[#31] Re: SWOS 2021

@Don_Adan, post #30

Ja znam CLI tylko pobieżnie, ale przy uruchomieniu programu jest instrukcja :)
Nie wiem też czy te pliki nie są już spakowane (poprostu jest więcej zawodników) i cała teoria i plan pujdzie jak w tej scenie ze spadochronem w "Kilerów Dwóch"

Możesz sprawdzić, bo link do gry już był podany.
[#32] Re: SWOS 2021

@Don_Adan, post #30

[#33] Re: SWOS 2021

@snifferman, post #31

Wyglada na to, ze popakowane dane jednak sa, wiec sie na dyskietce OFS fizycznie nie zmiesci. Moze na dyskietce FFS sie zmiesci, choc to byloby stykowo. To pozostaje Twoja metoda 3 dyskowa, ewentualnie trzeba by dane miejscami na dyskietkach pozamieniac albo uzyc lepszego pakera, ale to raczej jakis koder musialby sie tym zajac.
[#34] Re: SWOS 2021

@Don_Adan, post #33

Na FFS się mieści, ale gra ma swój loader, bo nie akceptuje dyskietki FFS ani HD. Zabezpieczenia raczej nie ma, bo jak zrobilem pusty dysk OFS z nazwą SWOS2 i wrzuciłem pliki FileMasterem, to dograło dane i pokazało się menu.

Pozamieniać dane na dyskietkach nie bardzo jest jak. Brakuje ok. 57KB miejsca a wolneg na 2 dyskietkach łącznie jest mniej niż 6KB

Pozostaje metoda na 3 dyskietki

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2022 14:48:36 przez snifferman
[#35] Re: SWOS 2021

@snifferman, post #34

Z tego co pamietam na pierwszym dysku sa 2 exeki do tej gry swos i swos2. Pierwszy dla Amig z 1MB RAM a drugi dla Amig z 2MB RAM (wiecej efektow). Wystarczy wywalic jeden z tych plikow, zeby bylo wolne miejsce. Zakladajac, ze to ma byc wersja dla A600 z 2MB chip i 4MB fast to wystarczy wywalic plik "swos". Ale to i tak trzeba by bylo pewnie wyedytowac (i spakowac) plik "swos2", tak zeby gra szukala plikow na odpowiedniej dyskietce.
[#36] Re: SWOS 2021

@Don_Adan, post #35

Może i plan dobry, ale może się okazać, że co mecz będziesz musiał dyskietkę przekładać. No chyba, że masz dwie stacje. W każdym razie trzymam za Ciebie kciuki i wierzę, że na pewno ci się uda

Tymczasem sprawdziłem wersję HDF na WinUAE i guru mam jak włącze opcje "Fatest possible". Przy opcji Approximate działa. Nie sprawdzałem na "prawdziwej" Amidze.



Ostatnia aktualizacja: 04.04.2022 17:37:33 przez snifferman
[#37] Re: SWOS 2021

@snifferman, post #36

Nie mam teraz dostepu do Amigi wiec nic nie zrobie. Ale jak ktos chce poprobowac to niech rozpakuje plik swos2 (xfd.library albo ProPack) wyszuka w nim wszystkie nazwy pliku (FileMaster 2.2 opcja File Edit) i zobaczy jak dany plik jest wywolywany. Jezeli to jest po nazwie dyskietki to trzeba ja zmienic. Jak jest po bajcie przy nazwie to zwykle trzeba zamienic $01 na $02 lub odwrotnie. Potem spakowac plik swos2 Propackiem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem