[#1] Vanilla Conquer Red Alert
Cześć. Uruchamiał ktoś port tej gry od Artura? U mnie (WinUAE OS 3.9) wszystko uruchamia się prawidłowo w oknie i na pełnym ekranie, odtwarzane są filmiki, można uruchomić rozgrywkę. Niestety w trakcie gry wszytko jest spowolnione. Po wciśnięciu F5 wyświetlana jest liczba FPS, która sięga 160. Wciskając F4 liczba klatek spada do około 90. Więc nie jest to problem wydajności. Zmiana ustawień dotyczących prędkości gry nic nie zmienia, nadal wszystko jest slowmotion.
[#2] Re: Vanilla Conquer Red Alert

@Ponki1986, post #1

Jak testowałem pod PiStormem (też "technologia JIT) to miałem tak:
Odpaliłem Vanilla Conquer na PiStormie z RPi3+ i jest problem- jest za szybko
Bedę musiał zwolnić wyhamować PiStorma, bo zmniejszenie prędkości w ustawieniach gry powoduje, że jest slow-motion, albo hiper TURBO

Pod F4 jest włączenie/wyłączenie limitu klatek.
W w menu ustawień masz suwak od prędkości- spróbuj użyć kombinacji tych dwóch rzeczy, jak nie pomoże to spróbuj zwolnić WinUAE.
[#3] Re: Vanilla Conquer Red Alert

@BULI, post #2

Ja znalazłem następujące rozwiązanie. Po uruchomieniu kampanii należy w ustawieniach gry zmniejszyć prędkość na SLOW przynajmniej dwa razy, czyli zmniejszyć i powrócić do gry, następnie ponownie zmniejszyć. W tym momencie wszystko powinno zacząć działać szybciej, ale zazwyczaj zbyt szybko. Aby to skorygować należy kilkukrotnie użyć klawisza F4, aż wszystko zwolni do prawidłowej prędkości.

Niestety za każdym uruchomieniem gry, również wczytaniu zapisanej gry należy powtórzyć czynności, bo nie jest to zapisywane w ustawieniach.
1
[#4] Re: Vanilla Conquer Red Alert

@Ponki1986, post #3

Błąd timera pod os3 powoduje, że gra działa za wolno gdy:
ustawimy poziom trudności inny Normal lub
przesuniemy suwak prędkości gry na inny niż najszybszy (całkiem w prawo).

Klawisz F4 włącza framelimiter w 3 trybach, 30 fps, 50fps i bez limitu klatek.

Testowane na Pistorm i WinUAE na Ryzen 7 i zawsze mam np. 30 fps jeśli tak ustawię.

Jedynie może być tak, że masz ustawione wysokie odświeżanie ekranu i jest tyle fps co częstotliwość odświeżania.
[#5] Re: Vanilla Conquer Red Alert

@Artur Jarosik, post #4

Dzięki za informacje OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem