[#1] Amiga 1200 i Moonstone
Witam

Mam problem z grą Moonstone na Amidze 1200.
Gra się odpala , ale w czasie wymiany dyskietek zdarza się że pozostaje czarny ekran i nic ......
Czasem jest tak że po wymianie dyskietki np. po walce stacja szaleje (wydaje dziwne dźwięki , dioda świeci).
Zdarza się też że grafika się sypie (nieczytelne napisy itd.).
Testowane na Amidze 1200/4MB/3.0 jak i na Amidze 1200/blizzard 1230/50 - 32MB/3.1
Dzieje się to losowo, czasem można grać godzinę, a czasem zaraz na początku zaczyna się sypać.
Nie jest to raczej też wina obrazu .....mam trzy różne obrazy ADF ( wiem, wiem .... mam sobie kupić oryginał .... proszę o link gdzie można kupić jeżeli ktoś wie - chętnie kupię).
Może ta gra nie działa poprawnie z A1200, może ktoś coś wie na ten temat , a może trzeba coś jeszcze zmienić w ustawieniach (ECS ustawiałem).
Może ktoś ma instalator (WHDLoad) do tej gry.

Pozdrawiam

[#2] Re: Amiga 1200 i Moonstone

@alf, post #1

Czesc alf,

Instalator do tej gry jest na stronie: whdload.de i co najleprze to dziala nawet z ckrackiem, jest tylko maly problem musisz byc zerejstrowanym uzytkownikiem w whdload zeby go odpalic.;)



Ostatnia modyfikacja: 02.02.2009 16:09:00
[#3] Re: Amiga 1200 i Moonstone

@Irek´72, post #2

To jest dokladny link do tego instalera na WHDLoad:
http://www.whdload.de/games/Moonstone.lha
A jezeli bedziesz mial problemy ze zainstalowaniem tej gry to z tät np. mozesz pobrac juz gotowa gre w whdload:
[odnośnik usunięty]

Ale jak juz przedtem wspomnialem bez "Reg-Key"gry nieda sie uruchomic.
[#4] Re: Amiga 1200 i Moonstone

@Irek´72, post #3

Dzięki Irek`72 za pomoc.

Możesz tego linka z gotowymi grami pod WHDLoad wysłąć na mojego maila - jest podany jak klikniesz na alf nad avatorkiem.

Czy to jest jakaś przypadłość Moonstone na kościach AGA - problemy opisane wyżej post #1.

Odkryłem jeszcze inne problemy:
Jeżeli już uda mi się zabić smoka to po zabraniu przedmiotów mam czarny ekran prawie przez minutę - stacja nie doczytuje (za pierwszym razem zresetowałem Amigę).
Po tej minucie pojawia się stan mojego inwentarza, ale już przy następnej walce zaczyna się grafika rozjeżdżać i gra się zawiesza z mozaiką na monitorze.

Możesz coś doradzić w tej sprawie ?

Pozdrawiam



Ostatnia modyfikacja: 03.02.2009 11:56:51



Ostatnia modyfikacja: 03.02.2009 11:57:31
[#5] Re: Amiga 1200 i Moonstone

@alf, post #4

Jasne, ze moge wyslac ci linka na PM, tylko ta strona nie jest zbyt czesto updatowana (ostatni update byl chyba dwa lata temu) co oznacza ze w niektörych grach nieznajdziesz najnowszego sleva,;)

Z tego co pamietam ta gra zawsze miala problemy na kosciach AGA, a w craknietej wersji, na A-500 tez nigdy nieudalo sie zobaczyc konca gry poniewaz po zakonczonej walce z czarownica gra wieszala sie na amen.:(
Dlatego tez Monstoone bylo jednym z powodow a zeby wykupic klucz do WHDL. Niestety musze ci powiedziec ze i tam mozesz spotkac sie z röznymi gfx bledami (najgozej jest przy walce ze Smokiem i z Czarownica) niewiem czy to wada instalera czy mojego sprzetu bo uzywam 040 CPU. Moze inni koledzy uzywaja innych procesorow (030 lub 060) i gra chodzi u nich bez zadnych wad W kazdym razie gre da sie ukonczyc jako wersje WHDL.ok, racja

A jezeli niechcesz albo niemozesz uzyc whdl. to spröbowalbym odpalic te gre przez „Degradera „ symuluje on A-500 i rozne tam kicki od 1.2 chyba + extra ram.
Kiedy gre odpalasz z A-1200 bez „startup-sequnce“ to musisz przemienic tryb na ecs i na orginal ( ale tego to z pewnoscia juz tez probowales) :)



Ostatnia modyfikacja: 03.02.2009 16:32:17
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem