[#1] Bridge Strike - problem
Witam wszystkich, mam problem z tą gierką, swego czasu zakupiłem wersję Deluxe wraz z dyskietkami. próbowałem ją dzisiaj odpalić ale niestety z marnym skutkiem. W pierwszej kolejności kopia z oryginalnych dyskietek, następnie gotek i adf a na końcu oryginalne dyskietki. Intro się wczytuje prosi o zmianę dyskietki, pojawia się ekran tytulowy i gra muzyczka ale nic nie można zrobić, stacja dyskietek, gotek zatrzymują się na tym samym miejscu i dioda od napędów się świeci. ADF ściągnięte bezpośrednio od dystrybutora gry. Odpalałem na gołej A1200. Macie jakieś pomysły aby rozwiązać ten problem?
[#2] Re: Bridge Strike - problem

@BenHur, post #1

Część. Ciężko mi stwierdzić ponieważ sam sprawdzałem na gołej a1200 i było ok... Możesz spróbować uruchomić grę wpisując BS skip - to pomija intro. Ale nie wydaje mi się, żeby to był problem gry... Daj znać jak się coś wyjaśni :)
[#3] Re: Bridge Strike - problem

@BenHur, post #1

Spróbuj na innej Amidze jeśli masz możliwość. Możesz też ściągnąć adf z sieci, jest tam wersja crackowana(lub od dystrybutora oczywiście), chociaż wydaje mi się, że problem jest gdzie indziej.
[#4] Re: Bridge Strike - problem

@AD99, post #3

Taki ekran się pojawia, muzyczka gra i nic nie można zrobić

link
[#5] Re: Bridge Strike - problem

@juen, post #2

BS skip też nie działa :-/
[#6] Re: Bridge Strike - problem

@BenHur, post #5

Odpal z cli , albo przypisz pod Igame jak masz, ruszy z HDD.

Edit: zapomniałem, że nie masz HDD, sorry

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 16:20:03 przez JakubH
[#7] Re: Bridge Strike - problem

@JakubH, post #6

Odpalałem pod Workbenchem z goteka i też to samo.
Jakby była pamięć chip uwalona to guru się pojawi, nieprawdaż?
[#8] Re: Bridge Strike - problem

@BenHur, post #7

Co pokazuje komenda AVAIL?
[#9] Re: Bridge Strike - problem

@Norbert, post #8

AVAIL pokazuje:
Available: 1829048
Maximum: 2096128
[#10] Re: Bridge Strike - problem

@JakubH, post #6

Ale jaja odpaliłem pod WinUAE i to samo, pobrałem ponownie pliki ze strony Amiga.net i bez zmian. Może ktoś podeśle mi swoje pliki z obrazami dyskietek na maila to je przetestuje.
[#11] Re: Bridge Strike - problem

@BenHur, post #1

Amiga "escomowa" z kickiem 3.1.4?
[#12] Re: Bridge Strike - problem

@Stoopi, post #11

Commodore rev.2B ROM39.106
[#13] Re: Bridge Strike - problem

@JakubH, post #6

Jeszcze spróbuję odpalić z płyty ale to po pracy.
[#14] Re: Bridge Strike - problem

@BenHur, post #13

No odpaliłem, wyobraźcie sobie że na gołej A1200 2MB Chip nie odpala, ale jak dodam 4MB fast odpaliło od strzała. Oczywiście na emulatorze
[#15] Re: Bridge Strike - problem

@BenHur, post #14

gra sprawdza zapotrzebowanie na ram i wyswietla komunikat przy braku... do tego dziala na golej cd32...

ale z fastem chodzi plynniej :)
[#16] Re: Bridge Strike - problem

@BenHur, post #14

Jak uruchamiasz grę to do Amigi masz podpięta drugą stację?
[#17] Re: Bridge Strike - problem

@Norbert, post #16

Próbowałem z i bez. Ale bez zmian.
Na A1200 zawiesza się na planszy tytułowej, pod emulatorem zamiast zwiechy jest guru i reset.
[#18] Re: Bridge Strike - problem

@BenHur, post #17

Jak masz procedure "add21k" to mozesz sprobowac jej uzyc przed uruchomieniem gry. Bo albo jest troche za malo dostepnej pamieci albo jest jakis blad w grze, najpewniej zasmiecajacy pamiec. W sumie zrobienie wersji pod WHDload wyjasnilo by w czym jest problem.
[#19] Re: Bridge Strike - problem

@BenHur, post #17

Nigdy nie grałem w tę grę, ściągnąłem więc BS z chomika w wersji CD i zrobiłem z niego wersję dyskietkową i działa mi na emulatorze na gołej A1200. Nie wiem czy to scrackowany BS, czy nie, tylko juen mógłby potwierdzić, ewentualnie podać sumę kontrolną dla pliku BS.

Mogę Ci udostępnić pliki ADF, które stworzyłem. Zastanawia mnie, czy na oryginalnej wersji dyskietkowej tez tak stacja dużo lata po dysykietce, zanim załaduje się pierwszy poziom.
[#20] Re: Bridge Strike - problem

@sanjyuubi, post #19

Dużo. Myślę że to zwykły pirat na chomikuj nic więcej :) na dniach wrzucę na aminet legalną wersję ;)
[#21] Re: Bridge Strike - problem

@juen, post #20

.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 21:45:41 przez sanjyuubi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem