[#1] Ishar Trilogy CD ?
Witam!
Jestem ciekaw czy ktos wie czy ukazal sie na amige zestaw kultowych gier Ishar w wersji CD jako "Ishar Trilogy".Wiem, ze byly takie zapowiedzi i na peceta sie ukazal (mozna go nabyc na "Ebayu" za ok. 5 funtow).
Jeszcze jedno:czy mozna te gry sciagnac z internetu w pelnych, oryginalnych wersjach?
Pozdrawiam.
[#2] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Artek, post #1

Jestem ciekaw czy ktos wie czy ukazal sie na amige zestaw kultowych gier Ishar w wersji CD jako "Ishar Trilogy".

Tak. Click

Jeszcze jedno:czy mozna te gry sciagnac z internetu w pelnych, oryginalnych wersjach?

Nie.
[#3] Re: Ishar Trilogy CD?

@mailman, post #2

Pytanie tylko dlaczego taka trylogia została wydana na CD, a pominięto tam wersje AGA tych gier? Przecież są one zrobione w większej ilości kolorów...

[#4] Re: Ishar Trilogy CD ?

@mailman, post #2

Pewnie dziś to nie istotne. Zastawiałem się ostatnio czy da się w to grać i czytam różne wątki. Widzę Ishar trilogy? Raczej edycja widmo. Pudełko nawet nie jest dla Amigi. Oznaczenia zawsze takowe były. Nawet tego wydania nie widziałem na oczy, a chyba zbierając moją kolekcję widziałem wszystko.
[#5] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Iceman, post #4

Bo to jest Ishar Trilogy, a nie Ishar Trilogy CD. Z tego co wiem wersja CD sie nie ukazala. Nie da sie grac w Ishary z samej plyty CD, bo po prostu nie bedzie mozna zapisywac stanu gry. Wiec potrzebna i tak jest stacja dyskow lub HD.
[#6] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Don_Adan, post #5

Nie rozumiem w czym tkwi problem. Trylogię Ishara (w tym na AGA) można sobie złożyć, wersja z trylogii niczym się nie różni. A CD jest tylko nośnikiem, na PC także trzeba zainstalować grę na HD.
[#7] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Solo Kazuki, post #6

PC-et z CD ale bez HD-ka nie istnieje, przynajmniej nie znam. A Amiga juz tak, chocby CDTV czy CD32, i na tych Amigach nie zapiszesz skomplikowanego stanu gry. Byly plany wypuszczenia serii z Ishara na Amige w wersji na CD, ale z tego co wiem raczej na pewno nie zrealizowane. Dungeon Master tez mial byc w wersji dla CDTV, ale nie wyszedl, bo byl ten sam problem z zapisem stanu gry.
Zreszta chyba to dotyczy tez wszystkich przygodowek np. Future Wars.

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 18:48:21 przez Don_Adan
[#8] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Don_Adan, post #7

Dyskietka za mała na zapis ?
[#9] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Artur Jarosik, post #8

Nie, dyskietka jest w porzadku zeby zapisac stan gry, ale ani CDTV ani CD32 nie mialy stacji dyskietek ani HD-ka w podstawowym zestawie. Dopiero pozniej chyba sprzedawane byly CDTV z czarna stacja dyskietek.
[#10] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Don_Adan, post #9

cd32 ma pamiec do zapisu stanu gier
do cdtv były specjalne karty

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 20:29:38 przez Dorian3d
[#11] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Dorian3d, post #10

1KB nv ram ma zdaje sie CD32. Co chcesz na tym zapisac? Na pewno nie strategie czy RPG, nawet z przygodowkami nieliniowymi moze byc problem. Nie slyszalem o zapisywaniu gier na CDTV innym niz na dyskietce. Ale moze cos takiego bylo, choc ja nie znam.
[#12] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Don_Adan, post #11

1KB nv ram ma zdaje sie CD32
stan gry
np
cannon fodder


Nie slyszalem o zapisywaniu gier na CDTV innym niz na dyskietce. Ale moze cos takiego bylo, choc ja nie znam.


Personal Memory Card (zapisywalną pamięć ROM w dwóch rozmiarach: 64KB i 256KB)



Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 21:01:25 przez Dorian3d
[#13] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Dorian3d, post #12

https://www.bigbookofamigahardware.com/bboah/product.aspx?id=731
O ile to jest to samo, to nie bylo stworzone dla zwyklych uzytkownikow i nie bylo przewidywane jako sluzace do zapisywania stanu gry.
A co do Cannon Fodder, to tam nie wiele potrzeba, chyba zapis byl mozliwy co 4 misje. Czyli tylko numer misji, medale (zasieg strzelania) i aktualnie uzywani zolnierze z imionami. Nie wiem czy imiona martwych tez sa zapisywane, wiec to malutki save byl/jest.
[#14] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Don_Adan, post #13

ale było coś takiego jak cf wkładane z przodu
miałem coś takiego ( do cdtv)

na ten slot


Cannon Fodder liczy się że zapisywało się



Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 21:49:17 przez Dorian3d
[#15] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Don_Adan, post #5

A ktoś się skusił obejrzeć skan? To pudełko należy do PC. Nie widziałem pudełka zbiorczego do Ishar trilogy na dyskietkach. To co tu jest to samoróbka, box z PC i luźno wrzucone rzeczy z wersji dyskietkowych. To wydanie powstało by wydać grę na nowym nośniku czyli na cd.
Amiga Ishar trilogy istnieje na innych serwisach niż Hol jako widmo i tym właśnie jest. Nie istnieje.
Kto by zresztą wydawał to w 1995 roku na Amigę?
[#16] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Iceman, post #15

Nie, Ishar Trilogy istnieje, to jest kompilacja 3 gier z serii. Nie istnieje Ishar Trilogy CD. Pudelka z wersji PC-towych gier bylo bardzo czesto uzywane na Amidze, szczegolnie kiedy rynek gier Amigowych sie konczyl. Czyli tak po 1993 roku gdzies. Najczesciej na PC-towe pudelko byly jakies naklejki naklejane. Choc tez nie zawsze. TeenAgent chocby ma PC-towe pudelko o ile dobrze pamietam. Na HOL sa skany dyskietek z tej kompilacji Ishara z wersji ECS (10 dyskietek). A przegladajac czasopisma z 1995 roku, to jeszcze wersja AGA Ishar Trilogy powinna tez byc. Pewnie to jest trudne do zdobycia, bo kompilacje w malych nakladach byly zwykle nadawane i najczesciej niczym sie nie roznily od wersji pojedynczych.
[#17] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Don_Adan, post #16

Owszem po 1994 używano boxów z Pc do Amigi. Przedtem odwrotnie.Jednak nalepki musiały ZAWSZE być, jeśli gdzieś ich nie widzisz, a powinny być to ktoś użył zastępczego pudełka.
Wątpię by ta kompilacja wyszła na Amigę, bo i po co? Nie było problemem dostać tanio premierowe edycje. Zwłaszcza, że natłukli wydań na 1200 i 500.
Gdyby wyszła, to by korzystała ze zbiorczej instrukcji, a tej również tu nie ma na skanach. Jeśli nie ma, to nie wyszła, bo dawno ktoś by skany dostarczył i ja bym widział.
[#18] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Iceman, post #17

Ishar Trilogy wyszło na Amigę w wersji dyskowej, okazuje się że nawet w wersji AGA. Przykładowo wersja AGA kosztowała w Wielkiej Brytanii 30 funtów.

[#19] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Solo Kazuki, post #18

Pokaż wydanie. Skany zdjęcia.
[#20] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Iceman, post #19

Dałem linki do recenzji, ale usunęło linki.

Tutaj masz linki do aukcji:

Pierwsza

Druga

Zresztą na Hall of Light wyraźnie trylogia ma status "rare", nie bez powodu.
[#21] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Solo Kazuki, post #20

Nie żebym chciał psuć entuzjazm. Zdjęcia guzik wskazują (nic nie widać) jeśli chodzi o box. Na aukcjach widziałem masę składaków z boxem z A500 i digipack z grą z cd32. Z opisem boxed game Battletoads dla przykładu. Fake`ów nie brakuje. Jakbyś znalazł to na jakimś serwisie to by faktycznie było coś z normalnymi skanami boxu. Instrukcję z trylogii pc, dyskietki amigowe i nalepić byle co na pudle z trylogii pc w lewym dolnym rogu to ja sam mogę. Jeśli wiesz o co mi chodzi :).
Nie spotkałem się z tym wydaniem, a widziałem natomiast to w boxie raz dekadę temu

http://hol.abime.net/3219/conversionshot

Status rare może mieć. Ja szukałem tych gier ponad 12 lat temu i więcej. Nie były wtedy rare tylko droższe i tańsze. Czasy gdy Moonstone kupowało się po 40 funta, Giana około 60

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 19:12:58 przez Iceman
[#22] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Iceman, post #21

Nie wiem jak patrzysz, ja widzę że na naklejce na pudełku i dyskietkach pisze Amiga, choć trzeba się dobrze przyjrzeć, szczególnie na te naklejki na pudełku. Są to dyskietki DD i niebieskie i jest ich 10, wersja dyskietkowa PC to szare dyskietki HD i jest ich 7.

Wersja Amigowa


Wersja PC
[#23] Re: Ishar Trilogy

@Don_Adan, post #16

Pudelka z wersji PC-towych gier bylo bardzo czesto uzywane na Amidze, szczegolnie kiedy rynek gier Amigowych sie konczyl.

Jako kolekcjoner otworzylem ponad 2000 gier ..to co pisze Don Adam to prawda
Pudelka byly jedne do gier multiplatformowych 16 bit ,tak samo jak mAnuale
Na pudelkach tylko nalepiali wersje Amiga / Atari ..po zerwaniu moglo sie ukazac PC AT

Tylko exclusivy i pierwsze wydania byly dedykowane do Amigi
[#24] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Solo Kazuki, post #22

Powtórzę raz jeszcze.
Pisałem powyżej, że korzystano z PC boxów od około 94 roku przylepiając nalepki, ale to jest powszechnie wiadomo i te gry są na różnych serwisach i nie ma wątpliwości co do ich autentyczności. Pisałem o boxach fake i podałem przykład, a mógłbym je wyliczać. Ten Ishar mógł być takim fake. Dlaczego? Dla forsy. Zbieramy dyskietki z wersji amgiowych, bierzemy tani egz. wersji PC z którego używamy instrukcji i box, nalepiamy nalepkę Amiga i jest aukcja rare.
Autentyczność mogłaby potwierdzić instrukcja, w której mamy informacje o instalowaniu na Amigę, graniu i itd, lub suplement techniczny dodany do trylogii. W przeszłości korzystano z manuali PC dodając odpowiednie erraty i suplementy techniczne. Zakładam, że skoro instrukcja jak i box jest z PC to musiałby być suplement techniczny.
W innym wypadku skoro to wydanie nigdzie nie istniej w żadnym serwisie, a są to linki z ebay to może być zwykły fake. W ostatnich latach nawet naciąłem się na repliki boxów na Amigę w folii. Pewien Australijczyk takowe rozprowadzał.
Uwierzę więc jak zobaczę skany z instrukcji, które to potwierdzą, bądź suplementy techniczne, których nie ma na tych aukcjach. Chętnie wtedy wrzucę box na listę poszukiwanych

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 20:32:02 przez Iceman
[#25] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Iceman, post #17

Widzisz, przez moje niecne rece przeszlo pareset oryginalnych Amigowych gier sprzedawanych w Polsce. Naklejka ma to do siebie, ze moze sie odkleic po jakims czasie, no i zwykle psuje widok boksa. Wiec nie zdziwilbym sie jakby niektorzy je usuwali z boksu. Do tego dosc czesto owszem naklejka byla naklejona, ale gdzie? Na foli, na boksie. I wystarczylo rozpakowac gre i juz nie bylo naklejki. Co do Ishar Trilogy to nawet na Atari ST byla.

https://www.ebay.pl/itm/Ishar-Trilogy-Atari-floppy-disks-manual/163941003152?hash=item262ba52f90:g:e5sAAOSwe4hdyi0I
Brak boksa, ale instrukcja jest.
Co do wersji na Amige to sa IPFy Ishar II z Ishar Trilogy. Nie ma Ishar I i Ishar III, ktore pewnie sa takie same jak zwykle wersje. Sam pamietam, ze wersja Ishar II ECS byla uszkodzona, sam ja naprawialem. Wiec byc moze tylko tym sie rozni, ze ma oryginalnego fiksa.
[#26] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Iceman, post #24

Jak nie istnieje? Jest review chyba w 6 gazetach Amigowych. No i Denis ma oryginal.
Btw.instrukcja jest dolaczona do wersji whdload.

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 20:37:49 przez Don_Adan
[#27] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Don_Adan, post #25

Przez moje też jak nie więcej. Nie straciłem żadnej nalepki na boxach co mam, a usunięcie ich jest równoznaczne z uszkodzeniem i śladem po usuwaniu. Nalepki były przyklejane bardzo mocno. Powodzenia w ściąganiu ich z polskich boxów.
Z dystrybucją polską bywało różnie. Dostawali czyste boxy bez znaczników (chyba, że znacznik był odgórnie wydrukowany) wtedy to potrafili nawet na folii przykleić info o danej platformie czy wersji językowej. Mam takowe boxy w folii np od IPS.
Ale Ishar w Polsce to miałem wersję PC z polską byle jaką kserowaną instrukcją, takim samym gównem jakim nas raczyli w poprzednich odsłonach Ishar.
Jeśli chodzi o aukcję to trzeba będzie spytać co tam jest w środku, bo instrukcja wygląda jak ta z PC więc trudno powiedzieć widząc samą okładkę.
[#28] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Iceman, post #24

W ogóle nawet nie starałeś się sprawdzić, są recenzje (skany masz na Hall of Light), są zdjęcia (choć słabej jakości), jak pisał Don Adan niektórzy tą wersję mają. Nie mam zamiaru ci nic udowadniać... już i tak wyszukałem ci linki do aukcji i przekleiłem ci skany z HoL (które usunęło).
[#29] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Don_Adan, post #25

Na Grandisie też jest "jedynka" (Ishar: Legend of Fortress) z Ishar Trilogy.
[#30] Re: Ishar Trilogy CD ?

@Iceman, post #27

No nie wiem, raczej nie potrafisz tego zrobic dobrze. Tutaj masz screena do wersji PC-towej bez naklejki o wymaganiach:
https://www.pinterest.com/pin/687150855617434532/

77852 0 lh5 30488 1982-06-12 18:24:26 Ishar3Hd\Manual-Trilogy
1990 0 lh5 1311 1980-04-05 23:46:04 Ishar3Hd\Manual-Trilogy.info
A tutaj manual dolaczony do whdload.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/ishar-trilogy-pl-i7318456067.html

A tutaj bez naklejki na PC CD-ROM

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 22:37:11 przez Don_Adan

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 22:41:14 przez Don_Adan
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem