[#1] Problem z grą Coarse Angler
Słuchajcie, mam problem z tą wybitną grą o wędkowaniu. Od dwóch dni gram w nią na A500Mini i za nic w świecie nie potrafię ustawić innej grubości żyłki(linki) jak 1.0 LB i 1.5 LB inne grubości są nie podświetlone.

Dlatego większe ryby przy samym zacięciu, mimo ustawienia odpowiednio hamulca( a wędkuję od małego i znam się co nie co na tym;)) od razu się urywają.

W internecie jest bardzo mało informacji na temat tej gry. Obejrzałem dwa filmiki na youtube jeden z Amigi drugi z Atari ST. I na Amidze grający ma tak samo z linką jak ja. Natomiast na Atari ST już grający może wybrać każdą grubość żyłki. Czy myślicie, że jest to błąd kodu gry i nic się nie da z tym zrobić, czy jest może jakaś inna przyczyna?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 10:43:39 przez klank

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 10:44:04 przez klank
[#2] Re: Problem z grą Coarse Angler

@klank, post #1

Grałem w tę grę grubo ponad 20 lat temu u wujaszka, sporo wyleciało ale pamiętam że i u nas nie można było zmienić grubości żyłki (więc łapało się tylko "pizdryczki" )
Co zapadło mi w pamięć to tekst wujcia że nie będzie za nią płacić żeby łowić większe piksele ....... może to wersja shareware lub coś podobnego było ...... choć małego palca na pieniek nie położę.
[#3] Re: Problem z grą Coarse Angler

@klank, post #1

To jest wersja demo.

link

3:25 sekunda na tym filmie jest to info. Moze gdzies jest wersja pelna. Albo da sie przerobic na wersje pelna uzywajac danych z wersji na Atari ST.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 12:51:04 przez Don_Adan
[#4] Re: Problem z grą Coarse Angler

@Don_Adan, post #3

Jestem wam bardzo wdzięczny za informację. Wiele mi to wyjaśniło. Wujek miał racjęszeroki uśmiech

Cała zabawa traci na wartości jak jest takie ograniczenie.

Czyli nie pozostaje mi nic innego jak gdzieś wyszukać pełną wersję. O ile w ogóle taka była.

Być może ktoś pomoże mi ogarnąć ten Twój pomysł apropo wersji z Atari ST.

Jak znajdę rozwiązanie, oczywiście się nim podzielę. Być może komuś innemu też się przyda

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 14:55:48 przez klank

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 14:56:50 przez klank

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 15:06:15 przez klank
[#5] Re: Problem z grą Coarse Angler

@klank, post #4

Na sieci można znaleźć dyskietkę UDPATE do tej gry.
Według tego co jest tam napisane, umożliwia ona włączenie pełnej wersji gry.
[#6] Re: Problem z grą Coarse Angler

@klank, post #1

Sprawa jest śmieszna, ale na sieci krąży ta gra jako Computer Course Angler. Wystarczy poszukać sobie adf'a z "registration" w nazwie i jest tam nowy główny exec, któremu trzeba zmienić nazwę i zastąpić nim stary. Odpaliłem, co prawda z hdd, ale da się wtedy zmieniać grubość żyłki powyżej 1.5lb.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 22:55:02 przez kempy
[#7] Re: Problem z grą Coarse Angler

@kempy, post #6

Łoł to powiem wam, że sytuacja jest rzeczywiście zabawna. Nie chcę tutaj pajacować i żebyście się śmieli ze mnie Ale spróbowałem ten adf z update odpalić na mini i pokazała mi się plansza Workbench V1.3

Po prostu na tych technicznych zagadnieniach mało co się znam lub w ogóle. Właśnie wczoraj na którejś ze stron pokazała mi się ta gra jako Computer Course Angler. Poszukam jeszcze raz jej z "registration" tylko jak byście mi podpowiedzieli jak miał bym podmienić ten exec....

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 22:54:17 przez klank
[#8] Re: Problem z grą Coarse Angler

@klank, post #7

Ta dyskietka z "registration" nie jest bootowalna. Zawiera tylko kilka plików tj. manual w txt, instalator na hdd i dwie wersje execa - dla a500 i a1200 pod nazwą update.
[#9] Re: Problem z grą Coarse Angler

@kempy, post #8

Jasne. To już łapię, bootowalna czyli nie ruszy sama z siebie:) Więc z tą dyskietką update coś trzeba zrobić jeśli chodzi o exec. Podpowiesz mi co dokładnie?

Bo mam teraz Tą update i "registration disk" i oczywiście grę za dwóch dyskach
[#10] Re: Problem z grą Coarse Angler

@klank, post #9

Nie wiem jak to wygląda na mini, czy da się zapisywać dane na adf, ale na normalnej "gołej" amidze zrobiłbym tak:

1) uruchomił dyskietkę z workbenchem 2.0
2) umieścił w stacji dyskietkę z "registration"
3) przekopiował plik fishing.update do ram dysku
4) zmienił mu nazwę na fishing
5) włożył do stacji dyskietkę z oryginalną grą (tylko nie wiem czy pierwszą czy drugą, bo ja widziałem tylko wersję jednodyskową)
6) nadpisał oryginalny plik fishing tym nowym z ram dysku.

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 08:38:36 przez kempy
1
[#11] Re: Problem z grą Coarse Angler

@kempy, post #10

Dobrze, to już wiem, że tego sam nie ogarnę na mini

Jedynie pozostaje mi wasza pomoc i jak ktoś mógł by w jakiś sposób mi pomóc będę wdzięczny. Oczywiście parę złotych wyślę na konto w podziękowaniu

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 12:04:30 przez klank
[#12] Re: Problem z grą Coarse Angler

@klank, post #11

Wysłałem ci linka na priv. Miłego wędkowania


[#13] Re: Problem z grą Coarse Angler

@reenstix, post #12

Przetestowałem z mini. Powiem Ci tak. Wielkie podziękowanie ode mnieOK Widać, że kumasz tą tematykę. Już złapałem nawet lina koło 1 kg co wcześniej, przy zacięciu od razu mi strzelała linkaszeroki uśmiech

Nie wiem jak oni tego dokonali, ale tutaj każdy szczegół jest ważny. Węgorza nie złapiesz np. na chleb bo wiadomo czym się żywi. Płotki nie złapiesz np. na martwą rybkę itd. Widać, że programiści mieli dużą wiedzę. Zresztą poczytałem całą instrukcję i sami pisali, że zasięgali porady zawodowych wędkarzy

Wysłałem Ci na priv wiadomość jako, że nie lubię być gołosłowny
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem