[#1] gods - WHDload
Otoz sciagnalem sobie instalke do godsa z whdload zainstalowaîem gre,odpalilem ja gram sobie doszedlem tak do 3 poziomu swiat 1 i zawsze gdy tam dochodze gra mi sie zawiesza nic sie nie da zrobic wie ktos o co chodzi? :( :( podejrzewam ze to przez szybkosc kompa. prosze o szybka pomoc.



Ostatnia modyfikacja: 25.01.2009 14:08:26



Ostatnia modyfikacja: 25.01.2009 14:09:02
[#2] Re: gods - WHDload

@Dupcius, post #1

Co to znaczy "zawiesza"?

[#3] Re: gods - WHDload

@mailman, post #2

nic sie nie da zrobic poprostu tylko reset pomaga. jakies pomysly?



Ostatnia modyfikacja: 25.01.2009 14:16:42
[#4] Re: gods - WHDload

@Dupcius, post #3

A mozesz wyjsc do Workbencha?
[#5] Re: gods - WHDload

@Dupcius, post #1

A ja się zapytam, czy instalowałeś z oryginału czy z pirata?

[#6] Re: gods - WHDload

@Dupcius, post #1

Jak wyglada konfiguracja twojego kompa? I jekiej wersji WHDLOad uzywasz?Przy szybkich TK moze pomoc nocache albo cache opcja. ;)

[#7] Re: gods - WHDload

@Solo Kazuki, post #5

Nie nie moge wyjsc do workbencha ale instalowalem z piratu hehehe wlasnie szukam tej gry gdzie bym mogl ja kupic ale nie jestem pewien czy bedzie dzialac. I za zloty a nie za euro nie znalazlem.
[#8] Re: gods - WHDload

@Dupcius, post #7

No to już masz odpowiedź dlaczego się "wiesza".

[#9] Re: gods - WHDload

@mailman, post #8

ale sciagnalem tez z whdownload jak myslisz czemu sie tez zwieszalo? tam tez sa piraty?
[#10] Re: gods - WHDload

@Dupcius, post #9

installer jest napisany pod orginal, chociasz czasami moze sie zdazyc ze crack tez zadziala, spruboj uzyc starszego instalera do tej gry moze cos pomoze....
[#11] Re: gods - WHDload

@Dupcius, post #9

Tam też są wadliwe wersje.

[#12] Re: gods - WHDload

@mailman, post #8

mailman napisał(a):

> No to już masz odpowiedź dlaczego się "wiesza".

Nie przesadzaj. MOŻE się wieszać z powodu tego, że używa pirackiej wersji. Ale wcale nie musi. Spora część pirackich gier bezproblemowo działa pod WHDLoad, sam Wepl też o tym wspomina, że mogą (choć nie muszą) działać.
Na WHDownload też mogą być wadliwe wersje, ale olbrzymia część mi działa bez problemu.
Dupcius, może pochwal sie dokładnie jaką masz konfigurację, czy gras zna emulatorze czy na prawdziwej Ami. My jasnowidzami nie jesteśmy.

[#13] Re: gods - WHDload

@OSH, post #12

Oczywiście masz rację, lecz autor wątku nie raczył nas poinformować o żadnych szczegółach, więc dlaczego mamy myśleć i kombinować za niego?

[#14] Re: gods - WHDload

@OSH, post #12

Nie przesadzaj. MOŻE się wieszać z powodu tego, że używa pirackiej wersji. Ale wcale nie musi. Spora część pirackich gier bezproblemowo działa pod WHDLoad, sam Wepl też o tym wspomina, że mogą (choć nie muszą) działać.
Na WHDownload też mogą być wadliwe wersje, ale olbrzymia część mi działa bez problemu.


Ja zgadzam się z Mailmanem. Są trzy powody dla których instalka WHD może nie chodzić, Wadliwy sprzęt ,scrackowana gra bądź nielegalny klucz.
Pierwszy powód trzeba wykluczyć, gdyż gra działała aż do 3 poziomu.
Z moim doświadczeń z wadliwą kartą ( gdzieś ją jeszcze mam ) gra wywaliłaby się o wiele wcześniej i to przeważnie nie skutkowało zwisem tylko gra wychodziła z jakimś tam błędem do systemu. Jeśli używa się nielegalnego klucza to wtedy mogą dziać się cuda i to zależy od szczęścia ( jak ktoś używał takiego klucza to wie co mam na myśli ).
Ja bym obstawiał na crack.

Pozdrawiam
asman

[#15] Re: gods - WHDload

@asman, post #14

Ja też podejrzewam, że jest to wina cracka. Skończyłem tą grę w wersji WHDLoad i nie pamiętam, żebym miał problem z wieszaniem się. A na WHDownload pomimo że większość gier instalowana jest z oryginałów lub ich image, to sporo też jest instalowanych gier z cracków.
A pamiętaj że slave WHDLoad często jest pisany pod konkretną wersje gry, i z innymi, nawet oryginalnymi, może nie działać (więcej na ten temat niech się lepiej wypowie Asman). Inna sprawa że niektóre slave działają z crackami, ale nigdy nie masz pewności że gdzieś ci nie wyskoczy np "exception error". I nie próbuj robić bugreportu, jeżeli nie masz pewności, że gra jest zainstalowana z oryginału. Ja osobiście kiedyś nie byłem pewien (wersja gry załatwiona dawno temu bez cracktra, itd), i przez to nieźle WEPL mnie "zjechał".

Moja porada jest taka: po pierwsze opisz swój konfig, obojętnie czy prawdziwy czy emulowany.
Po drugie sprawdź inną wersję gry.

OT: Asman, dalej się bawisz w pisanie slave'ów?

Edit: a w sprawie tej gry, to było to "New York Warriors". Po latach (jak załatwiłem inną wersję, działającą pod WHDLoad) okazało się że miałem po prostu inną wersję tej gry (było kilka pomniejszych różnic, m.in. w poziomach).



Ostatnia modyfikacja: 26.01.2009 04:25:10
[#16] Re: gods - WHDload

@Solo Kazuki, post #15

Czołem,

A pamiętaj że slave WHDLoad często jest pisany pod konkretną wersje gry, i z innymi, nawet oryginalnymi, może nie działać (więcej na ten temat niech się lepiej wypowie Asman).

Tak to prawda, slave'y są pisane pod konkretną wersję ( na przykład oryginalną angielską ) i wersje inne nie działają albo działają bardzo koślawo. Z różnymi wersjami to jest bardzo różnie, czasami nie trzeba za wiele się natrudzić czasem trzeba trochę boczków przysiedzieć. Jak kogoś interesuje to mogę więcej napisać o konkretnych slave'ach.


OT: Asman, dalej się bawisz w pisanie slave'ów?

Tak, tylko czasu mam 2 godziny na tydzień a rzeczy tak wiele do zrobienia. Założę wątek w tej sprawie tak będzie lepiej, tylko nie wiem jak go nazwać jakieś propozycję ?

Pozdrawiam
asman



Ostatnia modyfikacja: 26.01.2009 12:16:34



Ostatnia modyfikacja: 26.01.2009 12:25:19
[#17] Re: gods - WHDload

@asman, post #16

dzieki wielkie wpisalem w tooltypes cache i zaczelo dzialac dobrze wiec przeszedlem sobie te gre :) nie moglem wczesniej nic napisac bo nie mialem dostepu do internetu :( za kolejna gra nie dziala mi dobrze wiec zaloze kolejny temat o niej.



Ostatnia modyfikacja: 14.02.2009 23:25:56
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem