[#1] Turrican 2 AGA - wrażenia, opinie
Przeniesione
[#2] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022
Turrican2 AGA technicznie wygląda lepiej i ma więcej kolorów niż 90% gier AGA

Turrican 2 pc/aga to w rzeczy samej świetny tytuł. Fakt, że po 4 latach
zdecydowano się wypuścić ponownie ten sam tytuł, z taką samą
muzyką i gameplayem a jedynie podbito grafikę pokazuje,
jak świetnym amigowy Turrican 2 był szeroki uśmiech
Zresztą Amiga zawsze była mocna w tym gatunku. Od SotB1,2,3,
przez Jim Powera, Lionheart po Cedrica i wiele innych.
[#3] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022
Turrican 2 AGA to odgrzewany kotlet i specjalnie dla większej ilości kolorów nie widzę sensu grać. Chyba że naszła chęć na pogranie.
1
[#4] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@amikoksu, post #3

Turrican 2 AGA to odgrzewany kotlet i specjalnie dla większej ilości kolorów nie widzę sensu grać.

Turrican 2 AGA to nie Turrican 2, ale konwersja Turricana 2 PC.
Grafika jest całkiem nowa i moim zdaniem lepsza.
Odgrzewany kotlet by był, gdyby zmienili paletę kolorów
i nic więcej jak to często bywało w wersjach AGA.
[#5] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@mmarcin2741, post #4

Poziomy są takie same jak w oryginalnej wersji, a te dodane szczegóły nie mają większego znaczenia w rozgrywce, a szczególnie lekko podrasowana grafika. To dalej ta sama gra.
1
[#6] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@amikoksu, post #5

Ale niektórzy nie grali w wersję ECS bo miała dziadowską grafikę rodem z Atari ST, więc zagrają w wersje AGA bo nie odrzuca od ekranu.
2
[#7] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@michal_zukowski, post #6

Szkoda tylko, że przy dzisiejszych narzędziach nie pokusili się,
żeby zrobić taką wersję jak Turrican 2 Aga, ale na ocs/ecs.
Bo w wersji Aga wymóg 4mb fast to jakiś żart i dowód na
amatorszczyznę.

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2023 21:15:35 przez mmarcin2741
[#8] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@mmarcin2741, post #7

Czemu ktoś miałby robić wersje na 0 fast jeśli 99 % uzytkowników amig z AGA ma ten dodatkowy ram? Żeby zadowalić pare marud na forach?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2023 21:36:05 przez Mir3k
6
[#9] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@Mir3k, post #8

Autorzy konwersji SotB na Atari St twierdziłi, że aby była płynna animacja
w 50 kl/s, to trzebaby mieć w Ataraku 4mb dodatkowego ramu.
A w Amidze mamy za free, więc trudno uzasadnić, dlaczego ta akurat
dosyć prosta gra wymaga fastu. Na co to poszło?
[#10] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@mmarcin2741, post #9

A wiesz, ze Amiga1200 z fastem jest szybsza niz Amiga1200 bez fastu? W ogole widziales ta wersje w akcji?
[#11] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@Don_Adan, post #10

widziales ta wersje w akcji?

Nie widział.
[#12] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@michal_zukowski, post #6

Ale niektórzy nie grali w wersję ECS bo miała dziadowską grafikę rodem z Atari ST, więc zagrają w wersje AGA bo nie odrzuca od ekranu.

Zgadza się. Jednak jak ktoś grał i liczy na nową grę to się przeliczy. Nie warto. Chyba że w calu porównania grafiki ale prościej sobie odpalić filmik na jutube.
1
[#13] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@mmarcin2741, post #7

Bo w wersji Aga wymóg 4mb fast to jakiś żart i dowód na amatorszczyznę.

Czekam(y) na nie amatorską wersję Turrican 2 AGA od Ciebie która działa na A1200 z 2MB Chip, co najmniej tak dobrze jak ta obecna wersja wymagająca Fast.
Bo rzucać "amatorskie" komentarze to każdy może. A zaprogramować i pokazać coś ... to już tak łatwo nie przychodzi.
4
[#14] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@mmarcin2741, post #11

To sobie zobacz. Najnowsza wersja to v1.18. Zobacz jaka jest mozliwa konfiguracja, jest kontynuacja gry czy tez wiecej bossow jak w wersji ECS, wiec ta wersja sie rozni nie tylko sama grafika.

Edycja, do tego sekrety i zlota zbroja, tego tez nie ma w wersji ECS.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2023 15:09:17 przez Don_Adan
[#15] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@Don_Adan, post #14

Nie mam teraz A1200. Jak kiedyś użytkowałem, to nie
spotkałem gry, coby wymagała dodatkowy fast.
A odpalałem nie byle co, bo Big Red Adventure,
Banshee, Flink, Bloodnet AGA i jeszcze parę innych.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2023 15:38:11 przez mmarcin2741
[#16] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@michal_zukowski, post #6

Ale niektórzy nie grali w wersję ECS bo miała dziadowską grafikę rodem z Atari ST

Ty wierzysz w to, co piszesz?

a kontynuując wątek, mam pytanie. Czy ta ultrawypasiona wersja 1.18, o której wspomina komentarz #48, doczekała się wreszcie intra, czy też twórca nadal uważa, że w Turricanie II jest ono nieistotne? A może intra nie będzie, bo tak mała liczba kolorów uwłacza uberowości Amigi 1200? A może te pińcet mega, które waży klon, to nadal za mało, by dało się do niego wepchnąć intro? To po pierwsze.

po drugie. Ten temat najdobitniej pokazuje, jak ludziom się w dupach od dobrobytu poprzewracało. Cofnij się jeden z drugim do czasów, kiedy Amiga jeszcze nie wąchała kwiatków od spodu, i oznajmij wszem i wobec, że Turrican II ma słabą grafikę, bo robiony był na Atari ST (vide komentarz @michala_zukowskiego). Że intro jest słabe, bo ma mało kolorów. Oraz kręć nosem, że w takie gry to na swojej wypasionej Amidze 1200 grać nie będziesz. wariat?

serio, do czasów powstania tego agatowego potworka nikt nigdy nie stwierdził, że Turrican II ma kiepską grafikę. A tu po latach nagły wysyp amigowych szpeców wyjawiających, że oni to Turricana II kijem nie dotknęli, bo kolory słabe.

i po ostatnie... w zaistniałej sytuacji pozostaje mi po raz kolejny zaszlochać gorzko nad losem tej doskonałej w każdym aspekcie gry z roku 1991. Po ponad trzech dekadach zleciało się bydło i będzie rozszarpywać biednego Turricana na strzępy, licytując się i przepychając na jego tle. Ot, esencja bycia amigowcem. Po raz kolejny powtórzę, że autor tego portu wyświadczył amigowcom niedźwiedzią przysługę.
jako fanowi serii pozostaje mi paradoksalnie cieszyć się, że Amiga była bądź co bądź tylko epizodem w jej życiu.

@selur
odnośnie Hurricana - jedyne, co w tej grze jest kiepskie, to outro track.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2023 16:22:22 przez snajper
1
[#17] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@snajper, post #16

Turrican 2 ma przyzwoitą grafikę, ale to nie jest szczyt możliwości Amigi 500.
[#18] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@snajper, post #16

Czy Ty w ogole grales kiedys w Turrican 2 na Amidze? Nawet w wersje ECS. Wiesz, kiedy intro sie pojawia w Turrican 2?

Masz intro, od 1 minuty 56 sekundy na tym longplayu:

link

Edycja, jedyne czego nie bylo a byc moze dalej nie ma w wersji Turrican 2 AGA to Music Box (spacja na ekranie tytulowym).

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2023 18:35:28 przez Don_Adan

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2023 18:36:02 przez Don_Adan
[#19] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@Don_Adan, post #18

Czy Ty w ogole grales kiedys w Turrican 2 na Amidze?

Wszyscy grali w Turricana 2, jeśli ktoś miał Amigę. Wersja
z A500 faktycznie trzyma standard graficzny z 1991.
Spokojnie można by było zrobić lifting, ale po co się
męczyć, skoro warto wypuścić wersję AGA szeroki uśmiech
T2 PC/AGA ma za to słabszą grafikę sprajtu bohatera
niż ocs/ecs.
[#20] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@mmarcin2741, post #19

W nowej wersji AGA jest wybór: klasyczny sprite z OCS lub nowy.
Nie wiem jak można tak ignorować fakt, ale po co wiedzieć jak można ujadać pomimo faktów
[#21] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@Jacques, post #20

Na wersji aga jakby bardziej ząbki widać.

6:20
[#22] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@amikoksu, post #21

320x200 a nie 256 wiec czemu by mialo nie widac :)
[#23] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@Jacques, post #20

to mrzonki
[#24] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@mmarcin2741, post #23

Na szczęście wersja AGA nie odbiera nikomu OCS-owo koszernej
[#25] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@Don_Adan, post #18

Czy Ty w ogole grales kiedys w Turrican 2 na Amidze?


a, znaczy jesteś tu nowy?

Masz intro, od 1 minuty 56 sekundy na tym longplayu:


jeśli tą (prawidłowo jest "tę") pecetową kupę z karykaturalnymi obrazkami nazywasz intrem, to zaszło nieporozumienie. Ale fakt - nie wiedziałem, że jednak nie została wycięta (a może została, a później ją przywrócono? Z braku archiwalnych wersji, szukając naprędce, nie mam jak sprawdzić Ż\_(ツ)_/Ż). Widzę też, że autor jednak poszedł po rozum do głowy i przywrócił gwiazdki na screenie tytułowym. Wiele elementów nadal wujowych pozostało, ale są na dobrej drodze, by w wersji 1.9751 +/- miliard dało się w to grać bez odruchów wymiotnych. OK

@amikoksu
Turrican 2 ma przyzwoitą grafikę, ale to nie jest szczyt możliwości Amigi 500.

może i nie, ale pozdro dla tego, kto jeszcze - obiektywnie rzecz biorąc - w połowie lat 90-tych dostrzegał w niej minusy... Ja nie dostrzegam do dziś. BTW - przypomnę, że to, co reprezentuje AGA, to w większości wersja PC z roku 1995.

jeśli już kogoś ciśnie, żeby poprawiać Turricana (a znacie takie przysłowie: lepsze jest wrogiem dobrego?), to dużo bardziej przydałoby się wziąć za trójkę, która i bez tego jest portem z badziewną grafiką (i muzyką niestety w większości również, porównując z faktycznie bardziej udanymi wersjami konsolowymi).

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2023 10:24:54 przez snajper
[#26] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@snajper, post #25

przydałoby się wziąć za trójkę

Tylko żeby zakończenie z T3 zostawili, bo fajne jest.

[#27] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@mmarcin2741, post #19

Wszyscy grali w Turricana 2, jeśli ktoś miał Amigę.

Ja nie grałem. Tzn może z 10 minut. Nie jestem fanem platformówek, ale w Trollsa i James Ponda 2 "pykałem".

T1 i T2 jakoś mnie nie przyciągnoł na dłużej. Może za młody wtedy byłem?
[#28] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@snajper, post #25

Widzisz, wypowiadasz sie nie widzac gry, nie mowiac juz o graniu w nia i uwazasz sie za "eksperta" od Turricana 2, a nawet nie wiesz kiedy intro w tej grze sie pojawia. Na szczescie dla ciebie, nie jestes sam, bo czytajac ten watek, da sie zauwazyc, ze jest przynajmniej jeszcze drugi "ekspert", ktory nie widzial gry w akcji, ale chetnie sie wypowie. Ja w T2 gralem calkiem sporo, najpierw w latach 90-tych zeszlego wieku jak bylem mlody, i drugi raz jak testowalem 1 dyskowa wersje tej gry przed jej wypuszczeniem. A twoje odruchy wymiotne sa dosc dziwne, bo wystarczy poczytac zarowno komentarze na EAB jak i na YT, zeby wiedziec, ze miescisz sie w granicach bledu statystycznego, czyli 3%.
[#29] Re: AmigaOS 4 TOP 10 gier 2022

@Don_Adan, post #28

Na pytanie po co ta konwersjia ? odpowiem krótko ..nie zaszkodzi nikomu że jest
Turrican II to przedewszystkim dla mnie tytulowy kawalek Chrisa Huelsbeck'a - lubie go i slucham sobie podczas jazdy zeby odpoczac od XTD

jest tak kultowa ze wyszla na kultowym czarnym krazku winylowym :)
http://www.turricansoundtrack.com/

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2023 13:08:29 przez HOŁDYS
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem