[#1] Polskie gry i programy
W poniższym linku wrzuciłem listę, która bazuje na http://wt.exotica.org.uk/polish.html
Lista został w znacznym stopniu rozbudowana o info z czasopism, forów i innych źródeł.
Proszę o info co poprawić i przed wszystkim o propozycje rzeczy do dodania do listy:

Link to listy w poniższym wątku:
https://eab.abime.net/showpost.php?p=1622441&postcount=139
4
[#2] Re: Polskie gry i programy

@rygar997, post #1

"Nauka Jazdy" - Intercomp I "Nauka Jazdy" - Softek to ten sam program, tylko wersja sygnowana przez Intercomp zostala wydana przez Mirage. Wersja Softek nigdy nie zostala wydana, wiec mozna ja skasowac z listy.
1
[#3] Re: Polskie gry i programy

@rygar997, post #1

A teraz poproszę link do zassania, szczególnie tych edukacyjnych:). Btw. Dzięki za listę.

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2023 07:39:25 przez fazior
1
[#4] Re: Polskie gry i programy

@docent, post #2

Dzięki serdeczne za info. Właśnie tego typu korekt potrzeba tej liście :)

BTW
Największy burdel na tej liście jest związany z wydawnictwami firmy Alderan. Oni w reklamach swoich produktów cały czas zmieniali nazwy softu i cieżko się połapać co jest co.
Przydał by się jakiś stary katalog jeśli był.
Podobny problem jest z Fundacja Edukacji Technologicznej i Biuro Informatyczno-Wydawnicze


Ostatnia aktualizacja: 16.06.2023 19:52:29 przez rygar997
[#5] Re: Polskie gry i programy

@fazior, post #3

Zrobienie listy to jedno, a znalezienie tych gier i programów to drugie. Wg mnie tylko około 50% listy jest dostępna.
Fajnie by było gdyby na Polskiej scenie amigowej powstał preservation projekt ;)
[#6] Re: Polskie gry i programy

@rygar997, post #5

Część jest tutaj - te, do których mamy pozwolenia.
2
[#7] Re: Polskie gry i programy

@mailman, post #6

Udostępnienie Polskich gier i programów w sposób legalny to jeszcze ina para kaloszy. Bardziej chodziło mi o to czy zaginione Polskie tytuły są na Polskiej scenie amigowej aktywnie poszukiwane i archiwizowane w postaci IPF lub jakiejkolwiek innej?
Obecnie dzięki disk-utilities można tworzyć nieoficjalne IPFy co za czasów aktywności SPS było niemożliwe.
[#8] Re: Polskie gry i programy

@rygar997, post #7

Muszę sprawdzić bo mam jakieś orginalny u siebie
Chyba angielski , polski może matematyka.
Może jakaś gra się znajdzie.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem