[#1] Ultimate Pinball Quest
Człowiek uczy się całe życie. Tym zdaniem chciałbym zacząć ten wpis. Ostatnio próbowałem przejść tego flipera i mi się udało. Pamiętam że kiedyś próbowałem wiele razy, jednak za każdym razem kończyło się tym że wolałem posłuchać muzyki z tej gry zamiast odbijać kulkę. Ta gra jest ciężka i trudno umieścić kulkę tam gdzie się chce, zwłaszcza na pierwszym stole na którym w dużej mierze oparty jest tryb przygody.
Odkryłem że po każdej zaliczonej mini grze pojawia się ekran z dziewczyną która trzyma dużą tacę. Po kazdym skończonym bonusowym stole na tacy pojawia się jeden przedmiot. Po przejściu gry miałem ich sześć. Na żadnym nagraniu z Youtube nie było widać tego ekranu, więc pomyślałem że podzielę się z Wami moim drobnym odkryciem :)
[#2] Re: Ultimate Pinball Quest

@Gżegżółka, post #1

Fajnie,też zagram.
[#3] Re: Ultimate Pinball Quest

@simka113, post #2

a tak wygląda wyżej wspomniana grafika :)
[#4] Re: Ultimate Pinball Quest

@Gżegżółka, post #3

Dla mnie to do tej pory najlepszy flipper na A500. Pamiętam jak się zagrywałem w niego na mojej Amidze CDTV w 1994 roku. Mój ulubiony stół to ten arktyczny, a muza z tego flippera długo była odsłuchiwana na nagranej uprzednio kasecie magnetofonowej OK .

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 20:04:06 przez Azzorek
[#5] Re: Ultimate Pinball Quest

@Azzorek, post #4

Kurczę, dla mnie to najlepszy pinball na Amigę w ogóle (nie obraźcie się, miłośnicy SlamTilta) szeroki uśmiech
[#6] Re: Ultimate Pinball Quest

@Drakon, post #5

Nie wiem czy to przekłamanie na filmie ,ale scroll i zachowanie kulki oraz łapek ciut dziwne,jak na standardy Slam Tilta.

Muszę to sprawdzić w realu.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 10:34:03 przez damianx
[#7] Re: Ultimate Pinball Quest

@damianx, post #6

Ja w zachowaniu kulki nic dziwnego nie dostrzegłem. Grałem pod winuae, na początku strasznie trudno jest przyzwyczaić się do dużych stołów i do panującej na nich pustki. Quest podobnie jak Prelude to pinball eksperymentalny. Najgorzej wypada stół pustynny, pierwszy blat pnie się do góry na 60 ekranów i każdy jego segment jest równie nieinteresujący. Ciężko jest wbić kulkę wyżej, a nic nie robiąc można zlecieć 2-3 ekrany bez możliwości zatrzymania się jakoś. Pozostałe dwa stoły są już bardziej "normalniejsze", wciąż sporych rozmiarów, ale z większą ilością atrakcji i są łatwiejsze do opanowania.
[#8] Re: Ultimate Pinball Quest

@Gżegżółka, post #7

Pamiętam, że za młodu strasznie lubiłem ten pinball. Odpaliłem na winuae i... zawiodłem się okrutnie. O ile Pinball Dreams, Fantasies czy fantastyczny Slamtilt bronią się, tak UPQ kompletnie nie. Jeszcze stół "Heavy Metal" jako tako można przyjąć, ale dwa pierwsze zupełnie się nie sprawdzają. Wspomniane wyżej przechodzenie na wyższe fragmenty stołu w "Wasteland" jest bardzo nieprzyjemne - ciężko z tego stołu czerpać frajdę. Natomiast w stole "Antarctica", który z młodości dobrze zapamiętałem znalazłem teraz najwięcej irytujących błędów. Fizyka kulki ujawnia na tym stole najwięcej błędów, kulka odbija się bardzo nieprzewidywalnie i kontr-intuicyjnie. Dodatkowo w grach bonusowych są błędy - podczas krótkiej testowej gierki znalazłem błąd w bonusie z dwoma zestawami padów - kulka mi spadła, a stół nie zauważył tego i poczekał sobie aż niezbity element zszedł do końca ekranu. Podsumowując - kolejna z gier która nie przeszła próby czasu. Całe szczęście, że jest tak wiele tych które przeszły :).
[#9] Re: Ultimate Pinball Quest

@Gżegżółka, post #1

Nawiąże do tematu, bo mam kłopot z tą grą. Mam wersję WHDLoad i po wybraniu typu gry (Arcade) oraz stołu pojawia się ten ostatni, ale niestety nie mogę zacząć gry, bo wciskanie klawiszy 1, 2, 3 lub 4 nie daje skutku. To prawdopodobnie kwestia instalki WHDLoad, ale może ktoś ten problem rozwiązał?
[#10] Re: Ultimate Pinball Quest

@PopoCop, post #9

Czytałeś ?
Masz tak klawiszologie.
[#11] Re: Ultimate Pinball Quest

@Norbert, post #10

Znam klawiszologię. Problem w tym, że klawisze 1-4, które powinny rozpocząć grę nie działają.
[#12] Re: Ultimate Pinball Quest

@PopoCop, post #11

Zerknij tu i sprawdź u siebie czy masz najnowszą wersję slave'a (1.01), bo były rzekomo jakieś "keyboard problems" we wcześniejszej:

http://www.whdload.de/games/TheUltimatePinballQuest.html


History:
--------
version 1.01 (12.09.2017)
- keyboard problems fixed
- Beamcon0 writes disabled
- Blitter waits added
- writes to DMACONR fixed
- byte write to CopJmp2 fixed
- illegal copperlist entries fixed
- WHDLoad v17+ features used (config)

version 1.00 (31.07.2012) done by StingRay:
- initial release
- source code included

[#13] Re: Ultimate Pinball Quest

@Jacques, post #12

Mam najnowszą wersję 1.01.
[#14] Re: Ultimate Pinball Quest

@PopoCop, post #13

No to może jakieś specyficzne uwarunkowania z 040, hmmm...
[#15] Re: Ultimate Pinball Quest

@PopoCop, post #13

A z dyskietek działa ?
[#16] Re: Ultimate Pinball Quest

@PopoCop, post #13

Sprawdziłem u siebie 1.01 na Warpie 1260 i nie ma tego problemu.
[#17] Re: Ultimate Pinball Quest

@Jacques, post #16

Już działa. Lekarstwem okazał się tooltype NOMMU. Oprócz "uzdrowienia" klawiatury poprawił płynność animacji i usunął małe błędy w wyświetlaniu.
Pograłem sobie w TUPQ i okazał się całkiem niezłym flipperem. Nie przebija Slam Tiltu i produkcji Digital Illusions, ale jest lepszy od Pinball Manii i Obsession.
[#18] Re: Ultimate Pinball Quest

@PopoCop, post #17

To może jednak coś nie tak z libkami od 040, skoro musiałeś wyłączyć używanie MMU przez tego Slave'a?
Ja dla 060 korzystam z najnowszych dostępnych od Blizzarda 1260.
W epoce dużo grałem w UPQ, głównie w Heavy Metal. Ale i w Wasteland podobała mi się piętrowość stołu, oraz wielokierunkowy scroll w stole arktycznym.


Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 11:42:34 przez Jacques
[#19] Re: Ultimate Pinball Quest

@Jacques, post #18

Mam Apollo 1240, a ta karta podobno nie zawsze się lubi z WHDLoad. W jakiejś wersji nawet było domyślnie ustawione wyłączanie MMU po wykryciu Apollo (potem z tego zrezygnowano). Z Blizzardami chyba nie ma tego problemu.
1
[#20] Re: Ultimate Pinball Quest

@PopoCop, post #19

Rozumiem, fajnie, że działa i się przy okazji wyjaśniła przyczyna OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem