw gier zręcznościowych

@pong777, post #1

Też uważam, że zdecydowanie należy ratować polską twórczość a szczególnie amigową, szczególnie tą sprzed wielu lat.

Z tego co wiem, dla Autora robi różnicę (niezależnie że podobno gra jest zahasłowana a hasła nie ma), że intro którejśtam z gier (bardzo fajnej nb. i na poziomie), zawiera wątki "na czasie", tj. zbyt aktualne politycznie, z którymi to Autor, naówczas młokos a obecnie osoba powszechnie poważana, nie chciałby być łączony.
[#8] Re: ZGZ - Zestaw gier zręcznościowych

@pong777, post #1

Poszukałem i znalazłem u siebie w starych zasobach oryginalne wydanie razem z pudełkiem i instrukcją. Tak się składa, że mój brat zrobił do tego grafikę i muzykę. Chyba nawet mam gdzieś na dysku oryginalne moduły.

link
link
link

Znalazłem jeszcze jedną produkcję chłopaków z tamtych lat:
link

Tak na marginesie to jest napisane w całości w asemblerze nie w Amosie.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 21:14:01 przez AndrzejK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem