[#1] Redneck Rampage
Jak wszystkim wiadomo gra została zrobiona na silniku Duke 3d.
Czy istnieje możliwość zagrania w nią na Amidze?
[#2] Re: Redneck Rampage

@Arturo, post #1

Tak.
Pod DosBox,

ale względnej zabawy może dostarczyć tylko użytkownikom Amigi One X5000.
1
[#3] Re: Redneck Rampage

@Norbert, post #2

względnej zabawy może dostarczyć tylko użytkownikom Amigi One X5000.


1
[#4] Re: Redneck Rampage

@recedent, post #3

Nie jest to mój cytat tylko ze strony, wszyscy wiecie jakiej szeroki uśmiech
[#5] Re: Redneck Rampage

@Norbert, post #4

Wiemy, ale NDA, więc nie ciągnij nas za język.
[#6] Re: Redneck Rampage

@Norbert, post #4

Tak sobie myślę, że dla nas, morphosowych biedaków-buraków zdecydowanie bardziej taki Redneck pasuje. Ale Rampage - faktycznie, do wszyscy wiemy jakiej.

EDIT: Odpaliłem sobie rolling demo. Całkiem żwawo chodzi na zwykłym, plebejskim PowerMacu G5 2,7 GHz. Nie trzeba od razu X5000...

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 22:39:10 przez recedent
[#7] Re: Redneck Rampage

@recedent, post #6

Odpaliłem sobie rolling demo. Całkiem żwawo chodzi na zwykłym, plebejskim PowerMacu G5 2,7 GHz. Nie trzeba od razu X5000...

A ja bym powiedział, że ten tytuł może działać nawet na 68k, skoro Shadow Warrior chodzi...
[#8] Re: Redneck Rampage

@Solo Kazuki, post #7

Oczywiście. Tylko musisz odróżnić port, bazujący na udostępnionych źródłówkach od gry działającej na emulatorze. Z tego co mi wiadomo to RR nie został "uwolniony". Jest natomiast narzędzie o wdzięcznej nazwie eRampage, które zapewne działa podobnie jak eDuke. Z jaką wydajnością działa eDuke32 na klasyku?
1
[#9] Re: Redneck Rampage

@recedent, post #8

Autor portu Shadow Warrior stwierdził, że RR na klasyku będzie zbyt wymagające ponieważ działa tylko w 640x480. Port Exhumed, nad którym obecnie pracuje używa tych samych źródeł co RR więc teoretycznie
nie powinno być dużo roboty aby RR przeportować. Następny w kolejce jest Blood 1(!) także oparty na tym kodzie.
Oryginalny post:
http://eab.abime.net/showpost.php?p=1479271&postcount=105
[#10] Re: Redneck Rampage

@Artur Jarosik, post #9

Blood nie wierzę !
To mega mega klasyka !



Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 11:41:09 przez Dorian3d
[#11] Re: Redneck Rampage

@recedent, post #6

No nie musicie się wstydzić, możecie podać że chodzi o artykuł z bloga Amigaone.pl. Tytułem uzupełnienia, nie wiem jak konkretny port, ale oryginalny Redneck Rampage w wersji 1.1 z 1997 roku dla systemu MS-DOS mógł się uruchomić także w rozdzielczości 320x200. Przy czym jak taką rozdziałkę wybraliśmy, to dostaliśmy w czerwonym okienku komunikat że jest to rozdzielczość mocno niezalecana. Niemniej się da, chociaż wtedy gra nie będzie wyglądała jak tytuł z 1997 roku, tylko gorzej niż DOOM z 1993 roku. Dlatego oczywiście pisząc artka z przeglądem gier pod DOSBoxa, trzymałem się zalecanego standardu czyli Redneck Rampage odpalonego w 640x480. Wierzę że RR w Low-Resie pomyka aż miło na G5, nie wierzę że pomyka aż miło w 640x480. Zresztą na X5000 też pod DOSBoxem akurat ten tytuł nie pomyka (mimo iż jest sporo innych tytułów, którym taka standardowa już wtedy rozdziałka nie przeszkadza). Pisałem o X5000 że da się względnie pograć, ale tutaj równie dobrze zamiast określenie względnie mógłbym użyć "od biedy". Po prostu z żadnym innym komputerem niż X5000 dla AOS nie ma sensu tej gry (w zalecanej rozdziałce) emulować, bo będzie kilka fps.

A jeśli na Macach G5 jest inaczej, to się pochwalcie, napiszcie własną recenzję czy nagrajcie film. Na razie to tylko wiem że natywny MOSowy Shadow Warrior chodzi Wam 17fps w 1680x1050. "....w rozdziałce 1680×1050 mam gdzieś 17fps… Marnie, porównując do laptoka Dell E6410 za 200pln, który robi ponad 200fps przy 1440×900". link.

A tak na marginesie, to chociaż Redneck Rampage to fajna gra z jajem, zagadzam się z przedmówcą że prawdziwym wydarzeniem to byłby port Blood, który nomen omen pod DOSBoxem chodzi dużo lepiej niż RR (nie mogąc doczekać się na port dla AOS 4, trochę grałem, więc wiem co mówię).




Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 15:58:54 przez MUFA-amigaone-pl
[#12] Re: Redneck Rampage

@Dorian3d, post #10

Przydałby się też Terminator: Future Shock.
2
[#13] Re: Redneck Rampage

@MUFA-amigaone-pl, post #11

w rozdziałce 1680×1050 mam gdzieś 17fps… Marnie, porównując do laptoka Dell E6410 za 200pln, który robi ponad 200fps przy 1440×900


Ale wiesz, że waldi pisał tam o nieakcelerowanej wersji? 3 posty niżej pisze o akcelerowanej i stwierdza, że różnica jest "niebo a ziemia".

Wierzę że RR w Low-Resie pomyka aż miło na G5, nie wierzę że pomyka aż miło w 640x480


W 320x200 nawet nie próbowałem odpalać, bo wygląda to jak jakiś Alien Breed 3D wtedy. Na chwilkę przełączyłem, wzdrygnąłem się i pacnąłem z powrotem 640x480. Oczywiście służę filmem. W tym wątku. Dzisiaj.
1
[#14] Re: Redneck Rampage

@recedent, post #13

że różnica jest "niebo a ziemia".

To "niebo a ziemia" to 63-64 fps przy 1440x900, sprawdzane przed chwilą na A1138.
[#15] Re: Redneck Rampage

@recedent, post #13

Prosszz:

2
[#16] Re: Redneck Rampage

@recedent, post #15

Chodzi zadziwiająco dobrze. Tylko jeszcze powiedz mi co Ty masz za wersję gry? Moja to 1.01 i na pewno różni się od Twojej, choćby tym że na ekranie tytułowym pod pozycją "Help" ja mam "credits", a na dole nie mam "quit game" tak jak Ty tylko samo "quit". Ponadto mam jakoś dziwnie rozciągnięty ekran bo to "Quit" to jest jakoś w połowie obcięte, tak jak obcięte są niektóre inne opcje, gdy się wejdzie do menu. Oczywiście przeprowadziłem typowe czynności, typu wyłączenie skalowania obrazu w DOSBox, wyłączenie filtrowania obrazu i nic w tej kwestii nie uzyskałem. Myślę więc że ja mogę mieć jakąś starszą wersję, a Ty nowszą po porawkach. Na pewno ta moja na X5000 chodzi wolniej, ale chętnie sprawdziłbym Twoją.
[#17] Re: Redneck Rampage

@MUFA-amigaone-pl, post #16

Nie chciałem specjalnie kupować RR na potrzeby testów, więc wygrzebałem demo. Jest to dokładnie rzecz biorąc "'REDNECK RAMPAGE' ALPHA DEMO VERSION 0.7 'MOONSHINE' ". Możesz je pobrać choćby stąd.
[#18] Re: Redneck Rampage

@recedent, post #17

No tak, to zmienia postać rzeczy. To demo faktycznie działa dużo szybciej od pełnej wersji, którą posiadam, no i w tym demie nie mam problemów z "uciekaniem fragmentów menu", o których pisałem w poprzednim poście. Zatem tak biorąc pod uwagę demo, mogę się zgodzić że da się całkiem swobodnie grać i na G5 i na X5000, a kto wie może i na X1000 również. Natomiast w oparciu o doświadczenia z moją pełną wersją gry, podtrzymuję to co napisałem wcześniej, czyli ona niespecjalnie pomyka nawet na X5000 i przypuszczam że na G5 też by nie pomykała.

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 19:38:27 przez MUFA-amigaone-pl
[#19] Re: Redneck Rampage

@MUFA-amigaone-pl, post #18

Jeszcze tytułem uzupełnienia dodam że sprawdziłem jeszcze jedną wersję. Tak się bowiem składa że ja też nie kupiłem gry na GOGu, bo ja tam kupuje tylko i wyłącznie gry dla których istnieją natywne porty dla AmigaOS 4. Nie pamiętam już skąd miałem tą wersję dla testów pod DOSBoxem, przyznaję się bez bicia że być może było tak że za sprawą jakiejś strony z Abandonware. No ale że to demo nie dało mi spokoju, zacząłem przeszukiwać moją przepastną szufladę ze starociami, głównie z coverami CD starych czasopism, gdzie swego czasu udostępniano mnóstwo klasyków. No i znalazłem Redneck Rampage, zainstalowałem grę instalatorem pod kontrolą DOSBoxa. Napisy w menu znowu miałem trochę inne, ale nic mi nie obcinało, więc przynajmniej pod tym względem sobie poprawiłem. Natomiast niespecjalnie sobie poprawiłem prędkość. Nie wiem co tam autorzy gry dodali w okresie między wydaniem dema alpha, a pełnej wersji gry. Jednak wygląda że te usprawnienia obciążają silnik, a przynajmniej pod DOSBoxem na PPC widać zauważalną różnicę działania prędkości obu wersji.
[#20] Re: Redneck Rampage

@MUFA-amigaone-pl, post #19

A do jakiego czasopisma to była płyta? Bo chętnie potestuję u siebie.
[#21] Re: Redneck Rampage

@MUFA-amigaone-pl, post #19

Posiadam oryginały CD (PC DOS):

Redneck Ranpage
Blood,
Blood2,
Witchaven,
Witchaven2,
Poverslave,
Flashback - the quest for identity,
Daikatana,
Sin,
Shadow Warrior
i inne.

Podrzucę Rafałowi do testów.

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 21:47:08 przez Amig_OS
[#22] Re: Redneck Rampage

@recedent, post #20

Wydanie specjalne Świat Gier Komputerowych 01/2002
[#23] Re: Redneck Rampage

@Dorian3d, post #10

No właśnie miałem pytać czy jest zrodlo Blooda, skoro mowa o Duku i RR.. w Blooda się zagrywałem mocno.. ciekawe jak to wyjdzie..
[#24] Re: Redneck Rampage

@recedent, post #13

W 320x200 nawet nie próbowałem odpalać, bo wygląda to jak jakiś Alien Breed 3D wtedy.

Z całym szacunkiem, ale nie zgodzę się z tym.

Moim prywatnym zdaniem Alien Breed 3D mimo niższej rozdzielczości, ma ładniejszą grafikę niż ta gra (Redneck Rampage). Zarówno jedynka jak i dwójka. link

Obiekty, tekstury, oświetlenie - wyglądają ładniej. Również animacja.

Andy Clitheroe z Team 17 jednak ma talent, niemniejszy niż sam Carmack.
1
[#25] Re: Redneck Rampage

@Artur Jarosik, post #9

Następny w kolejce jest Blood 1(!) także oparty na tym kodzie.

A kolega skąd ma takie informacje? bo z tego co pisze na EAB wynika jedynie iż "jest możliwy lecz wymaga znacznie więcej pracy". Nigdzie nie ma o tym że jest następny w kolejce, wiec proponował bym raczej nie wzbudzać niepotrzebnej sensacji.


@Dorian3d, post #10

Blood nie wierzę !

I proponował bym na razie na tym poprzestać.


@mateusz_s, post #23
Proponował bym się zbytnio nie podniecać. ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 10:13:33 przez Solo Kazuki
[#26] Re: Redneck Rampage

@MUFA-amigaone-pl, post #11

Problemem Redneck Rampage nie jest rozdzielczość ekranu, ale samych tekstur.
[#27] Re: Redneck Rampage

@Solo Kazuki, post #26

Pierwsza publiczna wersja Exhumed/Power Slave jest do zassania

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 14:12:52 przez waldiamiga
[#28] Re: Redneck Rampage

@Solo Kazuki, post #25

Jak nie BSzlili to sam się za port wezmę :P
2
[#29] Re: Redneck Rampage

@waldiamiga, post #27

https://tiny.pl/rvddb jest fragment o exhumed dla Saturna i dlaczego ta wersja jest najlepsza.

Tak sobie myślę, że ten silnik może byłby fajny dla AGA lub karcioch graficznych z epoki.

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 08:15:14 przez KM_Ender
[#30] Re: Redneck Rampage

@Dorian3d, post #10

No i jest
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem