[#1] Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?
Witam! Jak myślicie koledzy Czy powstanie kiedyś super frog na PC w nowej odsłonie ?? Czy podejmie sie tego wyzwania jakaś firma ? Chciałbym aby wyszła nowa wersja Żaby w 2D :) Jednego jestem pewien zaintetresowanie grą było by ogromne ! Wystarczy wpisac SUPER FROG w google i wszystko samo mówi za siebie. To są moje marzenia może kiedyś sie spełnią Był bym w stanie zapłacić za tą gre nawet 200 zł Szkoda że nie wiem jak sie robi gry :) Bo jakbym wiedział to by było już 10 seri super froga :) hehe oczywiście żartuje :) Każdy ma jakiegoś fioła ja mam na punkcie tej gry :) Teraz szykuje skina do gg SUPER FROG :) ok 3 majcie sie i piszcie ! Nie umiem pisać po angielsku bo chętnie bym zapytał team17 Czy jest jakaś szansa.



Ostatnia modyfikacja: 06.11.2008 00:22:01
[#2] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@SUCHAR, post #1

Gry 2D na PC to już prehistoria, wszytko musi być 3D. Szanse na nowego, komercyjnego, Superfroga w 2D są więc nikłe.
Być może powstanie jakaś amatorska produkcja, ale pewnie zaraz Team17 się przyczepi, że prawa autorskie itp. itd.

[#3] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@PopoCop, post #2

Już nie tylko gry 2D a nawet platformówki to już prehistoria, przynajmniej w takiej formie jak np: "Superfrog" z lat '90. Jedyna szansa to "Virtual console" na Wii ewentualnie "XBL Arcade". Super patentem byłoby stworzenie pełnoprawnego sequela (sporo usprawnień i nowości jednak z klimatem dawnego SF) SuperFroga na DS'a.

Ktoś mi wspominał , że T17 planują kontunuacje Alien Breed, ale nic mi więcej na ten temat nie wiadomo

[#4] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@Logan, post #3

Szkoda ze nie kombinują zeby zrobić coś co jest tak popularne . Przecież na $ im zależy .Ja też słyszałem o alien bred ze coś robią .Żeby Team 17 rozumiał język Polski to można by było z nimi gadać i czegoś sie dowiedzieć :) Dla mnie gry 3 d to jedna wielka kupa . Ale to jest moje zdanie.



Ostatnia modyfikacja: 06.11.2008 11:37:01
[#5] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@SUCHAR, post #4

Zawsze jest nieoficjalny edytor poziomów do SuperFroga - możesz sam coś "upichcić" na wersji dla CD32 ;)



Ostatnia modyfikacja: 06.11.2008 13:10:21
[#6] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@PopoCop, post #2

W ciągu ostatnich 2 lat Team17 stworzyli cztery gry, wszystkie bez wyjatku 2D:
Lemmings na PS3 i PSP (http://www.us.playstation.com/PS3/Games/Lemmings)
Worms na XBLA (http://www.xbox.com/en-US/games/w/wormsxboxlivearcade/details.page/)
Worms Open Warfare 2 na PSP (http://www.wormsopenwarfare2.com/) - wersję na DSa przygotowała inna firma
Worms Space Oddity na Wii

Gry były udane, Worms Open Warfare 2 nawet bardzo (moim zdaniem najlepsze Wormsy od czasu Director's Cut) a jedynym problemem był fakt eksploatowania ciągle tych samych serii (Worms i Lemmings). To akurat ma się zmienić i w przyszłym roku firma planuje ofensywę - można o tym poczytać na blogu dyrektora Team17: http://spadget17.blogspot.com/2008/09/under-radar-alien-breed.html
Na początek zapowiedziano nowego Alien Breeda (po raz kolejny ze ścieżką muzyczną przygotowaną przez Allistera Brimble) i - tłumacząc ostatnie zdanie z przytoczonego wpisu: "Będą też inne zapowiedzi, rok 2009 będzie dla nas dosyć pracowity".



Ostatnia modyfikacja: 06.11.2008 14:20:18



Ostatnia modyfikacja: 06.11.2008 14:20:44
[#7] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@SUCHAR, post #1

Myślę, że nawet gdyby powstała druga część Super Froga, to choćby nie wiem jak była fajna, to i tak byłaby gorsza od jedynki, bo drugie części (np. filmów, gier) często są gorsze, poza tym to nie byłby już ten sam klimat, a jest on bardzo ważny, żeby gra była fajna i mile wspominana przez i po latach. :) Sądzę również, że są małe szanse na to, żeby druga część powstała, ale gdyby się tak stało, to mimo wszystko chciałbym ją zobaczyć i rozumiem Twój entuzjazm. :)
[#8] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@PopoCop, post #2

Istnieją jeszcze gry 2.5D. :) Bardzo popularny ostatnio sposób przedstawiania świata gry. Co mam na myśli pod pojęciem 2.5D? Ano normalne 2D (czyli tak jak w np. SuperFrog chodzi się w lewo/prawo i w górę/dół) ale całość jest rysowane w 3D. Daje to niesamowite dodatkowe możliwości. Dzięki 3D można lekko pochylać, obracać, przybliżać kamerę. Obiekty są 3D więc są płynne obroty w każdej osi, można użyć kości do animacji, jest światło. Wszystkie zalety 3D, a gra nadal jest 2D. Przykłady? No chociażby Little Big Planet, które zatrzęsie Ziemią już wkrótce. Jakieś nowe Mario Brosy też takie są. Mi się marzy taki Another World albo Shadow of the Beast... :)

[#9] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@PopoCop, post #2

Pograj w PopoCop napisał(a):

> Gry 2D na PC to już prehistoria, wszytko musi być 3D. Szanse na
> nowego, komercyjnego, Superfroga w 2D są więc nikłe.
> Być może powstanie jakaś amatorska produkcja, ale pewnie zaraz
> Team17 się przyczepi, że prawa autorskie itp. itd.

Pograj w World of Goo. Gra z tego roku, polecam bardzo.
[#10] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@madman15, post #9

Ooo, tak. Również polecam.
Co prawda silnik jest zdaje się 3D (patrz kanciaste załamania fal tekstur tafli "płynu glucianego" którego ilość podlicza się na końcu każdego poziomu), ale rozgrywka odbywa się w najczystszej postaci staroszkolnym 2D. ;)



Ostatnia modyfikacja: 06.11.2008 17:10:09
[#11] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@5h00n4y, post #10

Być może, nie interesuje mnie to zbytnio. Za to rozbroił mnie dialog pod koniec: "- Świat zyskał trzeci wymiar. Co robić? (w domyśle - panika) - Zamknij jedno oko".
[#12] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@SUCHAR, post #1

Ja tez kiedys myslalem o wskrzeszeniu super froga w nowym wykonaniu, jak rownierz chcialem kiedys zrobic remake roadkill z CD32. Niestety moje zapaly skonczyly sie na zrobieniu grafiki. Probowalem nawet w gamemakerze, takze z mizernym rezultatem. Moj avatar z SF wypikselowalem i zainowalem sam, nie jest zadnym ripem z orginalnej grafy.

[#13] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@Koyot1222, post #12

Ej no, to edytor (post #5) w łapy i do dzieła! OK
Nic Ci więcej nie trzeba. ;)

Mogłbyś wysłać mi na maila? Chętnie bym to zobaczył.

[#14] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@5h00n4y, post #13

przykro mi ostal mi sie jeno ten avatarek po awarii mojego 80 gb dysku z dorobkiem 5 lat pracy. Laboratorium zaspiewalo 4 000 zl za ekspertyze i zgranie pozostalosci danych bo spalilo sie wszystko ze srodkiem wlacznie. (z tad prace moje w dziale graffiti nie istnieja tez juz w formie otwartych wektorowo bitmapowych plikow :(, roadkille i lotusy) Na szczescie umiejetnosci pozostaly. Nie wiedzialem o edytorze, chetnie sie nim zainteresuje, sciagnalem i zobacze co uda mi sie zrobic w miare skromnych mozliwosci czasowych.

[#15] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@Koyot1222, post #14

Uuuuu, szkoda...

Edytorem da się sporo, można wyedytować wszystkie sprajty, grafiki między poziomami i wszelkie "triggery" dla przedmiotów, pułapek, przeszkadzajek, wrogów, itp, itd.
Polecam.

[#16] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@madman15, post #11

ee tam, urodzilem sie z wada jednego oka drugie z nadzwrocznoscia zdominowalo moje patrzenie na swiat. Od urodzenia caly moj swiat nie jest taki trojwymiarowy jak innych osob, druga sprawa nie moge korzystac z wszelkich dobrodziejstw stereoskopii. 2D rulz!

Tak na marginesie, to z platformerow 2d w 3d czekam na nowego prince of presja na NDS. Do tego sterowanie troche ala Abuse az mi leci slinka. Jesli nie spartola klimatu bede urzeczony bo wyglada swietnie.

[#17] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@SUCHAR, post #1

Wersja 3D myślę, że nikomu by nie przeszkadzała, gdyby była z widokiem takim jak w BC Rearmed (patrzcie na screeny z boku, kurde nawet nie wiedziałem, że tam jest też izometryczny widok z góry :)):
http://www.gry-online.pl/S026.asp?ID=6268

[#18] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@El Amigos, post #17

ja szczeze mowiac, zawsze wyobrazalem sobie sequel SF, jako gre o tak dobrej dynamice jak Sonic segi (oczywiscie te 2D) i grafice plynnej i szczegolowo animowanej jak metal slug neogeo.

W odpowiedzi na #12

Wspolpracowalem jeszcze z tworca gry Eve pod mosa, nawet zrobilem kilka grafik. Ale autor chyba zarzucil juz projekt bo sie juz nie odzywa, nie potrzebuje juz mojej pomocy.

http://img356.imageshack.us/my.php?image=equip2qv1.png
http://img243.imageshack.us/my.php?image=evegraphictemplateix6.png
http://img221.imageshack.us/my.php?image=evetemplate001rw8.gif
Prace powstaly najpierw w formie wektorowej, niestety tez juz nie moge ich odzyskac, tyle co pozostalo.



Ostatnia modyfikacja: 06.11.2008 23:48:51



Ostatnia modyfikacja: 07.11.2008 00:06:08



Ostatnia modyfikacja: 07.11.2008 00:07:06
[#19] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@Koyot1222, post #18

A gdzie znajde super froga w wersji cd32 do przeróbki
?? Ten editor bajeczka:)

[#20] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@SUCHAR, post #1

Team17 wziął się za kolejnego Alien Breeda, więc może i za Froga kiedyś się weźmie.

[#21] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@madman15, post #9

Swietnie zapowiadajaca sie gre 2D znajdziecie tu: Limbo. Oczy mi wyszly, gdy zobaczylem concept arty i wideo. Piekna gra.



Ostatnia modyfikacja: 07.11.2008 10:38:10
[#22] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@SUCHAR, post #1

jest stronka fansite, zobaczcie sobie

http://pooka.ezri.mine.nu/sfrog/

[#23] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@Lokaty, post #21

Już Znalazłem świetna sprawa .Czy ktoś już próbował bawić sie tym edytorkiem bo nie moge obczaić jak wrzucić swoją grafike do gry . Już potrafie zmieniać plansze ":)

[#24] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@Lokaty, post #21

Szkoda tylko, że ten teaser wisi już jakiś czas (zdaje się że conajmniej od maja 2008), a gry jak nie widać tak nie widać... :(

[#25] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@SUCHAR, post #23

> ktoś już próbował bawić sie tym edytorkiem bo nie moge obczaić jak wrzucić swoją grafike

Bawiłem się, oj tak, i nawet ochotę na mały remake miałem...

Swoją grafikę wrzucasz w Tools > Graphics > Import
Plik musi być jako BMP o dokładnie tych samych parametrach co oryginał z gry.
Najlepiej więc "wyrzucić" najpierw wszystko z gry, i potem zmieniać, na podstawie tych danych.



Ostatnia modyfikacja: 07.11.2008 12:02:16
[#26] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@5h00n4y, post #24

Chyba nawet dluzej, ale nic dziwnego - za koncept gry w zasadzie jest odpowiedzialna tylko jedna osoba. Do tej pory gosciu poszukiwal programisty i chyba "kogos jeszcze" ;), a sam projekt jest/byl dotowany przez Dunski rzad.

[#27] Re: Super Frog 2 Czy Kiedyś go Ujrzymy?

@Lokaty, post #26

znalazlem w necie informacje na ten temat jakies 2 lata temu, wydaje mi sie ze gra ma wielkie szanse na publikacje razem z nowym Duke nukem.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem