[#1] Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download
Witam wszystkich! Poszukuję gier Eye of the Beholder w wersji AGA, obydwu części. Niestety wszystkie linki jakie znajduję prowadzą do martwego eob.wikispaces.com. Czy mógłby ktoś poratować działającym downloadem? Z góry dzięki.
[#2] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@Zalewa, post #1

Na archive.org znajdziesz kopie strony wraz z downloadem
[wyróżniony] [#3] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@Zalewa, post #1

Tu masz dwie części AGA wraz z tłumaczeniem na Polski. Nigdy nie udało mi się spolszczyć tych gier. Jak byś dał rade to podeślij juz działające po Polsku.
https://ufile.io/9xa7x
[#4] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@ponior, post #3

Dzięki ponior, fantastyczna paczka. Gra działa bez WHDLoad - to dobrze. Zauważyłem tylko, że na prawdziwej A1200 tło automapy jest całe czarne i przełączanie się pomiędzy ekranem głównym a automapą rysuje na niej coraz więcej glitchy, natomiast w WinUAE mam poprawne, beżowe tło. Oba przypadki bootowane bez startup-sequence. Spotkałeś się może z tym?
[#5] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@Zalewa, post #4

Hej,
Z tego co pamiętam to u mnie też automapa działała dobrze tylko na wersji WHDLoad.
[#6] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@Zalewa, post #4

Nie grałem niestety w te wersje, brak czasu
Udało się spolszczyć tytuły?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 19:53:31 przez ponior
[#7] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@ponior, post #6

Sprawdź e-mail. Z tego co pamiętam to aby gra działała poprawnie trzeba cały katalog przenieść z dysku (DH0) na którym jest system na inny dysk, np. DH1. Przyjemnego grania. U mnie pomogło i mapa rysuje się poprawnie.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 20:57:11 przez chicago
[#8] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@chicago, post #7

Dzięki.
[#9] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@ponior, post #3

Witam
Była by szansa na odświeżenie linka do pobrania EOB 1 i 2 AGA PL?
Szukam tej gry już parę dni i okazuje się że wszystkie linki padły...
[#10] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@leonek, post #9

Kilka wersji jest tu ale AGA i PL jeszcze nie spotkałem...
Przeszedłem obie części po kilka razy.
[#11] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@Rafał A-3000, post #10

i jeszcze tu: http://grandis.nu/eabsearch/search.php?search=EoB+AGA, tylko download się strasznie ślimaczy. 🐌🐌🐌

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 21:19:32 przez snajper
[#12] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@Rafał A-3000, post #10

Przeszedłem obie części po kilka razy.


Z opisem czy bez?
[#13] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@snajper, post #11

I o to chodziło OK Wielkie dzięki.
[#14] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@Rafał A-3000, post #10

Szukam poradnika do EoB2, ktos cos ?
[#15] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@fibi, post #14

Dziś miałem wieczór zacząć w nią grać hehe

Przeraziło mnie to, że jest podobno piekielnie trudna.

Nie oglądałem żadnych Walkthrough'ów, nie czytałem poradników - chcę zacząć grać i odkryć tą grę tak jak bym zaczynał grać pierwszy raz na początku lat '90.

Tu masz spory opis po angielsku:

http://gamerwalkthroughs.com/eye-of-the-beholder-2/


Szukasz po Polsku ?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2022 13:33:40 przez Hubez
[#16] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@fibi, post #14

Pod recenzją zamieszczoną na naszym portalu znajdziesz mapy do etapów.
1
[#17] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@mailman, post #16

dziekuje
[#18] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@Hubez, post #15

No to szacun Hubez, że chcesz spróbować bez solucji. EoB 1 i 2 to moje ulubione labiryntówki z dzieciństwa, zwłaszcza jedynka. Kilka lat temu przeszedłem obie części, a z racji braku czasu przechodzenie rozłożyło się na kolejne lata wstecz. Ale tym razem obok stał tablecik z mapami i opisem. Były to skany książeczek z oryginalnych wydań pudełkowych. Z pewnością w grach jest nie jeden scenariusz by dojść do finału, ale ten z książeczek też dał mi kupę zabawy. No i w końcu przeszedłem obie części do samego końca.

PS. W EoB2 ale na OCS/ECS w dostępnych wersjach na WHDLoad po finałowej walce gra zwiesza się do czarnego ekranu i nie przechodzi do outro. Warto pod koniec walki szybko schować się i zapisać grę, a potem w wersji dyskietkowej dowalczyć do końca i oglądnąć zakończenie.
[#19] Re: Eye of the Beholder AGA (1+2) - działający download

@Michciu, post #18

A to nie lepiej zglosic to jako blad? Chyba na Mantis albo na EAB. No i mozesz pewnie tez dolaczyc save'y z konca.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem