[#1] Teenagent ECS
Witam

Pobralem z dzialu Rodzynki Teenagent w wersji ECS i jest problem z Disk 1.
Gra na prawdziwej amidze nie laduje sie z dyskietki ani z HD. Po wybraniu nowej gry nastepuje czarny ekran a stacja zaczyna czytac w nieskonczonosc :/
Czy ktos posiada poprawny Disk 1 w wersji ECS?
[#2] Re: Teenagent ECS

@MiggyKrisu, post #1

Sproboj "wypalic" dysk 1 na dyskietke jeszcze raz, byc moze dysk jest jakos "walniety" jezeli nie pomoze, popros kogos (np: mnie) o paczke z plikami zainstalowanej na dysku wersji. (skoro jest legalna to chyba mozna .Prawda??

[#3] Re: Teenagent ECS

@Logan, post #2

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Mam to samo. ani pod WinUAE ani na prawdziwej Amidze 600.
[#4] Re: Teenagent ECS

@gawee, post #3

Ja mam na cd

[#5] Re: Teenagent ECS

@MiggyKrisu, post #1

Obraz ADF jest walnięty. W wolnej chwili zgram go jeszcze raz i wyślę plik.


Benedykt Dziubałtowski

[#6] Re: Teenagent ECS

@MiggyKrisu, post #1

Ja wiem czemu mi się to nie zgrało. Kopiowałem oryginał a gra jest dosyć sprytnie zabezpieczona przed tego typu rzeczami. W końcu MOk robił to zabezpieczanie...... Ma ktoś jakiś pomysł na to??





Benedykt Dziubałtowski

[#7] Re: Teenagent ECS

@Benedykt Dziubałtowski, post #6

Może to tylko "protection track", czyli dyskietka ma 81 lub 82 ścieżki i na tej/tych dodatkowych ścieżkach nagrane jest zabezpieczenie...
Jeżeli nadal masz tą dyskietkę, to spróbuj zrobić obraz DMSem.
Dla 81 ścieżkowca składnia wygląda tak:
DMS READ Disk1.DMS FROM DF0: CMODE NONE LOW 0 HIGH 80

jeżeli obraz nie zadziała pod WinUAE, to spróbuj:
DMS READ Disk1.DMS FROM DF0: CMODE NONE LOW 0 HIGH 81
dla 82 ścieżek.

[#8] Re: Teenagent ECS

@APC74, post #7

Mam dyskietki. Przetestuje to jutro. sądzisz, ze to może być aż takie proste?




Benedykt Dziubałtowski

[#9] Re: Teenagent ECS

@Benedykt Dziubałtowski, post #8

Szczerze mówiąc wątpię. Ale sprawdzić nie zawadzi. :)

[#10] Re: Teenagent ECS

@Benedykt Dziubałtowski, post #8

A tak w ogóle to jest jeszcze "pigułka" na nasze bolączki ;) wydana przez Moka:
http://www.apc74.ppa.pl/PPA/TeenAgent_Amiga_Exe.rar

[#11] Re: Teenagent ECS

@APC74, post #10

No więc tak. Sposób z DMS nie działa bo po wpisaniu tego co podałeś wyskakuje komunikat informujący o tym, że podane wartości muszą się mieścić w zakresie 0-79 :)


Natomiast pliki są jakieś dziwne :P


Są zbyt duże aby zmieściły się na dyskietkę. Oryginał teenagent ecs plik startowy zajmuje 150kb. Jeśli podmienię ten plik w wersji zainstalowanej na dysku twardym to gra się wiesza zanim pojawi się ekran z plansza tytułową.



Benedykt Dziubałtowski

[#12] Re: Teenagent ECS

@Benedykt Dziubałtowski, post #11

Mok zapomniał je skrunczować, jakiś czas temu bawiłem się z tym za namową i z pomocą Don Adana, ale udało mi się chyba tylko z AGAową wersją, ta z ECS się zwiesza :(
Jakby co to Crunchmania czy StoneCruncher (czy jak im tam ;)) w ruch i spróbuj, pewno masz większe zdolności w obsłudze tych programów niż ja.



Ostatnia modyfikacja: 11.06.2009 19:15:49
[#13] Re: Teenagent ECS

@Shoonay, post #12

Ano jest jeszcze jakiś program sps??

http://www.softpres.org/


ponoć to cuś zgrywa całe dyskietki wraz z zabezpieczeniami. Ale za holere nie udało mi się tego odpalić. Tzn wogóle tego czeguś nie umia łobsługiwać :(




Benedykt Dziubałtowski

[#14] Re: Teenagent ECS

@Benedykt Dziubałtowski, post #13

Aha, ten co Ci tak namiętnie polecałem samemu się nim nie interesując i właśnie się okazało że wpuściłem Cię w maliny ;)
Na ich stronie znajduje się (w Download / User distribution) tylko program umożliwiający odczyt danych IPF w programach "trzecich" (pewno któryś z pakietu WHDLoad).
Po sam program do zrzucania obrazu musisz się zgłosić osobiście do autorów.
Cóż, chcąc zachować legalność procederu trzeba trochę konspiry ;)

[#15] Re: Teenagent ECS

@Shoonay, post #14

A to może ktoś by mi pomógł maila tłumacznąć? Bo mój inglish iz bad :(




Benedykt Dziubałtowski

[#16] Re: Teenagent ECS

@Benedykt Dziubałtowski, post #15

Myślę że zwykłe...

Hi,
I would like to try your software to dump a few of my original Amiga games.
Thanks

... powinno wystarczyć.

[#17] Re: Teenagent ECS

@Shoonay, post #16

Ticket Submitted

Dear Benedykt Dziubaltowski,

This is confirmation that your ticket has been submitted. To make it viewable by our staff it needs to be activated. An email has been sent to the email address supplied with a link that will activate your ticket.

Thank you,




Benedykt Dziubałtowski



Edycja:


No niestety ja programu do zgrywania IPF nie dostanę Znacie może jakiś inny soft, który jest wstanie zrobić wierną kopię dyskietki??



Ostatnia modyfikacja: 11.06.2009 20:27:49
[#18] Re: Teenagent ECS

@Benedykt Dziubałtowski, post #17

Najpierw sprawdz czy Twoja wersja uruchamia sie z dyskietki na Amidze, bo jezeli to jest kopia (bez traku zabezpieczajacego) to nie ma sensu robic z tego SPS-a. Z tego co pamietam to zabezpieczenie dogrywal Docent uzywajac Sybil-a. Jesli to jest oryginal (a nie kopia) to mozesz pewnie zrobic z tego Extended ADF (dysk pierwszy tylko) i pewnie bedzie dzialac
pod emulatorem. Chodzi o 80 trak. Angielska wersja TeenAgenta ECS jest na stronie Wanted Team-u.

[#19] Re: Teenagent ECS

@Benedykt Dziubałtowski, post #17

a czy w pakiecie WHDLOAD_DEV nie ma odpowiedniego programu?
[#20] Re: Teenagent ECS

@Don_Adan, post #18

Jakim programem zrobić Extended ADF?


Mam oryginał.


Benedykt Dziubałtowski

[#21] Re: Teenagent ECS

@Benedykt Dziubałtowski, post #20

Z tego co pamiętam TSGUI (darmowy, jest na aminecie) posiadał opcję "twórz specjalne ADF"

[#22] Re: Teenagent ECS

@Logan, post #21

Program jest chyba OK, tylko ma jedną wadę. Można nim zrzucić tylko traki od 0 do 79, a tu potrzeba zrzucić trak 80. Niektóre gry używały aż do 82 traków.
[#23] Re: Teenagent ECS

@Don_Adan, post #22

Mi się udało zrzucić tego adfa ze wszystkimi trackami 80 programem który mi poleciłeś. Problem polega na tym jak taka dyskietkę nagrać z powrotem?


Benedykt Dziubałtowski

[#24] Re: Teenagent ECS

@Benedykt Dziubałtowski, post #23

Czegoś takiego się nie da zrzucić do ADF-a. WWarp pozwala zrzucić to do formatu, który zachowa odpowiednią strukturę. Później ewentualnie TrackWarp, aby zamienić to w ADF-a.

[#25] Re: Teenagent ECS

@mailman, post #24

Sprawa z Teenagent nadal jest niewyjaśniona. W Rodzynkach mamy aktualnie:

- działającą wersję AGA (wymaga dysku pierwszego w napędzie) i CD
- działającą wersję ECS - angielska
- niedziałająca ani z HD ani z dyskietek polska wersja ECS.

[#26] Re: Teenagent ECS

@mailman, post #25

Wysłałem do SPS maila z prośbą o soft.

Benedykt, próbowałeś zrzucić ten dysk za pomocą TSGUI albo RAWREAD? Podobno umożliwiają tworzenie rozszerzonego ADFa, tylko trzeba trochę więcej niż 2MB RAM bo te obrazy mogą tyle zajmować .

[#27] Re: Teenagent ECS

@rafgc, post #26

http://www.softpres.org/download

[#28] Re: Teenagent ECS

@Shoonay, post #27

To są narzędzia do odczytu IPF a nie tworzenia. Program, który zrzuca obrazy dysków potrafi wygenerować plik od 5 do 10MB, który się im wysyła, a oni na jego podstawie tworzą obraz IPF.

http://www.softpres.org/faq#how_do_i_contribute_my_disks_for_preservation

http://www.softpres.org/faq:imaging_disks:requirements

[#29] Re: Teenagent ECS

@rafgc, post #28

Dokładnie.

I have imaged my disks using your tool. How do I make IPF files from them?
It is not possible for contributors to do this, it is a very complicated process. What happens is disk images are submitted to us, and our technical members create the IPF‘s only if the disks they were taken from are 100% correct and authentic. This is explained in much detail here.


W skrócie: Tworzeniem pliku zajmują się twórcy systemu. Nie podeślą Ci oprogramowania do tego, to Ty musisz podesłać im otrzymany obraz dyskietki a w zamian dostaniesz poprawny plik IPF.



Ostatnia modyfikacja: 10.07.2011 22:04:33
[#30] Re: Teenagent ECS

@Shoonay, post #29

Mailowłem kiedyś z nimi przez Shoonego ale nie będę z nimi współpracował. Trans GUI też sprawy nie załatwia ani DMS. Jeśli ktoś zna sposób na skopiowanie tej dyskietki to proszę dać znać.


Benedykt Dziubałtowski

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem