[#1] Fabuła w "Chaos Engine 2"
Czy "Chaos Engine 2" ma jakąś fabułę, uzasadniającą wszystkie czynności, które robi się w grze? W pierwszej części "CE" było intro, które tłumaczyło całą "intrygę", w dwójce tego nie ma, a pudełko z instrukcją eee... zgubiłem .

[#2] Re: Fabuła w "Chaos Engine 2"

@PopoCop, post #1

Tekst z instrukcji:

"The heart of Chaos Engine explodes in a blinding flash of light and, from the twisted remains, the face of Baron Fortesque appears. He speaks, bows his head and the image fades. As smoke clears no trace of the Baron can be found.
The Scientist steps forward and begins to examine the strange dials and bizzare read-outs that still seem to be functioning within the ruins. Suddenly he proclaims that the Baron has escaped and that the only way to catch him now is to use the remnants of the machine to follow him; back through time..."
1
[#3] Re: Fabuła w

@PopoCop, post #1

Chaos Engine 2 to straszny niewypal. Z jedynka laczy go tylko dobra grafika :(

DODALEM:

A moze to bylo tylko zludzenie? Tak czy siak dwojka rozni sie od jedynki. To zupelnie inna gra z ta sama grafika. Moze jakies slowa zachety jezeli sie myle... ;)



Ostatnia modyfikacja: 22.12.05 21:06
[#4] Re: Fabuła w

@Andrzej Drozd, post #3

Do gry trzeba nieco przysiąść i przestać zwracać uwagę na te dzikie kolory. Pierwsze wrażenie miałem bardzo złe i szybko tę grę wyłączyłem, ale po pewnym dłuższym czasie powróciłem do niej - i tak źle nie jest, grałem w większe niewypały. Należy tej grze dać szansę i wytrzymać pierwsze minuty, potem już idzie z górki.
1
[#5] Re: Fabuła w

@s2325, post #4

Zgadzam się. Gra nie jest zła, choć im dalej tym staje się bardziej przewidywalna i łatwa. Trochę niefortunnie dobrano kolory w pierwszym świecie (bo przecież dalsze etapy są całkiem, całkiem), ale ogólnie nie jest to jakiś straszny knot. Gra jest dobra, z całą pewnością nie jest zwykłym sequelem, do których się przywykło i to jest jej plusem. Sam pomysł także nie jest głupi. Jest inna niż pierwowzór i może dlatego sporej liczbie osób to przeszkadza.
[#6] Re: Fabuła w

@mailman, post #5

Macie rację, ja niestety nie miałem tyle cierpliwości by po zobaczeniu pierwszego etapu grać dalej. Wogule nie spodobało mi się to jak zachowuje się druga postać, znaczy się walczy przeciw nam, chyba że coś źle ustawiłem w opcjach.

[#7] Re: Fabuła w "Chaos Engine 2"

@PopoCop, post #1

Czy w tej grze można włączyc normalny tryb obrazu ? Czy zawsze jest podzielony na pół i dlaczego?
[#8] Re: Fabuła w

@s2325, post #4

Może po 10 latach, wreszcie nabrała mocy urzędowej? Zobaczymy.pomysł
[#9] Re: Fabuła w "Chaos Engine 2"

@Pawelek, post #7

Nie można. W drugiej części kooperacja między postaciami została zastąpiona rywalizacją.
[#10] Re: Fabuła w "Chaos Engine 2"

@mailman, post #9

Zepsuli drugą część bo jak tu grać na takim małym ekranie (pierwsza połówka), a do tego druga ruchoma połówka ekranu doprowadza do oczopląsu...
[#11] Re: Fabuła w "Chaos Engine 2"

@Pawelek, post #10

Zgadza się - rozprasza drugi ekran - stale zerkasz co robi przeciwnik i gdzie jest.

Zadań jest nie raz tyle w danej misji, że nawet nie wiesz co masz robić - przesz Joyem do wyjścia i jednocześnie bijesz rywala.

Zamiast iść za ciosem - wydać drugą część jako kontynuacja jedynki, to wyszedł crapp.

Zachowano ładną grafikę, muzykę (ogólnie jeśli chodzi o oprawę to jest klimat), za to zepsuto rozgrywkę.

CE2 wydano tylko na Amigę.

Jedynka rządzi i to zdecydowanie. Obowiązek dla każdego gracza.

NODE ACTIVATED !
[#12] Re: Fabuła w "Chaos Engine 2"

@Hubez, post #11

Masz talent do odkopywania... nie myslales o tym, zeby zrobic kariere w Archeo, Siostro z Genetix ?

Zamiast iść za ciosem - wydać drugą część jako kontynuacja jedynki, to wyszedł crapp.


Warto sie czasem zaglebic nad tematem, bo z perspektywy czasu wszystko staje sie jasne.
1996 to rok wydania Chaos Engine 2 (a tymczasem chaos jedynka to 1993 - zloty okres Amigi )
wiec "Tytanik Commodore" juz tonal i oni o tym dobrze wiedzieli, wydali szybko, byle by bylo poki jeszcze ktos mial Amige w domu.

Ogolnie w grze duzo rzeczy jest kompletnie nie przemyslanych ale jak sie czlowiek spieszy z wydaniem to wlasnie tak to wychodzi.

Swoja droga ja bym nawet zrobil chetnie watek o grach, ktore zostaly kompletnie "spieprzone" na Amen wlasnie przez niechlujstwo, szybko szybko i brak przemyslen no ale to temat rzeka..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem