[#1] bledy w WHDload
mam dziwny objaw dzialania whdload. do tej pory nie aktualizowalem wersji (uzywalem v14) i wszystko dzialalo idealnie, ale po skorzystaniu z najnowszej v16.ilestam wywala jakies bledy w requesterze i mam w nim tylko restsart i quit i kupa znow to samo. posciagalem sobie tez wersje pomiedzy v14 i v16 i stwierdzilem, ze sytuacja taka zaczyna sie od wersji v15. nie wiem co jest grane. uzywam wersji demo i nie sadze zeby od v15 bylo ograniczenie odnosnie uruchamiania.

moj konf:. 1200/040/33/ppc/200 made in USA, 128mb ram
[#2] Re: bledy w WHDload

@gracz, post #1

Dla kazej gry uzyj innej wersji WHDLoad, wrzucajc go do katalogu z gra. Natomiast w ikonie startujacej zmien z:

c:whdload

na

whdload
[#3] Re: bledy w WHDload

@gracz, post #1

Witam

Mógłbyś dokładnie napisać co jest źle, bo nic nie rozumiem. U mnie doskonale chodzi whdload v16.
Napisz co uruchamiałeś pod v16 (v15) jakie stosowałeś opcje

Pozdrawiam

[#4] Re: bledy w WHDload

@gracz, post #1

Używam od początku mojej przygody z WHDLoad wersji 16, najpierw niezarejestrowanej, potem już zarejestrowanej. Nigdy nie miałem z nią problemów (ani przed, ani po rejestracji).
Czy używasz v16 z grami, które z v14 chodziły OK?
Jakie błędy się pojawiają?

[#5] Re: bledy w WHDload

@gracz, post #1

Jaki to rodzaj błędów? W tych requesterach jest przecież coś napisane. Coś mi się wydaje, że krzyczy o coś w rodzaju ResLoad_Kick lub coś w ten smak (piszę z pamięci). Chodzić wtedy może o obrazy kicków.
[#6] Re: bledy w WHDload

@mailman, post #5

Też mi to tak wygląda. Bo o ile się nie mylę to właśnie od wersji v15 WHDLoad miał możliwość wczytywania kickstartów.

[#7] Re: bledy w WHDload

@Mufa, post #6

sprawdze co wypisywalo, bo z pamieci nie wiem a siedze teraz w kafeji, ale cos mi sie kojarzy ze jakis blad o stosie wywalalo choc uzywam stackattack. a co do gier ktore chodzily na v14 to nie tylko one nie chodza, bo dedykowane v16 tez, np.slamtilt, wersja starsza instalatora ST jednak chodzila.

napisze doskladna tresc bledu jutro, bo dzias juz nie zawitam do kafeji drugi raz
narka
[#8] Re: bledy w WHDload

@mailman, post #5

jesli prawda byloby to wczytywanie kickstartow, to co moze byc tego przyczyna i jak mozna to rozwiazac?
[#9] Re: bledy w WHDload

@gracz, post #7

Błędy ze stosem występują czasami po wyjściu (gry zazwyczaj działają). Wtedy jest też stosowna informacja, aby poinformować o tym autora.
[#10] Re: bledy w WHDload

@gracz, post #8

Powodów może być kilka, ale najbardziej prawdopodobny to brak obrazów kickstartów w Devs:kickstarts/ lub złe obrazy. Polecam przestudiowanie dokumentacji (jest też po polsku).
[#11] Re: bledy w WHDload

@mailman, post #10

tylko ze ja juz uzywalem instalerow korzystajacych np. z romu A500 z odpowiednim plikiem rtb z skick.lha i wszytko wczesniej dzialalo (tooltypy tez byly dobrze ustawione) a tu klops:)
[#12] Re: bledy w WHDload

@gracz, post #11

Slam Tilt potrzebuje kickstart 3.1, poczytaj dokładnie w readme. Jeśli go nie masz to dlatego wywala się requester .

Pozdrawiam

[#13] Re: bledy w WHDload

@asman, post #12

a jakich nazw kickstartow wymaga whdload?

a propos jeszcze tego bledu to dokladnie jest to:

Exception "Access fault" ($7008)
pc = $7BEC8390 (Resload $1390)
long write to $FFFFD

chodzi o kickstart jak mowiliscie??
[#14] Re: bledy w WHDload

@gracz, post #13

Nie bardzo. To jest błąd wynikający z wielu różnych czynników:

1. Nieobsługiwana przez slave gra (skontaktuj się z autorem slave, aby to poprawił)
2. Gra jest piracka (WHDLoad z reguły obsługuje gry oryginalne)
3. Błąd, który czasami występuje nawet w oryginałach. Zgłosić należy autorowi, aby to poprawił.

Jeżeli wcześniej działało, a na nowszych wersjach WHDLoad przestało i pojawia się to na samym początku uruchamiania gry, to na 90% masz piracką wersję gry.
[#15] Re: bledy w WHDload

@gracz, post #13

Witam

Oj, coś mi się zdaje, że pliku readme dołączonego do instalki SlamTilta
nie czytałeś, więc przeczytaj go a dowiesz się wszystkiego co Cię trapi.
Poza tym legalnie możesz sciągnąć obrazy SlamTilta ze strony www.back2roots.org.
Myślę, że to rozwiąże Twoje problemy.

Pozdrawiam

[#16] Re: bledy w WHDload

@asman, post #15

juz sobie poczytalem readme i slamtilta mam wlasnie z back2root i dalej wywala ten sam blad
[#17] Re: bledy w WHDload

@gracz, post #16

Wiesz...jak juz masz SlamTilta (na pewno oryginalnego)...to moze podesle ci wersje HD bez uzycia WHDload?
[#18] Re: bledy w WHDload

@Andrzej Drozd, post #17

A czym one się różnią? Niczym. SlamTilt WHDLoad ma dodatkowy jeden plik, a reszta jest ta sama. Tutaj kolega ma albo problem z wymaganiami tego instalera, albo używa starej wersji slave'a.
[#19] Re: bledy w WHDload

@mailman, post #18

Aha.

Apropo pinballow. Zainstalowalem na drugiej Ami Pinball Ilussion z "rodzynkow", ale nie zapisuje mi wpisow... :(
Teraz nie wiem czy tak ma ta wersja, czy cos innego...
[#20] Re: bledy w WHDload

@Andrzej Drozd, post #19

Pinball Illusions zapisy robi do nonvolatile. Obadaj czy przypadkiem nie robi go w RAM:ENV/.
[#21] Re: bledy w WHDload

@mailman, post #20

No, fakt...na drugiej Ami tylko gram i mozliwe ze nawet nie mam tego katalogu. Sprawdze i dam znac. :)
[#22] Re: bledy w WHDload

@mailman, post #20

Sprawdzilem Pinball Illusions z innego zrodla (4 obrazy Dupera, ktore przerobilem na .adf). Podmontowalem pod fms.device i zainstalowalem instalatorem. Teraz nie wiem czy sama gra, czy instalator, ale ktores z nich stworzylo katalog "Higscores" w sys:prefs/env-archive i ta wersja tam zapisuje rekordy.
Byc moze wersja z PPA nie tworzy tego katalogu, lub poprostu to tylko jakis pojedynczy zbieg okolicznosci w moim przypadku. Jezli jedak jest to jakis blad to mozliwe ze rozwiazaniem bedzie stworzenie recznie tego katalogu (niestety wykasowalem wersje z PPA rzed zainstalowaniem innej. Jezeli to wazne to sparawdze jeszcze raz.

PS.Wersja z PPA nie zapisuje sejwa do NonVolatile.
[#23] Re: bledy w WHDload

@mailman, post #18

uzywam ostaniej wersji 3.2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem