[#1] Lista gier dla CDTV korzystających z Save Game Card.
Czy widział ktoś taką listę? Na znanych mi stronach (poznaję wciąż nowe związane z tą Amigą) na razie nic nie znalazłem. Niedługo będę miał sprzętowy emulator takiej karty...
[#2] Re: Lista gier dla CDTV korzystających z Save Game Card.

@Rafał A-3000, post #1

Osobiście żadnej takiej listy nie znam, ale podobno Simcity z tego korzysta.
Oraz tetris co go z Leonem robilismy.
[#3] Re: Lista gier dla CDTV korzystających z Save Game Card.

@Phibrizzo, post #2

Sprzedający podał tylko SimCity i GuySpy.
[#4] Re: Lista gier dla CDTV korzystających z Save Game Card.

@Phibrizzo, post #2

Małe sprostowanie.
Moja gra korzysta z wewnetrzej pamięci CardRam.
Nie zapisuje do zewnętrzej BookMark.
[#5] Re: Lista gier dla CDTV korzystających z Save Game Card.

@Phibrizzo, post #4

Zostają więc tylko te dwie wymienione gry, które pewnie są tylko w wersji CD, a ten u mnie jest tymczasowo tylko statystą... Ech.
[#6] Re: Lista gier dla CDTV korzystających z Save Game Card.

@Rafał A-3000, post #5

A może ktoś zna sposób na przygotowanie karty SD do CDTV na interfejs SCSI i scsi2sd? Moje próby z instalacją WB1.3 na A3000 (gdzie mam też Rom1.3 i WB mi śmiga) były nieudane. CDTV nie widzi karty i z niej nie startuje.
[#7] Re: Lista gier dla CDTV korzystających z Save Game Card.

@Rafał A-3000, post #5

Możesz spróbować sprawdzić kartę pamięci tym programikiem. Wrzuć go na dyskietkę i uruchom go z przełącznikiem 'w', powinna utworzyć się przykładowa zakładka na karcie pamięci.

Odłącz zasilanie, po ponownym włączeniu Amigi polecenie
cardmark r
powinno odczytać zakładkę.

W CDTV musisz mieć Bootrom w wersji 1.0 lub 2.35, bo tylko te mają cardmark.device.
[#8] Re: Lista gier dla CDTV korzystających z Save Game Card.

@km-l, post #7

Mały problem. Sprzedawca mówi, że trzeba zewrzeć zworkę J16 a tam nie ma zworki tylko punkty lutownicze. Może pójdzie bez niej...

Dziwne. W SysInfo cardmark.device jest, a polecenie wyrzuca błąd BootRomu - brak wersji 1.0 lub 2.35... szukam więc BootRomu 2.35 do niej .

Komenda addcardmem natomiast wyrzuca brak obszaru...

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2023 07:00:16 przez Rafał A-3000
[#9] Re: Lista gier dla CDTV korzystających z Save Game Card.

@Rafał A-3000, post #8

Uuu. BootRom mam opisany jako 2.30.

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2023 08:34:27 przez Rafał A-3000
[#10] Re: Lista gier dla CDTV korzystających z Save Game Card.

@Rafał A-3000, post #9

Spróbowalem z RamCard Phibrizzo i też nie chodziło więc wyjąłem 2MB Fast Elboxu i już działa. Widać był konflikt...

Po wpięciu Save Ram Card dalej szuka BootRomu 1.0 lub 2.35. Pamięci nie dodaje ale może ma inny adres niż Phibrizzo stąd komunikat błędu.
[#11] Re: Lista gier dla CDTV korzystających z Save Game Card.

@Rafał A-3000, post #8

Podejrzewam że bez zlutowania punktów J16 nie pójdzie.
Zwora ta zwiększa adresowanie do maksymalnej wielkości obsługiwanej przez ten slot (512kB)
[#12] Re: Lista gier dla CDTV korzystających z Save Game Card.

@Phibrizzo, post #11

Twoje ma 512kb i śmiga...
Gdy ją zewrę to dotychczasowe rozszerzenia będą działać? Czy to je wykluczy jako zbyt małe?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2023 12:24:21 przez Rafał A-3000
[#13] Re: Lista gier dla CDTV korzystających z Save Game Card.

@Rafał A-3000, post #12

Zworka JP16 okazuje się zwarta. Może poprzedni użytkownik ją zamknął.
Okazuje się, że z rozszerzeniem Phibrizzo cardmark.device się włącza, a z tym coś nie chce...
[#14] Re: Lista gier dla CDTV korzystających z Save Game Card.

@Rafał A-3000, post #6

Czy J15? masz zwarte? Bo jesli dobrze pamietam, to w Ext Romie jest sterownik tego scsi co ma cdtv.
[#15] Re: Lista gier dla CDTV korzystających z Save Game Card.

@orila, post #14

J15 to muszę sprawdzić... Ono też jest od cardmark.device, czy od kontrolera scsi? Bo kontroler na razie leży w pudełku, bo też nie umiałem go uruchomić.
[#16] Re: Lista gier dla CDTV korzystających z Save Game Card.

@Rafał A-3000, post #15

Od ext romu zawierajacego obsluge cd i kontrolera scsi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem