[#1] Sonik Jeżozwierzeł sprajteł
znalazłem sprajty jeżozwierzeła, pochodzące z dema jeżozwierzeła na Amigę. Są też tilesy: https://www.spriters-resource.com/amiga_amiga_cd32/sonicthehedgehogdemo/



wygląd jeżozwierzeła nie przypomina jednak tego ze starodawnej fotografii, która miała pochodzić z wersji rozwojowej U.S. Gold, zanim SEGA się rozmyśliła:

goglowy image search z wyszukiwania obrazem sprajtów zwraca tylko spriters-resource, deviantart (który jednak zawiera tylko fanmejd sprajty) i stronę z ładnymi pańmi. Tutaj opublikowany niedawno filmik, którego autor twierdzi, że starodawne fotografie to pic na wodę:


opis na obrazku ze sprajtami jeżozwierzeła mówi o czymś takim jak "W.O.N Software". Poszukałem trochę i ustaliłem, że W.O.N znaczy Wind of Night, a demko (sam preview) można se pobrać z pouet.net. To tak nadmieniam, gdyby ktoś szukał, bo o tym amigowym soniku na forumie ppa zero informacji i to jest wstyd❗❗
i idę na obiadek.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 22:04:22 przez snajper
[#2] Re: Sonik Jeżozwierzeł sprajteł

@snajper, post #1

[#3] Re: Sonik Jeżozwierzeł sprajteł

@snajper, post #1



jakby trochę brakuje klatek animacji, no i nie ma flagowego efektu obracania sprite
[#4] Re: Sonik Jeżozwierzeł sprajteł

@UJP, post #3

to też znalazłem na drodze poszukiwań. Wersja fanowska robiona w Backbone, której autorką jest podobno ta ładna pani.

no i nie ma flagowego efektu obracania sprite


i te "schodki", po których trzeba wskakiwać, zamiast równego terenu To był jeden z minusów w amigowych Turricanach.
[#5] Re: Sonik Jeżozwierzeł sprajteł

@snajper, post #4

to jest link z pouet, co innego jest do ściągnięcia, a do czego innego jest link do youtube.
[#6] Re: Sonik Jeżozwierzeł sprajteł

@UJP, post #5

link do poueta to sam wkleiłem w pierwszym poście...
i nie wiem w ogóle o czym mówisz, bo wstawiony przez Ciebie uprzednio filmik zawiera zupełnie co innego niż linki i download z pouet.
natomiast w sekcji komentarzy tego filmiku przeczytać możemy:

@Vebinz
This was made with Backbone, a game maker program rather than being coded specially, so to keep the speed decent the graphics were reduced down to a shared 16 colour palette. I could do it again in 32 colours but it'd just play slower on real hardware, we really need a proper engine coded in ASM to do the game and the hardware justice.

I've fixed that platform so you can jump up and keep going now, but I will have to get back to work on making the level longer.

(komentarz Cammy)

If you read the comments to the bottom, you'll see that it isn't. It was made by a YouTube user called Cammy using something called Backbone.

(komentarz Lee Bee)


/ edit: aha, już wiem. Że link do youtuba z pouet idzie do tego filmiku. Nie wiem co prawda z jakiej racji, no ale mniejsza.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 00:08:44 przez snajper
[#7] Re: Sonik Jeżozwierzeł sprajteł

@snajper, post #1

Dawno, dawno temu bylo demo Sonica w asemblerze, ale to byl homemade projekt, a nie cos oficjalnego. Chyba bylo na FTP-ie funet.fi, o ile jeszcze pamiec mnie nie myli. Bylo to jeszcze w epoce przedbackbonowej. A na funecie byly wtedy, tez jeszcze inne ciekawe rzeczy, ktorych nie bylo na aminecie, chyba dlatego, ze aminet wtedy zbyt radykalnie prawa autorskie interpretowal.
[#8] Re: Sonik Jeżozwierzeł sprajteł

@Don_Adan, post #7

Bylo juz tyle platformowek typu chaos kid ze sonic jest zbyteczny na A500
[#9] Re: Sonik Jeżozwierzeł sprajteł

@HOŁDYS, post #8

Pewnie tak, ale dla niektorych osob bardziej liczy sie sam tytul/marka, niz typ gry. Gry typu Diablo, typu Dungeon Master, typu Doom, typu Dune 2 itp. Czy nawet slawny na caly PPA klon Sokobana.
[#10] Re: Sonik Jeżozwierzeł sprajteł

@snajper, post #6

"mówię" o tym że na pouet po kliknięciu na "download" śiągamy to co jest w opisie ( Sonic Game Preview by Wind of Night ), a po po kliknięciu w "youtube" na tej stronie mamy filmik właśnie do czego innego ( do tego Sonica w Backbone ).
[#11] Re: Sonik Jeżozwierzeł sprajteł

@snajper, post #1

Obudźcie mnie jak wersja na Amigę będzie lepsza niż wersja na 8bitowego Amstrada czy 8bitowe MasterSystem.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 00:46:23 przez michal_zukowski
[#12] Re: Sonik Jeżozwierzeł sprajteł

@michal_zukowski, post #11

"jak...będzie lepsza niż wersja na 8bitowego.."

mozesz spac spokojnie, poki co nikt nie bedzie budzic, bo to nierealne
[#13] Re: Sonik Jeżozwierzeł sprajteł

@snajper, post #1

Pamiętam, że długo podniecałem się demkiem "sonika", które odpaliłem na CD32. Długo zastanawiałem się nad tym że fajnie było by te grę w końcu zobaczyć na Amidze. Potem na 040 na emulatorze na 040/40 było zbyt mało mocy by ładnie zaemulowac ten tytuł.
Potem mając już PC mocy było już na tyle aby dobrze zaemulowac ale granie na klawiaturze to była porażka.
Mijały lata, w końcu któregoś roku kupiłem Megadrive i Sonic 1,2,3 i knuckles. Ograłem, nacieszyłem się i już ;)

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 15:47:10 przez Koyot1222
[#14] Re: Sonik Jeżozwierzeł sprajteł

@Koyot1222, post #13

a ja nigdy jeszcze nie grałem w Sonika. A zawsze chciałem. Jak nie wyjdzie na Amigę, kiedyś pewnie kupię sobie Sonic Mania. Może w końcu powstanie port na Vampira. Albo chociaż jakiś fan-made Sonic. Bo na te wszystkie słabsze Amigi to raczej nie.
[#15] Re: Sonik Jeżozwierzeł sprajteł

@snajper, post #14

Zawsze możesz sobie uruchomić emulator konsoli segi na vampirze i pograć. A jak masz 060 w Amidze to też pograsz.
[#16] Re: Sonik Jeżozwierzeł sprajteł

@snajper, post #14

a ja nigdy jeszcze nie grałem w Sonika.

Cóż., ja nabyłem swoje megadrive II jakieś 10 lat temu za 15zł. Oryginalne Soniki kupiłem w pudełkach po 10-15zł za sztukę. Ludzie pozbywali się wtedy za grosze.
Sonic mania jest podobno bardzo dobra. Nie ciągnie mnie jednak za bardzo. Raz na jakiś czas ogrywam Sonic 3 and Nuckles i wystarcza :)
[#17] Re: Sonik Jeżozwierzeł sprajteł

@snajper, post #14

Wstawaj, słoniaku! Masz Sonika do ogrania!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem