[#1] Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)
Kolega KoFi założył temat dot. gier, przy których spędziliśmy wiele czasu, to ja spróbuję od innej strony - gry, które są w jakiś sposób kultowe, wszyscy w nie grali ale ciebie, użytkowniku, jakoś ominęły. Ja zaczynam:

1. Cyvilization
2. Turrican
3. The Settlers
4. Goblins
5. Furry of the furries
6. Secret of the monkey Island
7. Mega-lo-Mania
8. Dune 2
9. Syndicate
10. Pirates
11. Hired Guns
12. Frontier: Elite 2
[#2] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@_arti, post #1

SuperFrog. Tak, zdarzyło mi się urchomić, ale nie spodobała mi się. Zresztą, z powyższej dychy grałem tylko w Settlersów, Dune2 i Frontiera (o w tego to namiętnie, nawet napisałem program do cheatowania).
[#3] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@_arti, post #1

Turrican. O jego istnieniu dowiedziałem się w czasach współczesnych. Po prostu grało się w to co się miało na dyskietka ch albo co koledzy mieli na dyskietkach. Obieg był zamknięty.
[#4] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@Bociek78, post #3

Cyvilization, Secret of the monkey Island, Pirates, Hired Guns, Frontier: Elite 2, Benefactor, Chaos engine. Tyle na tę chwilę.



Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 16:24:45 przez amikoksu
[#5] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@_arti, post #1

1. Cyvilization
2. Turrican
3. The Chaos Engine - miałem nawet big box a nie grałem
4. SpeedBall
5. Furry of the furries
6. Mega-lo-Mania
7. Pirates
8. Hired Guns
9. Alien Bread - nie mylic z Alien Bread 3D bo to całe przeszedłem
10. Sensible World of Soccer - miałem oryginał CD, a nie grałem
11. Ambermoon
12. Colonization

W żabę grałem chwile
[#6] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@_arti, post #1

1. Sensible Soccer
2. Cannon Fodder
3. Turrican
No i wszystkie RPGi
[#7] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@amikoksu, post #4

Hahaha, niemal kropka w kropke moja lista! Zamieniam tylko Chaos Engine na Stunt Car Racer.
[#8] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@_arti, post #1

Nie ma takiej gry...

A tak na serio czasami coś się zdarzy, ale głownie jakieś Shareware czy PD. Z komercyjnie wydanych znam zdecydowaną większość, przypuszczam że około 90%.

Dodam że jak na razie znam wszystkie wymienione tutaj gry, ale może ktoś mnie zaskoczy...
[#9] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@Solo Kazuki, post #8

Hmm.. ja chyba ten temat troche inaczej rozumiem w takim razie. Wedlug mnie nie chodzi tu o to czy znasz dana gre czy nie, tylko takie ktore sa znane (wiec na pewno nie jakies shareware czy pd), ale ze mimo wszystko sie w nie nie gralo z jakiegos powodu (zakladam ze np. gra komus nie podpasowala pod wzgledem garunku, szybkosci rozgrywki, tematycznie itp)
Ja te gry ktore wymienilem to tez gralem ale nie wiecej niz 30 minut kazda, wiec znam je ale nie poswoecilem im wiecej czasu zeby moc stwierdzic ze usiadlem do tego tytulu na powaznie.
[#10] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@Axi0maT, post #9

Z tej listy wszystkie znam
Pewnie każdy ma swoją listę, to były czasy single player, choć grało się ze znajomymi.

Z shareware: Colonial Conquest II - zagrywałem się w to

Z komercyjnych dodałbym: Pinball Fantasies, SlamTilt, Lemmings.. to tak na szybko z głowy
[#11] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@_arti, post #1

większość albo prawie wszystkie
Albo żadne ...jeśli nie grałem to nie były dość kultowe ;-P
[#12] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@orila, post #11

Jakies Lamy z was ..nie wierze ze nie odpalaliscie jak dyskietki z 3 obiegu wpadly w lapy.
Moze nie wciagnela od razu ale na pewno byly odpalone choc z ciekawosci
[#13] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@HOŁDYS, post #12

Nigdy (lub prawie nigdy) nie grałem w:
1. Civilization,
2. UFO Enemy Unknown,
3. Skeleton Crew,
4. Ishar (porządnie),
5. Eye of the Beholder,
6. Populous, Power Monger, Syndicate (porządnie)

ale słyszałem dużo dobrego na temat tych gier!

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 22:34:23 przez Hexmage960
[#14] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@_arti, post #1

Kurde, czuję się jak nieadekwatny interlokutor, bo na Amidze grałem w Lotusa, North & South, Galagę i... chyba niewiele więcej. Czemu tak? Grałem trochę u kolegi na Atari, a później na swoim komodorku, ale w pewnym momencie zafascynowały mnie intra przed grami. Co to w ogóle jest, kim są ludzie, którzy je tworzą i po co to robią?... Odkryłem scenę, a gry kompletnie przestały mnie interesować. Do dziś pamiętam znajomych co przychodzili po nowe gry i nie mogli uwierzyć, że w całym pudełku są tylko dema, magi i musicdiski, a nie ma żadnej gry :) Chyba po prostu nie mam genu gracza.
[#15] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@Krashan, post #2

Frontier... latanie statkiem z silnikiem Unknown (Military Class mk4), mającym wielkość minimalną a ładownię maksymalną...

Wchodziło towaru od groma, paliło prawie nic.

A tak poza tym? Kurde, ja Amigę w 1995 roku kupiłem bo AmigaOS mnie zachwycił. Ja prawie w ogóle nie grałem.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 23:16:57 przez hrw
[#16] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@HOŁDYS, post #12

Uwierz ... człowieku małej wiary... ... niektóre kategorie gier mnie po prostu nie interesowały... i nadal nie interesują.
[#17] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@orila, post #16

Sensible world of soccer
Civilizaton
UFO Enemy Unknown
Space Hulk
Doom
Heretic
Breathles
Jakieś Indiany Jonesy
Mega-lo-Mania
Colonizacja
Theme Park
Microcosmos CD32 (kolonoskopia)
R-Type 1 i 2
Syndicate zawsze miałem ale nigdy nie grałem specjalnie.
Kajko i Kokosz, i w ogóle dużo Polskich gier nie grałem (wiem że było dużo, bo widzę teraz w archiwum jak dużo było gier typowo Polskich na amigę).


Directory Opus :D
[#18] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@_arti, post #1

wszyscy w nie grali ale ciebie, użytkowniku, jakoś ominęły

Jako że to forum amigowe, to trzeba wspomnieć
Dooma.
Amigowcy albo grali, a jak nie grali, to marzyli, żeby
zagrać i grali potem już na piecu.
Osobiście Dooma ominąłem szerokim łukiem
i pewnie nawet bym już tytułu nie pamiętał,
ale że jesteśmy na forum amigowym, to nie
sposób zapomnieć.
[#19] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@mmarcin2741, post #18

Civilization
Settlers
Frontier
Dune
UFO Enemy unknown
[#20] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@mmarcin2741, post #18

Nie marzyłem, a w dooma w ów czasie grałem tylko na Amidze jak tylko pojawiły się porty na krążku ACS. Nie trudno zapomnieć, jak co chwile ktoś tu pisze ile klatek wyciąga na danej karcie hihi. Chociaż pod tym względem quake popularniejszy hihi.
[#21] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@_arti, post #1

1. Wszystkie Turricany. Po prawdzie to przez lata nawet nie wiedziałem że takie metroidvanie istnieją na Ami.
2. Wszystkie przygodówki point'n'click. Kurcze brat zagrywał się ostro, wujostwo i kuzynostwo również a mnie to nawet przez chwilę nie grzało.
3. RPG-i głównie ze względu na brak znajomości angielskiego w tamtym czasie
4. Część świetnych strategii jak większość serii Sim, Populous, Mega-lo-Mania i sporo innych których tytułów nawet nie znam
5. Frontier: Elite II
[#22] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@szczupi26, post #21

To w co grałeś? Superfrog i Lotus?
[#23] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@_arti, post #1

Jak uwielbiałem Sensible Software (nawet ten ich Golf), to Sensible Soccer omijałem szerokim łukiem.

Team GOAL!
[#24] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@_arti, post #1

Mnie ominął Superfrog.
[#25] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@mailman, post #22

Odpowiedź wrzuciłem w stosownym temacie niemało tego było.
Z tytułów które jeszcze mi się przypomniały: Mega Blast od LK Avalonu, Arcade Pool (oj tak, całe jedne wakacje przegraliśmy z bratem w "bilarda" na zmianę z MKII)

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 12:09:23 przez szczupi26
[#26] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@_arti, post #1

Nigdy nie grałem w Sensible Soccer (nie lubię piłki nożnej na komputerze) ani w Secret of Monkey Island (w dwójkę już grałem).
[#27] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@PopoCop, post #26

Nigdy w życiu ani minutę nie grałem w Superfroga.
[#28] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@_arti, post #1

#przegrałeś_życie

Jeżeli to lista amigowych gier, w które nie grałeś to nie chcę znać listy gier obejmującej inne zabawki służące elektronicznej rozrywce.

;)
[#29] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@michalmarek77, post #28

Obciachowy ten wątek. Może nie przeszedłem do końca bez trainerów prawie żadnej, ale w większość z wymienionych dobre parę godzin pograłem.
[#30] Re: Gry, w które wszyscy grali ale nie ty ;-)

@michalmarek77, post #28

Michal M ;) dobre podpisuje sie pod tym
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem