[#1] Settlers 2 pod MacOS 8.1 (Shapeshifter) się nie uruchamia
Cześć,

Gdy klikam 2x na ikonę Settlers II, nic się nie dzieje. Sprawdzałem inne gry (np. Duke 3D, Simcity 200) i się uruchamiają.
[#2] Re: Settlers 2 pod MacOS 8.1 (Shapeshifter) się nie uruchamia

@davidtychy, post #1

Settlers odpalisz pod fusion
[#3] Re: Settlers 2 pod MacOS 8.1 (Shapeshifter) się nie uruchamia

@mwb113, post #2

Shapeshifter mam już skonfigurowany i gotowy do działania. Czy jest to potwierdzone że Settlers pod nim nie zadziała (pytam z ciekawości)?
[#4] Re: Settlers 2 pod MacOS 8.1 (Shapeshifter) się nie uruchamia

@mwb113, post #2

Pod Fusion mam ten sam problem
[#5] Re: Settlers 2 pod MacOS 8.1 (Shapeshifter) się nie uruchamia

@davidtychy, post #3

Działa na Shapshifterze
[#6] Re: Settlers 2 pod MacOS 8.1 (Shapeshifter) się nie uruchamia

@Norbert, post #5

Mam tą samą plikopartycję, zamontowałem obraz Warcrafta 2 i Settlersy się odpaliły. Myślałem że nie chcą się uruchomic przez procka LC.
[#7] Re: Settlers 2 pod MacOS 8.1 (Shapeshifter) się nie uruchamia

@davidtychy, post #1

Był na to jakiś myk. Miałem z tym problem. Pod macosem trzeba było zamontować obraz setlersów aby uruchomić tę grę. Niestety nie pamiętam jakim programem ani jaki obraz był ale objaw był dokładnie ten sam.

Temat był już kiedyś poruszany na ppa i chyba tam znalazłem rozwiązanie problemu.
[#8] Re: Settlers 2 pod MacOS 8.1 (Shapeshifter) się nie uruchamia

@Norbert, post #5

To rozwiązanie zadziałało :) Ale z drobnym wyjątkiem. Pokazane kroki pod Macos-em 7.5.5 wieszają Amigę. Ale pod 8.1 działa bez problemu.
Dzięki Norbert!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem