[#31] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@Don_Adan, post #30

czesc gry z deadmatchem nie robi nic wiecej niz czesc gry normalnej :)

na winuae w konfiguarcji a500 1mb chip, 1mb fast, more compatible i kick 1.3 VERSUS MODE dziala. nie dam sie przekonac, ze to problem z tf'em

jak bede mial czas kiedys to sprawdze na swojej furii w a600
[#32] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@juen, post #31

na winuae w konfiguarcji a500 1mb chip, 1mb fast, more compatible i kick 1.3 VERSUS MODE dziala. nie dam sie przekonac, ze to problem z tf'em




Przypuszczam że OP ma w A600 dodatkowy 1MB ChipRAM a nie FastRAM. Może w tym jest problem?
[#33] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@Solo Kazuki, post #32

chyba nie, bo na kicku 3.1 mu poszlo :P
[#34] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@juen, post #33

Pytanie brzmi czy pod WinUAE pójdzie w trybie A600 z 2MB ChipRAM bez KS3.1.

Z tego co wiem KS3.1 ma poprawione trochę funkcji, może także łata coś że z nim działa?
Działa to też negatywnie, KS3.1 miesza (przynajmniej pod WinUAE) w grze Evil's Doom. Nie da się w niej dojść "do porozumienia" z usuwaniem przeplotu, pod KS3.0 nie ma tego problemu.
[#35] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@Solo Kazuki, post #34

moja gra nie jest pod system. uzywa wylacznie exec/dos/graphics library i to tylko tak naprawde do ubicia systemu i zaalokowaniu ramu. jesli gra sie uruchamia to nie ma problemu z system, bo wszystko co wykorzystala z niego juz zrobila przed pojawieniem sie tytulowego ekranu.
[#36] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@juen, post #35

moja gra nie jest pod system. uzywa wylacznie exec/dos/graphics library i to tylko tak naprawde do ubicia systemu i zaalokowaniu ramu.


No właśnie z tego co wiem, i niech mnie ktoś poprawi jak się mylę, ale KS3.1 własnie inaczej alokuje RAM niż wcześniejsze wersje.

Ale ja tylko chcę pomóc, proszę nie bić! ukryty
[#37] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@juen, post #31

na winuae w konfiguarcji a500 1mb chip, 1mb fast, more compatible i kick 1.3 VERSUS MODE dziala. nie dam sie przekonac, ze to problem z tf'em


A ja właśnie na WinUAE gdzie mam kalkę swojej konfiguracji z ACA500 podmieniłem Kicka na 2.0 i również po wybraniu versus mode jest zwiecha identyczna jak na prawdziwym sprzęcie (TF uruchamiane z HDD bez S-S).
[#38] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@Solo Kazuki, post #36

na 1.3 mi dziala, na 3.0 i 3.1 dziala. na 3.1.4 tez dziala. jak bede mial czas sprawdze na a600 z furia z kickiem 2.x
[#39] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@juen, post #38

I super, ja sprawdziłem z 2.0 w wersji 37.350 na 68000 (ACA500 i A600).

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 10:01:49 przez Jacques
[#40] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@Jacques, post #37

wlasnie sprawdzilem na winuae 2.04 kick. 1mb chip 1mb fast. versus mode mi dziala

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 10:01:41 przez juen
[#41] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@juen, post #40

A może jest to kwestia odpalania z dysku? No i spróbuj na 000 z Kickiem 2.05 (choćby WinUAE).

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 10:03:10 przez Jacques
[#42] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@Jacques, post #41

caly czas sprawdzam z dysku na 000, 1mb chip 1mb fast - more compatible i predkosc 000

kick 2.05 takze mi dziala - sprawdzilem w tej sekundzie

co prawda po wejsciu deadmatch chwile trzeba poczekac (wydaje sie jakby byl zwis, bo trwa to z minute), ale po chwili czarny ekran znika i pojawia sie zacheta do fire i po tym plansza :)
[#43] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@juen, post #42

No to mamy namierzony problem, faktycznie ten czarny ekran to jak zwis, tyle, że ja tej minuty nie wyczekałem
Coś jest w każdym razie nie tak i różni się to zachowanie na Kicku 2.05, bo na 3.1 plansza zachęty przed versus pojawia się natychmiast na tej samej konfiguracji (nadal 000).



Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 10:14:52 przez Jacques
[#44] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@Jacques, post #43

teraz trwalo to dokladnie 20sekund :)
[#45] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@juen, post #44

Ciekawe z jakiego powodu i czy jest do "ogarnięcia" bez źródeł?
[#46] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@Jacques, post #45

tak na luzno obstawiam, ze przy fejdzie dostala sie tam jakas wartosc w rejestrze.
moze i jest do poprawy, zobacze jak bede mial czas. ale nie jest to jakis mega problem bo dzialac dziala
od kiedy Amigowcy tacy niecierpliwi?:P
[#47] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@juen, post #46

Cała cierpliwość jest przekierowana na wyczekiwanie tego czy innego hardware'u
[#48] Re: Tanks Furry - Versus Mode

@juen, post #46

Jakby co moja dokladna konfiguracja to:
Kickstart 37.350
Workbench 40.42

Poczekalem 5 minut i ekran dalej czarny, na kicku 3.1 nie ma nawet chwili zwiechy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem