kategoria: Pomoc w przejściu gry
[#1] Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res
Cześć, szukam rozwiązania problemu z grą Napalm The Crimson Crisis. Posiadam Amigę 1200 z TF 1230 50 MHz, grę zainstalowałem bez problemu. Natomiast problem powstaje w momencie, gdy chce ją odpalić w rozdzielczości Low Res. Wtedy odrazu wyrzuca mnie z gry z informacją o błedzie (kod błędu wyskakuje z informacją o zatrzymaniu pracy dysku). Ciekawostką jest to, że gra się odpala, gdy wybiorę drugą rozdzielczość, wyższą High Res Laced. Wówczas gra odpala, ale nie da się w nią grać, bo wszystko dzieje się w zwolnionym tępię. Dodam, że odpalałem tę samą grę na Winuae o takich samych parametrach jak moja Amiga i gra śmiga na Low Res bez żadnego problemu. Jakieś pomysły o co chodzi?
[#2] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@Przemoslo, post #1

Snoopdos.
[#3] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@mikecios, post #2

Spróbuj pobawić się ustawieniami w pliku z grą c2p
Ta są ustawienia np.suzy
W libs powinieneś mieć też szufladę z piłami.
W grze daj odnośnik na swój dysk.
1
[#4] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@mikecios, post #2

Przepraszam, ale nigdy nie korzystałem z tego programu, wiem, że taki jest, czy możesz podać jakieś bliższe instrukcje jak go użyć?
[#5] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@Przemoslo, post #4

rtgmaster
[#6] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

Musi mieć rtgmaster bo odpala grę w hires
[#7] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@Przemoslo, post #4

Jutro usiądę przy kompie i opiszę. Co i jak
[#8] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@mwb113, post #6

wiem że ma, w pakiecie rtgmaster jest program do konfiguracji.
[#9] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@mwb113, post #7

SuperOK
[#10] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@Przemoslo, post #9

Dodam, że zainstalowałem rtg załączone z grą
[#11] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@Przemoslo, post #10

Witam
Jeśli zainstalowałeś RTGMaster z płyty NAPALMU lub z AMINETU to:
Dostaleś w SYSTEMIE W szufladzie LIBS katalog RTG i RTGc2p
W tym drugim katalogu masz pliki typu np. Suzy, Lucy
Teraz jak wejdziesz do katalogu z GRA masz katalog Setup - w tym katalogu masz plik textowy o nazwie C2p, w nim masz podana ścieżkę dostępu do plików wykonywalnych które znajdują się w LIBS:RTGc2p/ np. SUZY
Pobaw się zmieniając plik wykonywalny, u mnie na AGA 060 bez FPU np. mam AZURE. ale na 060 pełnym pod RTG mam już cpu040

Nie wiem jak będzie u ciebie!!!
Zobacz W DEVS:monitors czy masz monitor PAL - możesz ze STORAGE zobaczyć inne też monitory ( tylko nie wiem czy monitor obsłuży tryby wyświetlania)
Zobacz czy w PREFS:Env-Archive/ masz założoną szufladę RTGMaster
Z Aminetu można pobrać update chyba 1.4 jak się nie myle
To na tyle!
[#12] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@mwb113, post #11

Bardzo Tobie dziękuję za tak szybką i precyzyjną podpowiedź. Dzisiaj starałem się krok po kroku robić tak jak napisałeś, ale niestety nadal wywala mnie z gry. Faktycznie jest kilka plików w katalogu Rtgc2p. Sprawdzałem każdy, ale bez zmian. Sprawdzałem też różne monitory w devs: bez efektu. Nie mam jednak szuflady RTGMaster w Prevs:Env-Archive może akurat to ma znaczenie? Teraz tak namieszałem, że nie chce mi się gra odpalić w High Res Laced Niemniej jednak, zianstaluje grę jeszcze raz i jeszcze pokombinuje tak jak napisałeś. Jak masz jeszcze jakieś pomysły to proszę napisz. Pozdrawiam
[#13] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@Przemoslo, post #12

Jaki masz Workbench?
Na 030 nawet pod Lores będziesz mieć wolno. Jeszcze bez fpu
[#14] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@mwb113, post #13

WB 3.2.2.1
[#15] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@Przemoslo, post #14

Postaw czysty system 3.1 i sprawdź
[#16] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@mwb113, post #15

Tak się zastanawiam czy jest sens? Na Winuae na tym samym systemie gra odpala bez problemu na Low Res. Spróbuję grę jeszcze raz zainstalować. Odkryłem też wczoraj, że w plikach z grą miałem wirusa Hich-Hiker. Antywirusem usunąłem go. Dam znać o postępach
[#17] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@mwb113, post #13

Napalm korzysta z FPU??
[#18] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@_arti, post #17

Właśnie nie pamiętam.
Ale wiem że na 030 też to odpalałem. Na pewno bez fpu
Mogę tylko porównać na 060 bez fpu i z.
[#19] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@_arti, post #17

Nie korzysta, a przynajmniej nie potrzebuje go. Odpalałem to na ACA1221 i chodziło znośnie.
1
[#20] Re: Napalm The Crimson Crisis - problem z odpaleniem gry w rozdzielczości Low Res

@Przemoslo, post #16

Panowie, jest sukces!!! Udało mi się uruchomić grę na Low Res jupi! Dodam, że był to totalny przypadek. Wczoraj wieczorem kombinowałem na różny sposób uruchomić grę, ale przy kilkukrotnych instalacjach i zmianach irytowało mnie ciągłe wchodzenie w partycję DH1, gdzie jest to partycja o nazwie GRY. Tam oczywiście mam cały zestaw katalogów gier na WHDLoad od A do Z i inne foldery w tym Napalm. Stwierdziłem, że wyciągnę grę na tzw. blat, żeby był szybszy dostęp do gry. No i to okazało się być rozwiązaniem. Gra odpaliła bez problemu. Chodzi przyzwoicie, bez FPU. Nie rozumiem dlaczego tak jest, ale sprawdzałem kilka razy i za każdym razem gra odpala. Jedyny minus, jaki zauważyłem, ale to też się działo przy tej wyższej rozdzielczości, to po wyjściu z gry Amiga się zawiesza i muszę ją resetować. Niemniej jednak, nie jest to jakiś większy dla mnie problem. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Jeśli wiecie dlaczego akurat w ten sposób odpala się gra (na blacie) to dajcie znać. Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem