[#1] Gry z CD32/CDTV na Amige ECS HD
witam

czy komus sie udalo przniesc i odpalic jakas gre z CD32 CDTV na
zwyklej Amidze

mi sie udalo odpalic na A600 2 MB HD

- Universe CD32
-Project-X CD32
-Super Frog CD32

i wiekszosc tytulow c CDTV ;)

[#2] Re: Gry z CD32/CDTV na Amige ECS HD

@HOŁDYS, post #1

- Universe CD32? To ciekawe.. Kiedys była taka fama, że ta gierka działa w 256 kolorach na OCS?!
Sprawdziłem przed chwila i okazuje się, że wersja na AGA nigdy nie wyszła, swoją drogą screeny wygladają bardzo dobrze- może to są w HAMie?
[#3] Re: Gry z CD32/CDTV na Amige ECS HD

@BULI, post #2

to nie jest tryb HAM6 .. jest zbyt kosztowny zeby na nim robic animacje postaci i korekcje kolorow ..
to jest jakis trick programowy (z tego co wiem 4 gry byly robione tym trickiem) ale tylko univers zostal wypuszczony

[#4] Re: Gry z CD32/CDTV na Amige ECS HD

@HOŁDYS, post #3

Też w owym czasie słyszałem o tym triku, ale włożyłem to między bajki (jakich to trików ówczesna prasa nie wymyśliła ;) ). Patrząc na screeny gry i wiedząc, że wyszła na CD32 i A1200 (bodajże) byłem przekonany, że to robota AGAty.. Coś mi z tym trikiem nie pasuje.. chyba, że to tryb 64 kolorowy + coś (??). Ktoś coś wie jaki to "triku" ?

(nie mam tej GRY ale może ona wcale nie ma 256 kolorów?!)
[#5] Re: Gry z CD32/CDTV na Amige ECS HD

@BULI, post #4

Właśnie wgrałem kilka screenów z gry ściągniętych z Lemon Amiga (na EAB są znaki wodne) i chociaż nie jest do końca 256 kolorów, to na 3 których sprawdziłem było około 170-190.
Ładnie...

To chyba jednak żaden specjalny super trik, tylko norma podobnie jak w innych grach, głównie zręcznościowych z różnymi ekranami w poziomie, sprajtem tu, sprajtem tam...

Bajer polega chyba na tym że większość gier przygodowych idzie na łatwiznę i wyświetla jeden zwykły ekran jako tło i tyle.

Ale może dla pewności zapytam programistów z EAB? ;)



Ostatnia modyfikacja: 17.03.2009 16:23:40
[#6] Re: Gry z CD32/CDTV na Amige ECS HD

@5h00n4y, post #5

a tak offtopic :)

skad oni to biora :))))

LINK

[#7] Re: Gry z CD32/CDTV na Amige ECS HD

@BULI, post #4

Univers na bank ma wiecej niz EHB (64 kol) ..

[#8] Re: Gry z CD32/CDTV na Amige ECS HD

@HOŁDYS, post #1

@HOŁDYS: I masz wyjaśnienie triku, tu

[#9] Re: Gry z CD32/CDTV na Amige ECS HD

@5h00n4y, post #8

Myślałem o blitterze (ale nadmiaru gradientów nie zauważyłem), zapomniałem o copperze-> czyli jednak trik.. to lubię-> piękna robota OK
[#10] Re: Gry z CD32/CDTV na Amige ECS HD

@5h00n4y, post #8

dzieki za rozwiazanie zagadki... jednak efekt koncowy jest zadawalajacy :)

[#11] Re: Gry z CD32/CDTV na Amige ECS HD

@HOŁDYS, post #1

moze chodza wszystkie gry ktore z niewielkimi zmianami zostaly wydane na Cd32:
ATR, Alien breed 1, Cannon fodder, Chuck rock. Dark seed, Furry of the furries, Gloom, Hero quest 2, Humans (no tu nie jestem pewien), Kid chaos, Lost vikings, Premiere, ...

[#12] Re: Gry z CD32/CDTV na Amige ECS HD

@Koyot1222, post #11

Gloom wymaga AGA



Benedykt Dziubałtowski

[#13] Re: Gry z CD32/CDTV na Amige ECS HD

@Koyot1222, post #11

Większość tych tytułów to gry w wersji tylko ECS- poza jak napisał Benedykt GLOOMem (only AGA)..
[#14] Re: Gry z CD32/CDTV na Amige ECS HD

@BULI, post #13

Gloom Deluxe już nie wymaga AGA.
[#15] Re: Gry z CD32/CDTV na Amige ECS HD

@madman15, post #14

Wiemy o tym madman15 ok, racja
[#16] Re: Gry z CD32/CDTV na Amige ECS HD

@HOŁDYS, post #1

Jak ci udało się uruchomić to Universe? U mnie pokazuje się tylko czarny ekran jak uruchomię loader. Robiłeś jakiś skrypt startowy?



Ostatnia modyfikacja: 03.05.2009 18:18:30
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem