[#1] whdload wersje z trainerem
Cześć
Czy ktoś posiada lub czy w ogóle istnieje wersja gry canon fodder 1 i 2 w formacie whdload z trainerem na niesmiertelnosc, rekrutów, nieskończoną liczbe granatów i rakiet?
Tak samo poszukuję innych gier z trainerem np Ghost Battle czy Burntime (niby jest ale nie działa)
Czy takie wersje są tylko na adf?
Pobierałem z różnych źródeł niestety w żadnym nie ma trainera.

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 20:06:43 przez Biegu86
[#2] Re: whdload wersje z trainerem

@Biegu86, post #1

Co do zasady, WHDLoad obsługuje wyłącznie oryginalne wersje z ewentualnymi cheatami (albo aktywowanymi zaimplementowanymi a samej grze, albo twórca slave wprowadza własne). Zdarzają się wyjątki, gdy autor slave doda obsługę wersji gry z trainerem, ale to rzadkość.

Cannon Fodder obsługujący przez WHDLoad wersję ADF lub z trainerem oficjalnie nie istnieje (nieoficjalnie może ktoś napisał taki slave).

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 20:52:38 przez mailman
1
[#3] Re: whdload wersje z trainerem

@mailman, post #2

No właśnie są nienktóre gry np Magic Pockets w której przed uruchomieniem można zaznaczyć checkboxy z cheatami.
Szkoda bo bez cheatów Cannon Fodder strasznie trudny.
Dzięki za informację.
[#4] Re: whdload wersje z trainerem

@Biegu86, post #3

Szkoda bo bez cheatów Cannon Fodder strasznie trudny.


Sam nie próbowałem, ale może to się przyda?

https://www.lemonamiga.com/games/cheats.php?id=215
[#5] Re: whdload wersje z trainerem

@kempy, post #4

Sam nie próbowałem, ale może to się przyda?

https://www.lemonamiga.com/games/cheats.php?id=


Wczoraj właśnie też to znalazłem. Sprawdzę dziś w domu.

Może źle sie wyraziłem bo nie chodziło mi oczywiście o trainery jak w wersjach dyskietkowych , tylko te checkboxy przed uruchamianiem gry whdload z listą cheatów. Niektóre gry takowe posiadają inne nie. Myślałem, że może jest gdzieś taka wersja z cheatami.
[#6] Re: whdload wersje z trainerem

@kempy, post #4

Dziwna sprawa ale próbując w czasie gry wpisać cokolwiek na klawiaturze powoduję u mnie wychodzenie z gry. Podczas próby zapisu i wpisania nazwy savea jest tak samo.
Więc ani nie jestem w stanie nazwać pliku JOOLS ani wpisać Wellhard.
Czyżby takie zabezpieczenie przed cheatowaniem?



Ostatnia aktualizacja: 12.03.2024 17:52:06 przez Biegu86
[#7] Re: whdload wersje z trainerem

@kempy, post #4

Przetestowałem te kody.

JOOLS działa. ten akurat znałem. JOOLSA nie znałem ale działa tak samo jak JOOL Pierwszy ludek staje się generałem.

Invincibility:
Type wellhard during game play.

Level select:
Click on the "Load" icon, then hold Left Mouse Button + Right Mouse Button for approximate
ly five seconds before releasing. A level select screen with a "Hardman" option will appear.


To nie działa. Ale fajnie jak by ktoś jeszcze inny spróbował.

Gra jest niemiłosiernie trudna. Mi udało się dostać do 8 misji bez straty żołnierza. Cannon Fodder II właściwie jest nie grywalne.
[#8] Re: whdload wersje z trainerem

@Wankowicz, post #7

Przetestowałem teraz a innym systemie. 3.1 z betterwb tam mi nie wychodzi po naciśnięciu klawiatury i mogę wywołać cheat jools.
Niestety mało to daję.
Ciekawe że na AGS 2.51 zarówno w cannon fodder 1 jak i 2 po wciśnieciu cokolwiek na klawiaturze gra wychodzi do workbencha na innych grach się tak nie dzieję.
Na innych z kolei nie działa wybrany klawisz wychodzenia z gier, ustawiłem " na wychodzenie i praktycznie zawsze nie działa, a jak na złość w CF wychodzi po naciśnięciu czegokolwiek.

Odkryłem, że gdy ustawiłem na "quit key default" w opcjach problem w CF z wychodzeniem z gry znika :)

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2024 18:37:12 przez Biegu86
[#9] Re: whdload wersje z trainerem

@Biegu86, post #8

Testowałem kod JOOLS. Ponoć generał ma większą szybkość i większy rapid fire.

Ja żadnej różnicy nie wiedzy między generałem a szeregowym.
[#10] Re: whdload wersje z trainerem

@Wankowicz, post #9

Ja tak samo różnicy nie widzę. Szkoda że nie ma zatem wersji z cheatami.
[#11] Re: whdload wersje z trainerem

@Wankowicz, post #7

CF2 jest latwiejsze niz CF1, z tego co pamietam, a obie ukonczylem bez trainera. Raczej zle gracie, bo to nie jest trudne. Tylko chyba 3-4 plansze byly trudne w CF1. Z tego co pamietam to pierwsza naprawde trudna misja byla w levelu 14 dopiero.
[#12] Re: whdload wersje z trainerem

@Biegu86, post #10

Czyli zle grasz jak nie widzisz roznicy.
General ma po prostu duzo wiekszy zasieg strzelania niz szeregowy.
Ale to trzeba potrafic wykorzystywac a nie na pale sie pchac najlepszymi zolnierzami pod ogien.
1
[#13] Re: whdload wersje z trainerem

@Don_Adan, post #12

Nigdy nie byłem w to mistrzem :) za dzieciaka dochodziłem bez trainera gdzieś do 10 misji. Teraz cierpliwość znacznie mniejsza.
[#14] Re: whdload wersje z trainerem

@Wankowicz, post #7

Obie części przeszedłem bez cheatów. Kwestia wprawy i poznania etapów. No i nie lecieć na pałe przed siebie.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2024 22:45:24 przez mailman
[#15] Re: whdload wersje z trainerem

@Biegu86, post #5

Może źle sie wyraziłem bo nie chodziło mi oczywiście o trainery jak w wersjach dyskietkowych , tylko te checkboxy przed uruchamianiem gry whdload z listą cheatów. Niektóre gry takowe posiadają inne nie. Myślałem, że może jest gdzieś taka wersja z cheatami.


Pisałem o tym w drugim poście. Jeżeli autor slave nie dodał obsługi cheatów przez slave, to tego nie będzie.
[#16] Re: whdload wersje z trainerem

@Biegu86, post #8

Odkryłem, że gdy ustawiłem na "quit key default" w opcjach problem w CF z wychodzeniem z gry znika :)


W dokumentacji WHDLoad jest wszystko na ten temat napisane.
[#17] Re: whdload wersje z trainerem

@Biegu86, post #13

Ja robilem zapis co 4 misje, czyli jak tylko bylo mozna. Jak uwazalem, ze zagralem dobrze (czyli bez strat dobrych zolnierzy) to gralem dalej. Jak uwazalem, ze za duze straty ponioslem to powtarzalem. Za drugim razem zwykle bylo duzo prosciej dana misje przejsc.
[#18] Re: whdload wersje z trainerem

@Don_Adan, post #17

Zapis można robić po każdej misji. Mylisz chyba z fazami (lub z jakąś inną grą). Każda misja może mieć od 1 do 6 faz. Pomiędzy fazami zapisów robić nie można.
[#19] Re: whdload wersje z trainerem

@mailman, post #18

Teraz na szczescie z pomocą dodatkowo przychodzi save state, ale macie racje. Grajac z cheatami gra traci większy sens. Takie klikanie i strzelanie.
Gdy można zginąć trzeba przyjmować taktykę spoglądać na mapę i nie lecieć na pałę.
[#20] Re: whdload wersje z trainerem

@mailman, post #18

Tak, masz racje pomylilem fazy z misjami. A stworzenie save dysk'u do CF1 dla pierwszej wersji gry, chyba z 1h mi zajelo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem