kategoria: Pomoc w przejściu gry
[#1] Abandoned Places 1
Jestem na początku i utknąłem. Jestem w pomieszczeniu z ogniem. Blokuje on wejścia do świątyni. Kleryk posiada czar chodzenia po ogniu, więc ogień nie stanowi przeszkody. Jednak próba wejścia do świątyni kończy się informacją, że wejście jest zablokowane. Jak tam się dostać?

P.S. Może ktoś posiada jakąś solucję lub jakiś "pomocnik" do tej gry?
[#2] Re: Abandoned Places 1

@mailman, post #1

Nie pamiętam dokładnie, ale żeby wyjść ze świątyni, musisz dokładniej poszukać. Tym wejściem nie wyjdzeisz, musisz znaleźć inne. Pamiętaj, aby dokładnie parzeć na ściany (przełączniki, przyciski, itp)

Ja osobiście stanąłem w momencie, gdy mam coś znaleźć na "steps". Nie wiem jednak, czy chodzi o "stepy" (a jeżeli tak, to gdze one są na mapie), czy o jakieś "stopnie/schody"
[#3] Re: Abandoned Places 1

@Solo Kazuki, post #2

Nie pamiętam dokładnie, ale żeby wyjść ze świątyni, musisz dokładniej poszukać. Tym wejściem nie wyjdzeisz, musisz znaleźć inne. Pamiętaj, aby dokładnie parzeć na ściany (przełączniki, przyciski, itp)

Ja nie chcę wyjść. Ja chcę wejść :D
[#4] Re: Abandoned Places 1

@mailman, post #3

Chwila... czy ty nie wyszedłeś z tej pierwszej świątyni, w której zaczynasz grę?
[#5] Re: Abandoned Places 1

@Solo Kazuki, post #4

Tak (wiem lameriada :D)
[#6] Re: Abandoned Places 1

@Solo Kazuki, post #4

kontynując: jeżeli tak jest, to zapomnij - już do niej nie wejdziesz (a przynajmniej narazie). Musisz przepłynąć na "kontynent", i w jednym z "darmowych miast" (nie płacisz za wejście do nich) masz misję. Ogólnie pochodź po tych "darmowych" miastach gdyż możesz się trochę dowiedzieć. I czytaj wszystkie teksty, gdyű czasami jak coô przeoczysz, to bëdziesz miaî problemy "co dalej"



Ostatnia modyfikacja: 30.08.05 20:20
[#7] Re: Abandoned Places 1

@Solo Kazuki, post #6

Eeee... A w takim razie jak można gdzieś popłynąć? Wyjścia z tej świątyni żadnego nie potrafię znaleźć.
[#8] Re: Abandoned Places 1

@mailman, post #7

Po morzu pływają statki. Zaobserwuj w których miejscach one cumują do brzegu. Następnie czekaj w tym miejscu na następny statek. Gdy on podpłynie będziesz mógł na niego wejść (bodajże pojawi się nowa opcja)
[#9] Re: Abandoned Places 1

@Solo Kazuki, post #8

Acha... ta opcja (ikonka ze statkiem) powinna się pojawić w menu wyboru poruszania się (ikona z pegazem)



Ostatnia modyfikacja: 31.08.05 08:22
[#10] Re: Abandoned Places 1

@Solo Kazuki, post #9

Ale ja jestem w świątyni (labirynt). Nie widzę żadnych statków, żadnej ikony poruszania się po kontynentach ani możliwości wyjścia z tego miejsca.
[#11] Re: Abandoned Places 1

@mailman, post #10

Ech... no to się zdecyduj! Raz piszesz że chcesz wejść a nie wyjść, a teraz piszesz że nie możesz wyjść.

A z pierwszej świątyni (tak jak już pisałem) nie wychodzisz głównym wejściem/wyjściem, tylko przejściem (bodajże w podziemiach). "Obstukaj" ściany, bo zapewne czegoś nie zrobiłeś... albo uparcie próbujesz wyjść tym "zabarykadowanym" wejściem/wyjściem

Jeűeli dalej masz problemy, to wyôlij mi swój save, a ja ci powiem co musisz zrobię...



Ostatnia modyfikacja: 31.08.05 14:17
[#12] Re: Abandoned Places 1

@Solo Kazuki, post #11

Mistrzu Kazuki bez nerwow

[#13] Re: Abandoned Places 1

@Solo Kazuki, post #11

Ech... no to się zdecyduj! Raz piszesz że chcesz wejść a nie wyjść, a teraz piszesz że nie możesz wyjść.

Dochodzę do ENTRANCE TO THE TEMPLE no to jest to chyba WEJŚCIE. Ty zacząłeś później coś pisać o jakimś pływaniu po kontynentach, więc zapytałem jak WYJŚĆ, aby się do "tego pływania" dostać. Proste, czy nadal brak zdecydowania? :D

A z pierwszej świątyni (tak jak już pisałem) nie wychodzisz głównym wejściem/wyjściem, tylko przejściem (bodajże w podziemiach). "Obstukaj" ściany, bo zapewne czegoś nie zrobiłeś... albo uparcie próbujesz wyjść tym "zabarykadowanym" wejściem/wyjściem

No właśnie o co chodzi w tych podziemiach?

Jeűeli dalej masz problemy, to wyôlij mi swój save, a ja ci powiem co musisz zrobię...

Mam save z wersji WHDLoad (specjalnie stworzony przez Berta - niekompatybilny z wersją dyskietkową). Może być?
[#14] Re: Abandoned Places 1

@mailman, post #13

> Dochodzć do ENTRANCE TO THE TEMPLE no to
> jest to chyba WEJŚCIE.

Tyle, że ty CAŁY CZAS jesteś w tej świątyni. W związku z tym to wejście jest dla ciebie wyściem... tyle, że zablokowanym.

> Ty zacząłeś później coś pisać o jakimś
> pływaniu po kontynentach, wićc zapytałem
> jak WYJŚĆ, aby sić do "tego pływania"
> dostać. Proste, czy nadal brak
> zdecydowania?

Raczej skuteczna dezinformacja z twojej strony. Od początku ci tlumaczylem jak wyjść. Tyle że ty troszeczkę namieszałeś z tym że "chcesz wejść, a nie wyjść". Więc pomyślałem że wyszedłeś z tej świątyni i chcesz do niej wrócić (czego AFAIR nie da się zrobić), bo np nie "splądrowałeś" calej świątyni

> No właśnie o co chodzi w tych podziemiach?

Jest w nich ukryte wyjśce ze świątyni (gdyż główna brama jest zablokowana)

> Mam save z wersji WHDLoad (specjalnie
> stworzony przez Berta - niekompatybilny z
> wersją dyskietkową) . Może być?

A czy ja jestem masochistą, by się "katować" wersją dyskietkową? Oczywiście że ja też kożystam z tej gry w wersji WHDLoad. Dodatkowo masz 10 miejsc na save'y (normalnie AFAIK miałeś 1 save/dyskietkę)



Ostatnia modyfikacja: 31.08.05 20:37
[#15] Re: Abandoned Places 1

@AmiChris, post #12

Eee.... no bez przesady. Ja się nie zdenerwowałem, tylko po prostu "westchnąłem" :D
[#16] Re: Abandoned Places 1

@Solo Kazuki, post #14

Tyle, że ty CAŁY CZAS jesteś w tej świątyni. W związku z tym to wejście jest dla ciebie wyściem... tyle, że zablokowanym.

No wiesz, napisałem że jestem na początku. Zaczynam w jakiejś chyba wieży. Dochodzę do ENTRANCE, a jak znam angielski to to jest WEJŚCIE :D Fabuły jeszcze nie rozgryzłem nawet, aby sądzić, że to już jest jakaś świątynia lub ja gdzieś mam wyjść.

Jest w nich ukryte wyjśce ze świątyni (gdyż główna brama jest zablokowana)

Gdzie konkretnie? Rzucałem w tym podziemiu w ściany, macałem je... Ale jak widzę chyba za słabo
[#17] Re: Abandoned Places 1

@mailman, post #16

No wiesz, napisałem że jestem na początku. Zaczynam w jakiejś chyba wieży. Dochodzć do ENTRANCE, a jak znam angielski to to jest WEJŚCIE Fabuły jeszcze nie rozgryzłem nawet, aby sądzić, że to już jest jakaś świątynia lub ja gdzieś mam wyjść.

Trzeba było intro obejrzeć... i czytać komentarze ;)

Gdzie konkretnie?

Ha... gdybym ja to pamiętał... i dlatego właśnie przydałby się save! ;)

Rzucałem w tym podziemiu w ściany, macałem je... Ale jak widzć chyba za słabo

Ano widocznie tak...
[#18] Re: Abandoned Places 1

@Solo Kazuki, post #17

Trzeba było intro obejrzeć... i czytać komentarze

Oglądałem, ale jakoś na nic w tym temacie nie wpadłem

Ha... gdybym ja to pamiętał... i dlatego właśnie przydałby się save!

Podeślę. Może jutro. Zresztą jak już wiem na czym się skupić konkretnie, to postaram się sam z miejsca ruszyć.

A w drugą część grałeś? Pierwszego "zadania" nie mogę wykonać. Trochę jest za mało czasu na znalezienie odtrutki/lekarstwa...
[#19] Re: Abandoned Places 1

@mailman, post #18

A w drugą czćść grałeś? Pierwszego "zadania" nie mogć wykonać. Trochć jest za mało czasu na znalezienie odtrutki/lekarstwa...

To tam jest jakiś czas? Z tego co pamiętam to długo krążyłem, zanim znalazłem odtrutkę (i za każdym razem zapominam, co trzeba było zrobić żeby ją znaleźć), i nigdy mi się nie skończył czas

W ogóle mam jakiegoś pecha do serii AP. W obydwóch grach stanąłem. W 1 już pisałem gdzie (dalej szukam tych stepów lub stopni). W 2 stanąłem (a może nawet zawaliłem) w kopalni krasnolódów, bo chyba nie te drzwi otwarlem kluczem (a w APII jest tylko 1 save)



Ostatnia modyfikacja: 31.08.05 21:34
[#20] Re: Abandoned Places 1

@Solo Kazuki, post #19

To tam jest jakiś czas?

W przedsionku gdzie się zaczyna grę leży jakiś umierający facet (chyba kleryk - nie pamiętam). Biegam po labiryncie, kreślę sobie w spokoju mapę i nagle GAME OVER. Przy tym te piętnujace napięcie efekty dźwiękowe... I tak w kółko. Ale skoro twierdzisz, że tam nie ma czasu, to ja jeszcze nad tym przysiądę... Te dwie gry w ogóle są jakieś dziwne... Takie typowo-nietypowe RPG :D
[#21] Re: Abandoned Places 1

@mailman, post #20

W przedsionku gdzie sić zaczyna grć leży jakiś umierający facet (chyba kleryk - nie pamićtam). Biegam po labiryncie, kreślć sobie w spokoju mapć i nagle GAME OVER. Przy tym te pićtnujace napićcie efekty dźwićkowe...

Chwila... a czy ty przez przypadek nie masz tej rąbniętej wersji, która po pytaniu o kod zabija ci wszystkich w drużynie i wywala "Game Over"?
[#22] Re: Abandoned Places 1

@Solo Kazuki, post #21

Tego nie wiem. Zainstalowałem i przy pomocy WHDLoad działa. Nic mi nie wiadomo, aby była walnięta.
[#23] Re: Abandoned Places 1

@mailman, post #22

Hehe.. to MASZ walniętą wersję. Ja od dawna gram w wersję JST i ANI RAZU mi się jakiś czas nie skonczył... a w pierwszym lochu krążyłem dobre kilka godzin... i to kilka razy, gdyż zaczynałem grać od nowa (i będe chyba musiał zrobić to raz jeszcze)

Swojâ drogâ... na necie moűna znaleúę ZUPEÎNIE LEGALNIE wersjë z wyciëtym zabezpieczeniem, a na dodatek z dodatkowym jëzykiem do wyboru (bodajűe francuzki lub hiszpaďski)



Ostatnia modyfikacja: 31.08.05 22:09
[#24] Re: Abandoned Places 1

@mailman, post #18

Udało mi się ruszyć w AP1, tak więc apel o pomoc już nieaktualny. Wyszedłem z podziemi i rozpocząłem podróż po świecie gry. Co prawda nie mam pomysłu dokąd się udać, ale mam nadzieję, że coś wymyślę. :D
[#25] Re: Abandoned Places 1

@mailman, post #24

Trochę pograłem i stwierdzam, że gorszego badziewia to już dawno nie widziałem. Coś mi się zdaje, że historia z AP1 jest podobna do Whale's Voyage 1 - super pomysł w kiepskim wykonaniu. Solo Kazuki, może coś mi doradzisz albo z błędu wyprowadzisz. Ewidentne niedoróbki tej pozycji to:

1. Postaci odpoczywają (odzyskują siły) tylko podczas części RPG. Podczas podróży po mapie, rozbijanie obozu, pływanie dniami i nocami statkami nie regeneruje ich sił! W dodatku gdy chcę odpocząć w części RPG prawie zawsze mam komunikat, że nie są zmęczeni. Czasami, gdy nie rozbiję obozu (w części mapa) i natknę się na przeciwnika, po wygranej walce mogę odpocząć. Wówczas siły życiowe się regenerują. Albo babol jakich mało albo znowu źle zrobiony slave pod WHDLoad.

2. Wszędzie za wszystko trzeba płacić. A skąd wziąć pieniądze? Po wygranej walce nic nie zostaje - żadne fanty. Trochę zebrałem w podziemiach, ale już wydałem na wypoczynek w karczmie (odzyskałem tam siły) oraz kupiłem lepszy oręż.

3. W jaki sposób dostać się do jakichś lochów (takich jak na początku)? Gram w to i gram i poza tą świątynią na początku i podziemiami gra toczy się wyłącznie na tej mapie i przerywana jest walką z ważkami albo nietoperzami. W jaki sposób dostać się do jakichś labiryntów, gdzie można znaleźć jakieś "fanty"?

4. Kiedy wreszcie ujrzę chociaż jakieś niedźwiedzie, wilki, a może jakieś zastępy orków lub szkieletonów? Już mi znudziło tępienie latających przeszkadzajek.

To tyle. Będę wdzięczny za pomoc. :D
[#26] Re: Abandoned Places 1

@mailman, post #25

> 1. Postaci odpoczywają (odzyskują siły) tylko
> podczas czćści RPG. Podczas podróży po mapie,
> rozbijanie obozu, pływanie dniami i nocami
> statkami nie regeneruje ich sił! (...)

Niestety tak jest. Na mapie odpoczywanie nic nie daje... tez mnie to troche smieszy. Ale nie znaczy to, ze gra jest zla... jest po prostu niedopracowana. No, chyba ze to wina slave'a (tez gram w wersje WHDLoad)?

> 2. Wszćdzie za wszystko trzeba płacić. A skąd
> wziąć pieniądze? (..)

To jest niestety tez problem. Aczkolwiek NIE WSZEDZIE sie placi za wejscie! Pierwsze miasta z questami sa za darmo (po tym takze zawezasz ich ilosc). A kase dostajesz w czasie questow. Zreszta ekwipunek tez mozesz znalezc w czasie ich wykonywania

> 3. W jaki sposób dostać sić do jakichś lochów
> (takich jak na początku)? (...)

Jak pisalem wyzej, masz questy. A sa one niczym innym jak... chodzeniem po lochach/budynkach/jaskiniach/itp

> 4. Kiedy wreszcie ujrzć chociaż jakieś
> niedźwiedzie, wilki, a może jakieś zastćpy
> orków lub szkieletonów? Już mi znudziło
> tćpienie latających przeszkadzajek.

Hehe... bo widzisz, powinienes sie cieszyc, ze na mapie nie spotykasz gorszych stworow (by bylo bardzo trudno). A gorsze stwory sa... w czasie questow

BTW: Sprawdziles juz ta wersje AP2, do ktorej dalem linka? ;)

PS: Sorki, ze bez znakow PL, ale nie chce mi sie resetowac kompa, bo gram na SNES (to dluga i nudna historia czemu tak jest...)

[#27] Re: Abandoned Places 1

@Solo Kazuki, post #26

Co do poprzednich punktów to widzę, że się jednak nie pomyliłem... A szkoda, bo myślałem, że coś źle robię...

> 3. W jaki sposób dostać się do jakichś lochów
> (takich jak na początku)? (...)


Jak pisalem wyzej, masz questy. A sa one niczym innym jak... chodzeniem po lochach/budynkach/jaskiniach/itp

No a jak dostać się do questów? Gdy jestem w jakimś mieście jest tam kilka miejsc, lecz nie do każdego mogę wejść (Sorry, not available at the moment).

> 4. Kiedy wreszcie ujrzć chociaż jakieś
> niedźwiedzie, wilki, a może jakieś zastćpy
> orków lub szkieletonów? Już mi znudziło
> tćpienie latających przeszkadzajek.


Hehe... bo widzisz, powinienes sie cieszyc, ze na mapie nie spotykasz gorszych stworow (by bylo bardzo trudno). A gorsze stwory sa... w czasie questow

Z jednej strony fajnie, bo prościej, ale z drugiej strony... Mam już dosyć nietoperzy :D

BTW: Sprawdziles juz ta wersje AP2, do ktorej dalem linka?

Jeszcze nie. Może jutro się za to wezmę. Najpierw chcę rozgryźć część pierwszą.
[#28] Re: Abandoned Places 1

@mailman, post #27

> No a jak dostać sić do questów? Gdy jestem w
> jakimś mieście jest tam kilka miejsc, lecz nie
> do każdego mogć wejść (Sorry, not available at
> the moment)

No to gratulacje! Znalazles quest... ale to znaczy ze jest on "not available... yet!". Wiesz przynajmniem ze w tym miescie bedziesz mial go pozniej. Szukaj w innym miescie az do skutku. Z tego co pamietam pierwszy quest jest z jednym z miast na poludniu (ale nie dam za to glowy). A po jego skonczeniu dostaniesz informacje, gdze mozez sie udac dalej... i tak "po sznurku"

A jak dojdziesz to tych #$%&rzonych "steps" (bodajze po 3 misji), to daj znac gdzie sie udac ;)

[#29] Re: Abandoned Places 1

@Solo Kazuki, post #28

Zgadzam się z waszymi spostrzeżeniami,ale jak wsiąść na statek żeby do tych miast się dostać

[#30] Re: Abandoned Places 1

@skobry, post #29

Gdy zbliżysz się ikonką Twojej bandy do cumującego statku, kliknij na ikonę podróżowania (pierwsza). Do tej pory miałeś tylko dwie opcje do wyboru: pieszo i konno. Teraz się powinna pojawić także droga morska. Zaznaczasz ją, wychodzisz z tego "menu" i czekasz aż statek odpłynie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem