[#1] Poszukuję gry
Cześć,

Staram się znaleźć grę którą z dzieciństwa pamiętam jak przez mgłę. Pamiętam, że chyba miałem jakieś demo, albo gra była jakoś ograniczona.

W grze latało się statkiem kosmicznym wyglądającym jak latający spodek. Widok był z góry. Pamiętam też, że sterowanie działało w taki sposób, że przyspieszało się i zwalniało joystickiem góra/dół, a obracało wokół własnej osi joyem lewo/prawo. Pamiętam, że jako dzieciak nie mogłem tego rozgryźć i chciałem aby statek leciał tam gdzie skierowałem joystick.

Poza tym nie pamiętam więcej szczegółów. Wydaje mi się, że dało się również jakoś strzelać, ale nie pamiętam dokładnie w co i jak. Dodatkowo pamiętam, że kolorystyka mapy (przynajmniej tej początkowej) była bardzo szarobura. Wydaje mi się też, że podczas gry nie było żadnej muzyki.

Acha, grę miałem podpisaną na dyskietce jako Wipeout, ale nie jest to żaden z Wipeoutów które są dostępne na HOL. Przeszukałem tez HOL pod kątem tematyki statków kosmicznych, ale nic nie znalazłem.
[#2] Re: Poszukuję gry

@Lorak, post #1

Oids.
[#3] Re: Poszukuję gry

@miau, post #2

Nie, to nie to. Tamta gra była miała nowocześniejszą i ładnieszą grafikę.
[#4] Re: Poszukuję gry

@Lorak, post #1

Blasteroids >LINK
[#5] Re: Poszukuję gry

@Lorak, post #1

Może to (ale tu gra muzyka):
[#6] Re: Poszukuję gry

@Lorak, post #1

Transplant?
[#7] Re: Poszukuję gry

@Lorak, post #1

Może Virus? Nie jest z góry ale statek którym się lata przypomina spodek
[#8] Re: Poszukuję gry

@mastaszek, post #4

Nie, to niestety nie to. Rozgrywka nie toczyła się w kosmosie a nad jakimś terenem, który przypominał coś jakby las albo dżunglę.
[#9] Re: Poszukuję gry

@AmiClassic, post #5

Bardzo dobry trop. Pierwszy etap tej gry jest bardzo podobny do tego czego szukam, ale pamiętam że statek był mniejszy i miał chyba trochę większą bezwładność. Ale to właśnie mniej więcej tak wyglądało.

Wydaje mi się jeszcze, że to demo było chyba na tej samej dyskietce z demo Jetstrike, chociaż tego nie jestem pewien. Może ktoś kojarzy czy Jetstrike był na jakimś cover disku?
[#10] Re: Poszukuję gry

@karolb, post #6

Niestety nie, rozgrywka działa się nad jakiś lasem/dżunglą a nie w kosmosie.
[#11] Re: Poszukuję gry

@Lorak, post #10

Statek był na środku i ekran się przesuwał, czy to statek się przesuwał po statycznym ekranie?
[#12] Re: Poszukuję gry

@Lorak, post #10

Może "Amnios"?
[#13] Re: Poszukuję gry

@Prometeusz84, post #7

To zdecydowanie nie to. Na pewno nie była to gra 3d.
[#14] Re: Poszukuję gry

@mastaszek, post #11

Nie pamiętam takich szczegółów, ale wydaje mi się że statek nie był przyklejony do środka ekranu, ale przy zbliżaniu się do krawędzi ekran zaczynał się poruszać. Więc odpowiadając, ani statek nie był na środku, ani ekran nie był zupełnie statyczny :)
[#15] Re: Poszukuję gry

@mailman, post #12

Bardzo dobry trop. Rozgrywka i bezwładność statku była bardzo podobna, ale statek był okrągły (jak latający spodek) i wydaje mi się że był mniejszy w stosunku do ekranu.

Dodatkowo kolorystyka i grafika kojarzy mi się jakoś z Darkseedem po przejściu przez lustro, ale chyba nie była taka siermiężna.

Coraz bardziej wydaje mi się, że to była jakaś nigdy niedokończona gra, stąd brak muzyki i ogólny klimat demo.
[#16] Re: Poszukuję gry

@Lorak, post #1

Stardust? Może to nie był spodek?
[#17] Re: Poszukuję gry

@aMifan, post #16

Padnę jeżeli to będzie Stardust. Nic się nie zgadza z opisu wspomnień szeroki uśmiech
[#18] Re: Poszukuję gry

@aMifan, post #16

Stardust nie jest na jednej dyskietce. To mi przypomina gre w stylu Asteroids, a takich tytulow troche bylo, nawet PD. Choc sam Stardust to tez jest klon Asteroids.

Moze cos z tej listy?

link

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 23:05:01 przez Don_Adan
[#19] Re: Poszukuję gry

@aMifan, post #16

Nie nie, to na pewno nie był Stardust. Ogólnie dobrze znam lub conajmniej kojarzę bardzo dużo gier. Takie klasyki jak Startust tym bardziej :) Ta moja to musi być coś bardzo niszowego.
[#20] Re: Poszukuję gry

@Lorak, post #19

Kurde, panowie i panie, chyba znalazłem !!!!

Naprowadził mnie ChatGPT. Zaczął podawać jakieś cover diski, wpisałem w duckduckgo jeden z nich i na jednym z obrazków znalazłem to:



Teraz muszę tylko dojść do tego skąd wziąć ten dysk i co to właściwie jest
[#21] Re: Poszukuję gry

@Lorak, post #20

Ożesz k... (kurka) ! Fakt, było coś takiego daaaawno temu. Też kojarzę taki tytuł. Może jakiś młodszy brat tego znanego z AmigiPPC? Przypomniałeś mi o nim, a fakt pisałeś w pierwszym poście.... :)

Powodzenia w dalszych poszukiwaniach!

Jak widać to był cover - dodatek do jednego z numerów "Amiga Power" ...

W sieci na Planetemu.ent itd. są dwie gry o takiej nazwie :)

Wipe Out (19xx)(Fist).zip
Wipe Out (19xx)(Gonzo Games)[cr CLS].zip




Ostatnia aktualizacja: 29.03.2023 22:25:49 przez aMifan

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2023 22:26:38 przez aMifan

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2023 22:27:19 przez aMifan
[#22] Re: Poszukuję gry

@aMifan, post #21

Wipe Out (19xx)(Fist).zip
To jest ta poszukiwana gra.
Tu masz obrazy Amiga Power Coverdisks: link
[#23] Re: Poszukuję gry

@Lorak, post #20

Teraz muszę tylko dojść do tego skąd wziąć ten dysk i co to właściwie jest


Jak to skąd?
Link do obrazka nakieruje cię na odpowiednią stronę i na obraz dyskietki w zip.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem