[#1] Ulubione gry?
Jakie są wasze ulubione Amigowe gry



Ostatnia modyfikacja: 29.12.2008 11:34:27
[#2] Re: Ulubione gry?

@patrick2012, post #1

Pewnie zaraz posypia się cale listy, ale jeśli chodzi o jeden szczególny tytuł który utkwił mi na zawsze w pamięci to będzie Diggers CD32. Piękny, ogromny fantastyczny świat przedstawiony w prostej, trochę banalnej formie. Obok Jetstrike, Roadkill, Super stardust i Super skidmarks, to najczęściej "odświeżana" przeze mnie płytka :D



Ostatnia modyfikacja: 29.12.2008 12:02:26
[#3] Re: Ulubione gry?

@Koyot1222, post #2

Ishar 2
High Seas Trader
Doman
Mortal Kombat 2
Sensible World Of Soccer

Tyle mi na razie przychodzi do glowy :)

[#4] Re: Ulubione gry?

@patrick2012, post #1

Moje ulubione tytuły to:
- Fire Force
- Crazy Cars 3
- Lotus 1, 2, 3
- Street Rod 1, 2
- Test Drive 2
- Titus the Fox
- Superfrog
- F17 Challenge
- Worms
- Cannon Fodder
- Sensible World Of Soccer



Ostatnia modyfikacja: 29.12.2008 12:07:51
[#5] Re: Ulubione gry?

@patrick2012, post #4

cadaver, cadaver i jeszcze raz cadaver ok, racja

jak byłem za młody i za głupi żeby samodzielnie przejść chociaż pół pierwszego levelu zacząłem grać z solucją i nieco spierniczyłem sobie przyjemność... co prawda od pewnego momentu nawet z solucją nie dałem rady, ale nie przeszkodziło mi to w nauczeniu się jej prawie na pamięć (computer studio, to był periodyk OK )

całe szczęście jest jeszcze dodatek Pay off - (w którym też utknąłem, całe szczęście bez solucji) - chyba czas wrócić i spróbować raz jeszcze

aha, no i choć to gra zasadniczo amigowa, to gram na dosboxie, bo ogólnie dostępne adf'y są zrypane - "jedynka" wali się na 2 levelu a Pay off na początku pierwszego

[#6] Re: Ulubione gry?

@robak, post #5

Widzieliście to
http://pl.youtube.com/watch?v=K4ta4OYhsEY

[#7] Re: Ulubione gry?

@patrick2012, post #1

wszystkie ;) to co teraz wychodzi na konsole i pc to zenada popykasz w te fajerwerki i ci sie znudzi szybko .. a taki chaos engine we 2 osoby ;) ile radosci ..

[#8] Re: Ulubione gry?

@HOŁDYS, post #7

HOŁDYS, zgadzam się w 100%. Mój kolega gra w Gran Turismo 4 już ze 2 lata. Mi to już by się dawno znudziła OK

[#9] Re: Ulubione gry?

@patrick2012, post #8

Jakie formaty muzyki odtwarza Amiga CDTV

[#10] Re: Ulubione gry?

@patrick2012, post #9

CD Audio.

[#11] Re: Ulubione gry?

@GumBoy, post #10

ona ma jakis specyficzne te CD Audio .. wiem bo bawilem sie tym

[#12] Re: Ulubione gry?

@HOŁDYS, post #11

Zwykłego nie przeczyta?

[#13] Re: Ulubione gry?

@GumBoy, post #12

przeczyta jesli mowisz o CDAA ..

gry maja sciezki dzwiekowe jakies specyficzne

[#14] Re: Ulubione gry?

@HOŁDYS, post #13

Chyba nie wszystkie. Jakieś odtwarzałem na zwykłym sprzęcie.

[#15] Re: Ulubione gry?

@patrick2012, post #1

wow, ale temat :)

- Dune 2
- The Settlers
- Cannon Fodder
- Mortal Kombat 2
- Sensible World Of Soccer
- Lotus 1, 2, 3
- Worms

i pewnie wiele innych o ktorych nie pamietam w tym momencie :)

[#16] Re: Ulubione gry?

@Paul, post #15

Widzieliście CDTV CR na eBay'u Bo była

[#17] Re: Ulubione gry?

@HOŁDYS, post #7

Kwestia gustu... Jednak nie wmówisz mi że takie Micromachines v.3 na 8 osób to nie jest przednia zabawa :D
[#18] Re: Ulubione gry?

@elektro, post #17

;ech, wtornosc tylko. Tyle lat wczesniej, Super skidmarks u mnie w chacie, 8 osob to byl dopiero czad :D Przepychanki, zabieranie pada, zakrywanie klawiatury, rzucanie ciezkimi przedmiotami w przeciwnika, palce w oczach, gryzienie w piety... ech to byl czas...



Ostatnia modyfikacja: 29.12.2008 19:45:52
[#19] Re: Ulubione gry?

@Koyot1222, post #18

Ja pamiętam jak grałem na PSX-ie (moja pierwsza konsola) w Gran Turismo i w Crasha Bandicoota. To były czasy

[#20] Re: Ulubione gry?

@patrick2012, post #19

Ja pamietam jak moi kumple posiadajacy PSXy i PCty, przychodzili do mnie po szkole (albo w czasie szkoly:P ) i rypalismy do bolu w kupe fajnych prostych gier na Ami. Prym wiodl wtedy "brutal homicide" i "alien breed Tower assault", ech lezka sie w oku kreci.

[#21] Re: Ulubione gry?

@Koyot1222, post #20

Ja znalazłem po 2 latach swojego PSX-a (wersja PSOne, czyli ta mniejsza) wraz z padem, zasilaczem (orginalny 220V) i kabel EURO do telewizora. Dostałem go na 6 urodziny

[#22] Re: Ulubione gry?

@patrick2012, post #21

6 urodziny, zazdroszcze, ja swoja pierwsza amige (cd32) (he he pierwszy w domu komputer!) kupilem na spule z bratem, dopiero na 15 gwiazdke. Wczesniej w domu byl tylko pegazus. 3 lata pozniej na moim biurku wyladowala 1200 infinitiv i juz nie trzeba bylo zondlowac Cdromami zeby odpalic jakies demko pod WB.

[#23] Re: Ulubione gry?

@Koyot1222, post #22

Jeszcze PSOne jest przerobiony. Pamiętam jak mój brat cioteczny nadepnął na PSOne, ale działa (uszkodzone ma poktrętełko na które sie wsadza płyty). Skleiło sie i chodzi

[#24] Re: Ulubione gry?

@patrick2012, post #1

Logiczne:
* Benefactor
* Lemmings
* Lemmings 2 the Tribes
* One Step Beyond

Strategie:
* Dune 2
* Napalm
* Settlers

Wyścigówki:
* Lotus 2
* Lotus 3
* Super Skidmarks

Platformówki:
* Superfrog
* Ruff'n'Tumble

Strzelanki:
* Cannon Fodder

Strzelanki 3D:
* Gloom
* Alien Breed 3D II
* Genetic Species
* Death Mask

Przygodowe:
* Gobliins 2
* Goblins 3
* The Lost Vikings
* Another World
* Flashback

Różne:
* Worms DC
* Pinball Fantasies
* Pinball Illusions
* Slam Tilt

[#25] Re: Ulubione gry?

@patrick2012, post #1

Gunship 2000 (fantastycznie przy tym odpoczywalem, do dziś odpalam co jakiś czas),
The Settlers,
Lotusy wszystkie,
Vroom,
Darkmere,
Simon the Sorcerer,
Goblins (bodajże 3, gdzieś mi się zgubiły dyskietki, niestety),
Swiv (strzelana zadyma Wszechczasów,
Lemmings (oczywista sprawa!),
Ishar 2,
Dawn Patrol.

Z szacunkiem
Des
Ps. Aha, no i jeszcze takie coś, co nazywało się bodajże Golden Axe, pierwsza gra którą odpaliłem na swojej pierwszej Ami.
Pps. Generalnie mało grałem. Kiedyś, gdy i w domu, i w pracy stalo kilka rozmaitych i w rozmaitych konfiguracjach Amig, nie było czasu po prostu. A dziś brak i czasu, i ochoty



Ostatnia modyfikacja: 31.12.2008 17:40:39
[#26] Re: Ulubione gry?

@Des, post #25

A, no i zapomniałm od dwóch cudeńkach cudnych - Flashback i Another World.

[#27] Re: Ulubione gry?

@Koyot1222, post #18

Proszę cię z tą wtórnością, serio. ;] A po prawdzie nie ważne na czym grasz, tylko czy masz do tego pasję i to się najbardziej liczy na moją głowę. BTW:Po piętach się nie gryżliśmy, ale z większego hardkora to... Kumpel ucinający cążkami kabel zasilający od c64 podczas jego pracy - bezcenne. :D
[#28] Re: Ulubione gry?

@Des, post #26

a ja teraz odkrywam na nowo CIVILIZATION :) genjalna gra !!!

[#29] Re: Ulubione gry?

@HOŁDYS, post #28

Civilization jest genialna dopóki nie nauczysz się w nią grać :). Choć i tak ostatnio z miesiąc temu miałem znów civimanię i pogrywałem w to przez tydzień różnymi krajami. Mimo wszystko, komputerowi przeciwnicy trochę mnie w tej grze wkurzają. Gdy są na skraju wykończenia, nie mobilizują armii, produkują często dyplomatów, totalne zawieszenie. Miłego czasu spędzonego z grą!

Co do moich ulubionych gier, to jednak nic nie przebije tych na c64, jak choćby Force 7, brilliant :P

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem