[#31] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@Arbuz, post #30

No to czekamy... Proponuje raz na jakis czas pisac tutaj jakies bzdety coby temat nie spadl z top ten i przykuwal uwage:). Ew. musimy dopasc Zbysiuka, mistrza negocjacji.



Ostatnia modyfikacja: 01.10.2008 14:44:11
[#32] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@Fazior, post #31

No jak na razie w tym temacie to coś pisał Rzokool
[#33] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@Arbuz, post #32

Panowie, spokojnie :)

jesli chodzi o porty to ja portów gier z akceleracją 3d się nie podejmuję, uderzajcie do kierownika, miał zająć się kiedyś nexuiz

poza tym pare kwesti do wyjaśnienia.
Większość portów sprawia problemy gdyż:
- korzystają z bibliotek których nie ma w amigowych wersjach
- są niepoprawnie napisane
- mają błędy związane z grafiką jesli chodzi o big-endian/little-endian
- mają błędy z kodedem jesli chodzi o big-endian/little-endian
- wymagają 1 gb ramu lub więcej do kompilacji :D
- są napisane w C++ z rozszerzeniami których nie łyka gcc 2.95


lecąc dalej: duzą część portów można skompilować, np. HOTA, czy TWIN-E ale z uwagi na błędy w kodzie wspomniane powyżej nie można w nie grać ale cośtam sie uruchamiają. Część gier/programów się kompiluje ale wywala na starcie (tak jak nowe dosboxy :/ ) a większość się wogóle nie kompiluje.

jesli chodzi o plan moich portów to mam w zamiarze zrobić nowy port duke3d bo amigowa wersja jest troche niedopracowana. jak coś znajdziecie ciekawego to podsylajcie linki, się zobaczy czy da się coś z nimi zrobić

[#34] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@rzookol, post #33

A temat był o portach gier na OS3.x ...

Popieram porządnego Duka, pod warunkiem że pójdzie na 040 i będzie działał zdziebko szybciej niż na emulowanym Mac-u. A stąd prosta droga do Shadow Warrior który jest oparty na enginie Duka 3d :)

Rise Of The Triad też by nie sprawiło problemów klasykowi.

[#35] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@rzookol, post #33

"Większość portów sprawia problemy gdyż:"

[...]


No to piszesz o portach czy rekompilacjach? Bo portowanie to też poprawienie problemów o ktorych piszesz. Wiadomo, że nie wszystkie można poprawić, ale przynajmniej 4 z twojej listy tak.

"lecąc dalej: duzą część portów można skompilować, np. HOTA, czy TWIN-E ale z uwagi na błędy w kodzie wspomniane powyżej nie można w nie grać ale cośtam sie uruchamiają. Część gier/programów się kompiluje ale wywala na starcie (tak jak nowe dosboxy :/ ) a większość się wogóle nie kompiluje."

No sory, ale jeżeli wszystko co robisz to kompilacja i sprawdzenie czy dziala, to nie mow, ze zrobiles port. Jezeli cos sie wiesza a dziala na oryginalnym systemie, to sie szuka przyczyny takiego stanu.

[#36] Nexuiz port

@kiero, post #35

Kiero a ten Nexuiz to ma szansę się pokazać na Pegu? Mamy robic zrzutę?
[#37] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@kiero, post #35

piszę o portach linuxowych gier komercyjnych a nie o portach - amigowych kompilatach i bynajmniej nie uważam tego co skompiluje jako port :) dlatego jak już zajmę się duke3d to sdla tam nie będzie wogóle :)

ps. sam pisaleś, że hota wali się podobnie pod windą :P

[#38] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@kiero, post #35

Rune the best game!

http://www.humanhead.com/files/RunePubSrc107.zip

http://www.drzazga.yum.pl/PKP-KLAN//photos/rsz_7.jpg


Kiero jest szansa na port ? i boski multiplayer ok, racja



Ostatnia modyfikacja: 01.10.2008 21:37:04
[#39] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@kiero, post #35

Kiero, moze juz czas zebrac pare zlociszy za swietna prace, dzieki za homeworlda, freespace i co tam jeszcze. Teraz jest szansa ze ludziska z checia wrzuca zlocisze na porty mosowe. Rune to nie amigg - mysle wiec ze i "zachod" sie dolozy.

[#40] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@Fazior, post #39

Ja się podpisuję pod tym - spokojnie mogę się dołożyć finansowo do projektu portowania jakiejś fajnej gry, tym bardziej że to co już mamy dzięki kiero to kawał świetnej roboty OK
[#41] Re: Możliwe nowe... porty emulatorów pod MOS?

@wali7, post #40

Wiem że wyskoczę przed szereg, ale ja osobiście bym wolał np. dobry emulator GBA (obecnie dostępny dla MOS to "szybki port" i działa wolno jak diabli) czy choćby Mac'a (Obecny port Basiliska wiesza się jak cholera, a MoL wymaga Linuxa). Dlaczego? Bynajmniej nie dlatego, że nie chciałbym portów gier, bo chętnie bym pograł w to lub tamto pod MOS. Po prostu bardziej "ekonomiczne" jest przeportowanie emulatora, dla którego jest ileśtam gier, niż tylko jednej.

Oczywiście dodam że źródła emulatorów także są raczej dostępne. Jako emulator GBA polecam Virtual GameBoy Advance.

A co do portów samych gier to popieram to, co napiał BULI - nie ma sensu portować gier, które są dostępne pod emulacją. Mi osobiście brakuje dobrych strategii i "zachodnich" RPG (bo "wschodnich" jest sporo choćby na PSX... czyli FPSE ;) ).



Ostatnia modyfikacja: 02.10.2008 10:39:13
[#42] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@Fazior, post #39

Ja to nawet doloze sie i z pólnocy


Cos na zachete :

http://www.drzazga.yum.pl/PKP-KLAN/upload_files/mamboloeohrehe.jpg

Trzeba przyznac, ze jest gdzie polatac/powalczyc w tej grze :twisted ...

http://www.drzazga.yum.pl/PKP-KLAN/iframemaps2.html
[#43] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@ede, post #42

Runa przelazlem jak sie pojawil, nie wiedzialem ze tyle dodatkow do tego sie pojawilo.

[#44] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@Fazior, post #43

Hi, :) no ja nie przeszedłem/prze;azłem, ale takie cos

na mosie zimowa pora to bym chcial jak cholera.

A tak po za tym to tych dodatkow jest zapewne trylion jeszcze,

te co dalem linka to znajomy specjalista nasz rodak ;) zbudowal za pomoca dolaczanego edytora do Rune.
[#45] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@ede, post #44

Multiplayer Rulez !

W DM Museum sa obrazy z Grunwaldu, Niemcy musza na to patrzec hhe

i szwedom pod Kircholm moznaby dokopac znowu
[#46] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@ede, post #45

no co ty, ja czekam na obraz z Bitwy pod Hragrts (dzisiaj okolice Pcimia), gdzie grupa Homo sapiens (moich przodków) starła się Homo neandertalensis (coś koło 60 000 lat temu)... ich potomkowie (jest ktoś taki - odezwijcie się :) ) muszą na to patrzeć
[#47] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@wali7, post #46

Homo sapiensy przylazly z Afryki i mieli lzejsze ubrania, natomiast Neandertalensisy pewnie przegraly dlatego ze ciezko bylo im sie poruszac w swoich skorzanych uniformach. Pomysl, nikomu przeciez nie byloby wygodnie chodzic w jakims pomponie. :P

[#48] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@Andrzej Drozd, post #47

no prawda, ale u nas wtedy było zimno jak w dobrych klasy zamrażarce - zniknięcie neandertalczyków to bardzo dziwna sprawa (może po prostu się nie pokazują - siedzą w domach i pykają na okrągło w gierki na PS3 ;) )
[#49] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x.Dopisujcie się

@jarecki130, post #1

sorry za ot moze kogos zainteresuje (rmvb)
http://forms.helixcommunity.org/helix/builds/
https://common.helixcommunity.org/2004/devdocs/quickstart



Ostatnia modyfikacja: 03.10.2008 15:48:02
[#50] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@ede, post #42

LUDZIE TO JEST POST O PORTACH NA AMIGE A NIE MOSA !!!
Sprawa dotyczy autora portu RED ALERT a nie innych osób.Jesli tak bedziecie postępować to nie napisze ON żadnego portu !!!

[#51] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x

@jarecki130, post #50

Dziwisz się? Zadałeś bardzo otwarte pytanie. Propozycja powinna wyglądać inaczej. Należałoby w porozumieniu z autorem uzgodnić co autor portu OpenRedAlert jest w stanie zrobić, stworzyć listę, a następnie szukać osób zainteresowanych tym, co autor może. W wątku który otworzyłeś podpisze się każdy, kto chce coś zobaczyć na AmigaOS (i MorphOS). Trzeba spojrzeć realnie co jest możliwe do zrobienia, lecz to może zrobić jedynie autor. Następnie spośród kilku(nastu) pozycji dokonać wyboru.

[#52] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x

@mailman, post #51

Prosze przeczytać nazwe postu-dotyczy tylko amiga OS

[#53] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x

@jarecki130, post #52

W nazwie postu jest też napisane "pory gier", a jakoś nikt się na temat warzyw nie wypowiada.

A odnośnie tematu: Jeśli będą to, jak piszesz, gierki SDL-owe to powinny chyba ruszyć na MorphOSie bez modyfikacji.
Jeżeli się mylę, to niech mnie ktoś z błędu wyprowadzi.
[#54] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x

@jarecki130, post #52

A gdzie te "możliwe porty"?

[#55] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x

@jarecki130, post #52

Przez pewien czas było jak byk w temacie: Możliwe nowe porty gier pod os3x i MOS
[#56] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x

@jarecki130, post #52

sory jarecki ale chocby po pobieznym looknieciu na gry opensource to raczej z tych portow mozliwych pod os3x zostaje Duke i rise of the triad i to pod warunkiem ze nie beda to porty korzystajace z sdl. Cala reszta ma szanse ruszyc ale tylko na kompach z czyms mocniejszym niz 68k. Wypisywanie listy gier ktore chcialo by sie zobaczyc na ami 68k nie ma sensu, trza szukac tych ktore maja otwarte zrodelka, a te niestety trzeba nakarmic g3/g4.

[#57] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x.Dopisujcie się

@jarecki130, post #1

Dobra. To ja proponuję port Metal Gear Solid. Nawet się dorzucę, choć grać nie będę na pewno.

[#58] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x

@jarecki130, post #52

Jak widzę niestety dalej śnisz, i nikt jeszcze ciebie z tego snu nie obudził (choć kilku bezskutecznie próbowało, choćby Fazior). Więc ja spróbuje.

Kolego jarecki, post ten w podstawowej formie miał się do rzeczywistości jak szansa przepłynięcia atlantyku na łódce z wiosłami - czyli że jakieś szanse są, ale jakoś nikt do tego się nie rwie. Ciesz się że w ogóle wyszedł OpenRA. Ale ja bym na więcej nie liczył. Dlaczego? Bo większość tych portów nie zadowoliła by się nawet twoim PPC. Niestety w dzisiejszych czasach wchodzą w rachubę sprzęty conajmniej pokroju Efiki lub Sam440. A na nie jest MOS lub OS4. Stąd też słuszne rozszerzenie (jeżeli nie w ogóle zmiana) tematu.

Oczywiście należy pamiętać że jest sens rozważań o grach wolnoźródłowych. Gry bez uwolnionych źródeł są właściwie marzeniami w stylu "jakbym wygrał milion...".

Edit: jedyną w sumie szansą dla classica jest NatAmi, jak wyjdzie. Jednak jak na razie szanse są takie, jak pisałem - czyli że prawie żadne.



Ostatnia modyfikacja: 05.10.2008 13:24:44
[#59] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@jarecki130, post #50

http://www.echo.szczecin.pl/wydarzenia-02,17-3133-w_80_dni_kajakiem_przez_atlantyk.html
[#60] Re: Możliwe nowe pory gier pod os 3x i MOS

@SzaryWilk, post #59

spam

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem