[#1] Homeworld misja 10
Utknąłem na Homeworld w misji 10 (rasa Kuushan) - dla przypomnienia - "Super Nova Station". Podchodzę do rzeczonej stacji z dwóch stron jednocześnie, niszcząc wszystkie siły przeciwnika po drodze, a potem zmasowany atak.

1. Rozwalam lotniskowiec
2. Czyszczę okolicę z okrętów/myśliwców nieprzyjaciela
3. Rozwalam stację

i... Nic. Na panelu pokazuje mi, że mam nie zaliczone zadanie - "destroy all defense forces". Ganiam po całej mapie, ale nikogo więcej nie znalazłem. Mapa taktyczna też nie pokazuje już żadnych czerwonych kropek. Co jest?
[#2] Re: Homeworld misja 10

@recedent, post #1

Powiem, że mam to samo.
@Kiero spróbuj przejść jeszcze raz z moim save :).

[#3] Re: Homeworld misja 10

@Korni, post #2

No nie wierzę, że tylko my dwaj tę grę przechodzimy. Hej, dotarł ktoś dalej?

P.S. tutaj jest mój save.
[#4] Re: Homeworld misja 10

@recedent, post #3

ja gre przeszedlem. nie mialem problemow z ta misja. aktualnie nie mam netu w domu i prawdopodobnie nie bede mial kilka dni, wiec odpowiem po weekendzie czy mam to samo.

[#5] Re: Homeworld misja 10

@kiero, post #4

Dzięki za odpowiedź. Przy okazji - The Player na MZ zgłasza to samo - trzech to już tłum, a imię jego legion. Coś musi być nie tak.

Szkoda tylko, że przyjdzie nam poczekać do przyszłego tygodnia - gra jest smakowita :)

A, i jeszcze bonus dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie mają ikonki - naści!
[#6] Re: Homeworld misja 10

@recedent, post #5

Hmm, ja rozwalilem wraza stacje i od razu mialem hyperspace jump aktywny. Z wieczora obczaje Twojego sejwa i zobacze o co kaman.

[#7] Re: Homeworld misja 10

@recedent, post #5

I nie wiem o co kaman. odpalilem Twojego sejwa, przelecialem sie ze 2 razy trasa na ktorej czesalem jednostki wroga i pustka a misja nadal incomplete. Posle Ci mojego sejwa z tej misji z aktywnym hyperspace jump bo nie mam koncepcji jak inaczej moglbym Ci pomoc.

[#8] Re: Homeworld misja 10

@Fazior, post #7

Szkoda. Dzięki za pomoc.

Jeszcze jedno, bo a nuż pomoże:
- Przejmowałeś jakieś wrogie jednostki na tej planszy?
- Jak szybko zająłeś się stacją? Bo mam wrażenie, że trochę zwlekałem, szwendałem się z dwóch stron, a może powinienem zaatakować od razu, frontalnie?
[#9] Re: Homeworld misja 10

@recedent, post #8

A jednak jest nadzieja:D. Chcialem wyzbierac przed chwila risursy i wyczailem ze tam siedza zakamuflowane(nie widac ich na sensorach) wraze jednostki. Do wszystkich zlozy na tej mapie prowadza pasy asteroidow(coby promieniowanie ominac) przelec sie po risursach i rozpierdziel wszystko co tam siedzi, moze pomoze. ps. nic nie przejmowalem, zaczela sie misja , wynalazlem co mialem wynalezc, zbudowalem na maxa destroyerow i dwa sensory i polecialem na ichnia stacje.

[#10] Re: Homeworld misja 10

@Fazior, post #9

Ale na moim sejwie? Jeszcze gdzieś siedzą bałwany? No, jeśli to ja ich nie zauważyłem to chyba zgolę włosy na klacie
[#11] Re: Homeworld misja 10

@recedent, post #10

Nie, na moim, ale nie widac tych jednostek ale siedza w "zlozach"risursow. Zreszta pisalem ze to szansa na zakonczenie, a nie tips jak zakonczyc. Czekaj sprawdze czy na Twoim sa i czy zniszczenie ich cos zmieni. Edit: sori zmeczony i wypity nieco jestem, odpalilem Twojego sejwa i widze ze wygrzebales juz alles wiec to co napisalem jest nieaktualne. Po prostu napisze co zrobilem:
- wynalazlem ta technologie od sensorka,
- nastepnie corwetki minujace,
- potem zbudowalem sensorkla i jakies grawitacyjne scierwo,
- zbudowalem na maxa destrojerow
i polecialem na stacje, cos przekombinowales najwyrazniej:).
Wysylam Ci dwa sejwy, przed atakiem na stacje i po, moze sam wyczaisz o co chodzi.

Ps, podam wersje jaka wyswietla mi sie w menu: Homeworld V 1C.06.1



Ostatnia modyfikacja: 30.09.2008 23:06:36
[#12] Re: Homeworld misja 10

@Fazior, post #11

A ja dodam jeszcze: Masz rację co do tych tajemnych fighterów w złożach. Posłałem pakiecik: Collector+Controller+Destroyer (Controller i Destroyer mają przypisany Guard Collectorowi) w jakieś ocalałe złoża i... coś się tam ujawnia, tzn. strzela do Collectora, ale Destroyer przysmaży raz i drugi i po zawodniku. Wygląda na to, że tu i ówdzie siedzi jakiś stealth fighter. Kłopot w tym, że resources się skończyły a końca misji nie widać :)

Chyba, że poprzednie złoża wyzbierałem nawet nie widząc, że coś tam praży do collectora.

Albo powód jest zupełnie inny :)

Acha, ja też mam 1C.06.1

P.S. Kiero, pochyl się nad nami, maluczkimi!
[#13] Re: Homeworld misja 10

@Fazior, post #11

No i problem rozwiązaliśmy. Okrężną drogą, niestety. Sejwy od Faziora zdały egzamin (konkretnie ten, gdzie już odblokowany był Hyperspace Jump). Ave Fazior!

A teraz do konkretów:

- gdy wczytuję save zrobiony przed atakiem na stację i atakuję ją sam - wspomniany quest (Destroy all defense forces) jest niezaliczony, a ja mogę sobie poprzesuwać stateczki.

- gdy wczytuję save zrobiony przez Faziora po ataku - Hyperspace Jump jest aktywny i wszystko gra.

być może chodzi o technikę ataku, albo kolejność (zawsze do tej pory niszczyłem najpierw lotniskowiec, potem okręty, potem stację). Jak na to wpadnę (póki co przechodzę dalej) to nie omieszkam poinformować.

Na wszelki wypadek (i dla wszystkich tych, u których wspomniany problem wystąpi) umieściłem w sieci sejwa z misji 10.

P.S. Acha, byłbym zapomniał - siedzące tu i ówdzie w resourcach Assault Frigate nie mają wpływu na odblokowanie Hyperspace Jump.



Ostatnia modyfikacja: 03.10.2008 21:15:40
[#14] Re: Homeworld betatesting :)

@recedent, post #13

OK, OK. Pozostałe plansze dały się przejść. Co prawda Efi nie wyrabia nawet przy wszystkim obciętym na minimum i jak mamy ostrą naparzankę na liczne floty to lubi się przyciąć, jednak przy odrobinie samozaparcia grę (jak widać) ukończyć da się.

Może jutro siądę ponownie do misji 10 i spróbuję trochę ją pomęczyć.
[#15] Re: Homeworld misja 10

@recedent, post #1

No dobra, próbowałem przejść jeszcze kilka razy z mojego sejwa z początku planszy, a nawet z ostatniego sejwa planszy dziesiątej.

Efekt zawsze taki sam: "Destroy all defense forces" się nie zalicza a planszy nie da się przejść.

Próbowałem przechodzić jak najszybciej, a także zagrabiając wrogie jednostki po drodze (dwa destroyery i jeden battle cruiser). Próbowałem odpuszczać wrogiemu carrierowi aż o mały włos byłby mi uciekł. Zero rezultatów.

Odechciało mi się sprawdzać co tam jest nie tak. Grę przeszedłem do końca, dzięki pożyczonemu sejwowi. Do misji 10 wrócę (może) przy następnej becie.

Na koniec kilka słów o moim konfigu:
-Efika
-Radeon 9200 SE 64 MB
-MorphOS 2.1
-Homeworld V 1C.06.1
[#16] Re: Homeworld misja 10

@recedent, post #15

To straszna lipa, jeżeli trzeba liczyć na łut szczęścia. Też jestem w misji 10, też rozwaliłem stację badawczą i dalej brak możliwości skoku. Co jest "nie halo"?

Podobnie jest zresztą z jedną misją we Freespace - zaliczam cele misji, a gra dalej nie pozwala mi wrócić do bazy.

[#17] Re: Homeworld misja 10

@Solo Kazuki, post #16

Ano lipa. Ale to tylko jedno felerne miejsce. Chcesz faziorowego sejwa?
[#18] Re: Homeworld misja 10

@recedent, post #17

Hmm... a kim gra?

[#19] Re: Homeworld misja 10

@Solo Kazuki, post #18

Kuushan.
[#20] Re: Homeworld misja 10

@recedent, post #19

To lipa^2, bo gram drugą rasą. Na dodatek w sumie jest to tylko prowizoryczne przeskoczenie błędu. Jestem ciekaw co jest nie tak. Czyżby nie włączała się od czasu do czasu jakaś flaga po zlikwidowaniu przeciwników? Albo trzeba przelecieć jakąś konkretną trasą? Tak czy inaczej dziwne, tym bardziej że niektórym osobom udało się ukończyć tą misję normalnie.

[#21] Re: Homeworld misja 10

@Solo Kazuki, post #20

Zgadza się. Na przykład The Player na MZ komentuje, że jak przechodził za drugim razem od początku to mu się udało bez problemów. Mi się nie udało niestety drugie podejście.

Nie sądzę, żeby to była kwestia trasy. Za każdym razem wybierałem inną - raz "na dwa baty" - część sił frontalnie, a część od tyłu, a drugi raz na chama frontalnie. Po zniszczeniu bazy ganiałem jeszcze gdzie się dało, wyzbierałem wszystkie drobiny złóż, nawet znalazłem parę ukrytych fregat przeciwnika i jakieś cusie w złożach (destroyer otwierał do nich ogień, ale nie wiem co to właściwie było, być może po prostu strzelał do tego, co zbierał collector, uznając to za obiekt ataku).

Wygląda na to, że tylko my dwaj jesteśmy zainteresowani tym bugiem. Skoro u innych działa...

Może spróbuję przechodzić grę wybraną przez Ciebie rasą, ale zanim dojdę do dziesiątej misji to może trochę potrwać :)
[#22] Gry na MorphOS

@recedent, post #21

Ja też spróbuję przejść tą misję od początku, może mi się uda.

A swoją drogą zauważyłem że sporo gier pod MorphOS jest "niedorobionych"... a raczej "niedobetatestowanych". W Knights & Merchants czasami tragarze przestają nosić rzeczy. Hexen II wywala mi się w piramidzie. We Freespace nie mogę ukończyć jednej misji, mimo iż wszystkie cele mam wykonane (i to pozytywnie). No i dochodzi teraz Homeworld. Ciekawe co jeszcze ma takie "niespodzianki"... :(

[#23] Re: Gry na MorphOS

@Solo Kazuki, post #22

Niestety, próbowałem 5 razy skończyć misję 10. Oczywiście bez skutku. Ciągle mam niezaliczone zniszczenie obrony stacji, pomimo iż wybiłem wszystko co było w pobliżu.

Zastanawiam się, czy może nie jest to zależne od wersji gry albo rasy, którą gramy. Ja mam wersję PL gry i gram Taiidanami.

Czy mógłby więc ktoś, komu się udało tą misję skończyć, spróbować skończyć tą misję z mojego stanu gry? Stan gry mam zapisany zaraz przed atakiem na stację, ale zanim pojawi się zadanie zniszczenia obrony.

[#24] Re: Gry na MorphOS

@Solo Kazuki, post #23

Po tym, co pisze Fazior w poście 7, prawdopodobnie nie uda się komuś takiemu ukończyć Twojego sejwa. Ale ja chętnie spróbuję :)

Tylko ciekawe, czy sejw z wersji PL podejdzie do ENG - co ciekawe, sejwy z wersji PC nie działają na wersji MOS i odwrotnie...

P.S. Acha, przypomniałem sobie, że wczytałem sejwa z misji dziewiątej (zawsze sejwowałem jeszcze raz przed Hyperspace Jumpem), skoczyłem do dziesiątej i też się nie udało przejść.
[#25] Re: Gry na MorphOS

@Solo Kazuki, post #23

Właśnie, po niebywałych poświęceniach, doszedłem do misji 10 Taidanami. Niestety to samo co wcześniej. Ale za to tym razem zapunktowałem przejmując Missile Destroyera w dziewiątej, więc jakaś satysfakcja jest :D.

P.S. Jak chcesz mojego sejwa to daj znać.
[#26] Re: Gry na MorphOS

@Solo Kazuki, post #22

Ja Freespace 2 (bo chyba dwójkę masz na myśli) skończyłem bezproblemowo pod MOSem.



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2009 22:04:40
[#27] Re: Gry na MorphOS - Homeworld

@Solo Kazuki, post #23

No i udało się - przeszedłem misję 10 Taidanami w następujący sposób: Przegrałem sejwa sprzed ataku na stację na Pegasosa Rzookola na Power Dev #6 a potem wykonałem atak. I poszło bez problemów. Z tym, że nie wiem, jaką miał wersję portu (miał przynajmniej dwie, wcześniejszą i późniejszą). Grę miał oryginalną w wersji angieskiej. Odezwij się jak chcesz rzeczonego sejwa na priv.
[#28] Re: Gry na MorphOS

@wali7, post #26

Nie, jedynkę

[#29] Re: Gry na MorphOS - Homeworld

@recedent, post #27

o cieszę się, że mogłem (nieswiadomie) pomóc :)

[#30] Re: Gry na MorphOS - Homeworld

@rzookol, post #29

Jeszcze pewnie masz tam gdzieś te sejwy :P Ale wygląda na to, że Solo albo dał sobie radę w inny sposób, albo zrezygnował z gry, bo nie zgłosił chęci posiadania sejwa. Cały mój wysiłek () na marne... :P

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem