[#1] Koło Szczęścia polskie litery
Hej, jak w odgadywaniu hasła wpisać polskie znaki diakrytyczne z klawiatury? Próbowałem z shiftem, ctrl i A ale bez powodzenia. Chodzi o grę Koło Szczęścia (Fantasia) , ta wersja co pani chodzi i odsłania literki.
[#2] Re: Koło Szczęścia polskie litery

@simi77, post #1

Pod systemem używa się lewego Alt'a, może zadziała?
[#3] Re: Koło Szczęścia polskie litery

@morph123, post #2

Próbowałem i z lewym i z prawym altem, niestety bez powodzenia.
[#4] Re: Koło Szczęścia polskie litery

@simi77, post #3

Na pewno z Altem
Odpalasz z dyskietki czy zainstalowałeś na hdd ?
Przyciski ALT są sprawne ?
[#5] Re: Koło Szczęścia polskie litery

@Norbert, post #4

Odpalam z dyskietki, z ciekawostek to w grze jest zamieniona klawiatura Y z Z. Z altem próbowałem i nie działa.
[#6] Re: Koło Szczęścia polskie litery

@simi77, post #1

Chodzi Ci o tą grę? link
[#7] Re: Koło Szczęścia polskie litery

@SuperBuster, post #6

W tej wersji polskie znaki są na klawiszach ze znakami specjalnymi obok klawisza RETURN, czyli tam gdzie w niemieckim układzie masz umlauty, przecinki, kropki itd
[#8] Re: Koło Szczęścia polskie litery

@nostrum666, post #7

Ja to wiem. Tylko czy o tą wersję chodziło koledze simi77?
[#9] Re: Koło Szczęścia polskie litery

@SuperBuster, post #6

Nie. To nie ta gra
Chodzi o tą wersję


#simi77
Polskie litery uzyskuje się z ALTem.
A co do zamiany Z i Y to na początku uruchamia się inna keymapa niż masz klawiaturę.
Można to zmienić i nawet startup-sequence jest do tego przygotowane.
Wykasuj z s: user-startup wtedy przy ponownym uruchomieniu gry będzie możliwość zmiany keymapy
Jak nie wiesz jak to zrobić, podeślij adfa
Poprawie i sprawdzę czy rzeczywiście nie działają polskie litery czy tylko u ciebie nie działają ALTy


Ciekawostką jest to, że gra nie jest skompilowana a na dyskietce jest okrojony Amos.
Jest dostępny listing gry, także można sobie popatrzeć jak to jest zrobione szeroki uśmiech


Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 16:46:17 przez Norbert
[#10] Re: Koło Szczęścia polskie litery

@SuperBuster, post #6

Tak chodzi dokładnie o tę grę tylko w polskiej wersji. https://www.youtube.com/watch?v=eZQeE8LT1Gg
[#11] Re: Koło Szczęścia polskie litery

@nostrum666, post #7

Faktycznie, polskie znaki są koło klawisza RETURN. Dzięki bardzo wszystkim za pomoc.
[#12] Re: Koło Szczęścia polskie litery

@simi77, post #11

W pierwszym poście piszesz
Chodzi o grę Koło Szczęścia (Fantasia) 

A to nie jest ta, z którą miałeś problem.
Zmyłka
[#13] Re: Koło Szczęścia polskie litery

@Norbert, post #12

Faktycznie masz rację, po prostu tak miałem opisanego adf'a.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem